Sen
opowiadania >Śnił mi się kurz unoszący się w pomieszczeniu. Światło latarki wtelefonie ukazywały ciemnogranatowe ściany, lśniące krwistą czerwienią. Było naprawdę ciasno. Nie umiałem kroczyć między ścianami. Musiałem iść lekko bokiem. Sufit nade mną przygniatał mnie od góry na tyle, że musiałem iść w mocno pochylonej pozycji.


Nie wiem skąd szedłem ani dokąd zmierzałem. Nie uciekałem ani nie spieszyłem się, choć ciasność tego niestabilnego miejsca niewątpliwie mnie niepokoiła.


Słyszałem swój oddech odbijający się od ścian. Był tak bliski, że aż czułem czyjąś obecność. Czułem kogoś kto nachyla się nade mną i oddycha złośliwie do mojego ucha. Było to całkiem realne.


Droga była prosta, a kamienie zimne. Pomieszczenie prócz wilgoci przepełniała duchota. Moje nozdrza ostrożnie wciągały powietrze, bojąc się nie pobrać go zbyt wiele, a każdy mój wydech przywoływał przerażającą myśl (być może absurdalną), iż dwutlenek węgla tylko ujmie mi tlenu.


Bolał mnie kręgosłup i stopy. Szło mi się bardzo ciężko. Czułem się jak ktoś niewiarygodnie gruby na małych, chudych nóżkach. Czułem miejscowe bóle na łydkach i wydawało mi się (a w śnie ma się świadomość wielu absurdalnych rzeczy), że moje żyły są zatkane jakimś żółtym, lepkim brudem.


Szedłem tak jakiś czas. Droga przede mną była tak długa, że białe światełko telefonu nie dosięgało końca, a odbijało się jedynie od ścian, podłogi i sufitu. Całość przypominała mi nieco zbyt wielki szyb wentylacyjny – tyle że z kamienia. Czułem coś na wzór wiatru wiejącego w plecy, ale bałem się bólu, jakiego doznam odwracając się.


Nie myślałem raczej o niczym innym jak tylko o tym, aby osiągnąć swój cel – jaki by on nie był. Wiedziałem, że muszę iść. Mimo zmęczenia, nawet na chwilę nie przystanąłem.


Czułem się trochę jak główny bohater Penumbry, brnący przed siebie po wąskich i ciemnych korytarzach, pomieszczeniach będących pozostałością po łożu białych, krwiożerczych stworów. Coś śmierdziało.


Korytarz zdawał się nie mieć końca. Szedłem i szedłem. Dalej, dalej i dalej.


Ból stóp stał się w końcu nie do zniesienia. Przystanąłem na moment. Musiałem to ściągnąć. Usiadłem w najwęższym miejscu tunelu. Co z tego, że każde miejsce było tak samo wąskie, to właśnie w tym miejscu najbardziej rozpaczliwie potrzebowałem przestrzeni.


Wyobraźcie sobie wyjątkowo napalonego nastolatka i śliczną kobietę, razem w ciasnym pomieszczeniu. On siedzi całkowicie nagi na krześle i ma związane ręce. Każdego dnia oglądał miliony pornoli, a każdy jego sen był o stosunku z tą kobietą. Był tak zdesperowany, że wielokrotnie próbował zgwałcić ją w ciemnej alejce. Był psycholem. Miał obsesję na jej punkcie. Wielokrotnie masturbował się, myśląc o jej nagim, rozkosznym ciele. Teraz siedzi na krześle, a jego ręce są z tyłu związane. Piękna dziewczyna zmysłowo oblizuje swoje wargi, a on myśli o oblizaniu innych, bardziej subtelnych. Zastanawia się, czy używa maszynki.


Są to myśli, które mają na celu czyste podniecenie. On dokładnie wie, jak wygląda jej ciało. Widział je tysiące razy oczami wyobraźni. Stoi centralnie przed nim i się rozbiera. Bardzo powoli i zmysłowo. Jego nogi i ręce są przywiązane do mebla, nie może nawet się ruszyć.


Myśli sobie, że gdyby mógł zrobić cokolwiek, z odcięciem sobie rąk włącznie, aby móc z nią współżyć – to zrobiłby to. Ale nie może. Bardzo pragnie ją przelecieć, jego ciało reaguje. Płacze. Jest absolutnie bezsilny.


Właśnie tak samo mocno jak ten chłopak pragnie rozładować napięcie, tak samo ja pragnę się w końcu wyprostować. Chociaż na chwilę, chociaż na moment… Mam dość…


Każda godzina w tym przeklętym szybie zdaje się być równie bolesna jak każdy ciuch zdjęty z ciała rozkosznej dziewicy.


Ściągam moje brązowe buty. Czuję się, jakbym doszedł.


Ulga była niepojęta, jednakże szybko wróciłem na ziemię. Wciąż było beznadziejnie. Poświeciłem latarką na stopy. Moje nogi, całe w bąblach i siniakach, miały jeszcze bardzo wiele do przejścia. Nie wiem ile, ale na pewno jeszcze jest daleko. W końcu lepsze to niż bezsensowne siedzenie i czekanie na cud. A podobno cuda się zdarzają.


Takim cudem jest chociażby ciało podniecającej nastolatki. Czy jednak niesie to ze sobą szczęście? Tu nie tylko czekanie jest bezsensowne, ale również cud wcale nie musi okazać się dobry akurat dla mnie. Za to może być to cudem dla wygłodniałej, białej bestii ze zwisającym czerwonym flakiem z krocza.


Chyba zostawię tutaj te buty. Nie ma sensu ciągnąć ich za sobą. Prawdopodobnie nie przydadzą mi się tutaj, kiedy moje nogi są… jakie są.


Ruszam dalej. Niemalże od razu zdaję sobie sprawę, że w butach nie było tak źle… Jest trochę luźniej, ale stopy zdają się bardziej boleć… Nie wiem… Ruszyłem za przewodnictwem latarki dalej przed siebie.


Szedłem kolejne godziny, mozolnie, z opiekuńczym światłem telefonu. Nie sprawdzam baterii, bo aż się boję. A i tak nic mi to nie da, ponieważ światła potrzebuję ciągle. Jak zgaśnie to będę dalej szedł po ciemku. I tak całe to miejsce jest drogą na przód. Żadnych zakrętów, łuków i zaułków. Absolutnie prosta droga w śmierdzącym tunelu obdartym z radości.


Gdy popękało parę pęcherzyków, to poczułem się nawet lepiej. Nie szło się wcale tak źle.


Wiecie, w życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, kiedy… no wiecie. Musi coś z siebie wyrzucić.


Zachciało mi się akurat teraz i akurat tutaj. Chwilę pomyślałem przez pryzmat kultury, czy zrobienie tego tutaj, tak… na środku, będzie odpowiednie. Z jednej strony nie chcę, aby ktokolwiek w to wdepnął, z drugiej nikogo nie ma, a z trzeciej – jeśli jest, to prawdopodobnie mnie nie kocha. Drugi problem pojawił się chwilę później. Czym mam się… hm… oczyścić. Nie mogę przechodzić kolejnych kilometrów z piekącym tyłkiem. Pomyślałem o swojej koszuli… No nie. Sen snem, ale koszuli za dwieście dolców nie poświęcę. Nie ma mowy.


— Może jest tu gdzieś jakaś zagubiona rolka, szukająca głębokich doznań? – mój głos rozbrzmiał w długim pomieszczeniu. Brak odpowiedzi. Ani nawet rolki. Ani nawet skrawka miękkiego, pachnącego kwiatkami papierka…


Walić koszulę. Jak mus, to mus.


I w ten sposób z obdartą koszulą jak najszybciej ruszyłem w dalszą drogę, byle daleko od tego zapachu.


Ruszyłem dalej, modląc się w duchu, aby kupa ze snu nie przeniosła się do mojego łóżka w obskurnym hotelu. Swoją drogą to bardzo niespotykane uczucie we śnie wiedzieć o swoim życiu realnym… Pomijając to, że się wie, że się śpi.


Robert Monroe udowodnił, że można śnić świadomie. Ja poszedłem dalej. Śnię świadomie, ale nie mam kontroli nad swoim śnieniem.


Fantastycznie. Czuję się więźniem.


Ból kręgosłupa w pewnym momencie

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-05-30 09:43:32, Ocena: 5.0
Posprawdzaj w tekście braki spacji, przecinków. Zdanie rozpoczynamy z dużej litery. Specjalnie napisałeś Choliwood przez ch? Jeśli nie popraw na samo H. Szczerze trochę nie mój klimat. Ale pisane z punktu widzenia mężczyzny, więc chyba musi być "mocniej". Nie nie musi. Ale technicznie jest lepiej niż poprzednio, tak trzymaj.

Ocenił/a na: 5
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów