Sen
opowiadania >przekroczył wszelkie granice. Czułem, że praktycznie się łamie.


Już prawie zdjęła majteczki…


Rzucałem się w korytarzu, kładłem na podłodze, wierciłem. Cokolwiek. Ból nie ustawał. Czułem się, jakbym miał w sobie jakiegoś chochlika, który piłuje mi kręgosłup. Na domiar złego komórka zapikała, dając do zrozumienia o niskim stanie baterii. Zacząłem prawie biec.


Muszę znaleźć wyjście. Muszę się stąd wydostać. Piszę o wydostaniu się, ale ja myślałem jedynie o wyprostowaniu. Czułem, że ból zaraz mnie przerośnie i stracę przytomność.


Komórka zapikała po raz drugi. To miał być ostatni sygnał. Biegłem jeszcze tylko przez chwilę, po czym padła.


Zostałem sam w bezwzględnych ciemnościach. Doszczętnie wyczerpany i obolały do granic ludzkich możliwości. Szedłem ślepo przed siebie. Powoli i nieudolnie. Wkrótce upadłem po raz pierwszy i ostatni. Czołgałem się dalej ku wyjściu. Czołgałem się, podciągając łokciami resztę ciała i posuwając się naprzód. Nie trwało to szczególnie długo.


W końcu zatrzymałem się. Leżałem bezradnie na zimnej, kamiennej posadzce. Chyba dopiero teraz naszła mnie logiczna myśl. Skoro to mój sen, to nie mogę umrzeć. Cóż może mi się stać? Wystarczy się obudzić.


Zacząłem się histerycznie śmiać. Łzy gęsto spływały po mojej skórze.


Czułem się jak mężczyzna z pięciorgiem dzieci, który samotnie wychowuje maleństwa, a jego stocznia upadła. A teraz siedzi z kolegami, przyglądając się zakładowi pracy i śmieje się z szefa.
Taki… śmiech przez łzy.


Jestem więźniem we własnej jaźni… Uciekam przed czymś, co nie istnieje, być może nawet tutaj.


Upadłem najniżej, jak tylko mogłem…


Wyciągam się wzdłuż w korytarzu. Moje dłonie sięgają czegoś skórzanego… Naprawdę nie chciałem wierzyć, że były to moje buty. Nie tylko dlatego, że nie pozwalała na to logika, ale również dlatego, że oznaczałoby to: po co ja szedłem?


Macam troskliwie obuwie. Ciągle płaczę. Przyciskam je do swojej piersi i płaczę. Nie mam dokąd iść.


Na co było to wszystko? Dlaczego jestem w tym pieprzonym śnie?! Ja śnię…? Jak się obudzę, to wszystko będzie dobrze… będzie dobrze…


Dostrzegłem (a właściwie wyczułem), że z butami coś jest nie tak. Chyba są zniszczone. Ale czy to ma znaczenie? Już nic nie ma znaczenia...


Będę tu siedział wiecznie. Będę śnił wiecznie. Umrę tutaj, żywiąc się własnym gównem. Będę chodził w kółko, krocząc przed siebie, i znajdywał własne gówno w butach. W poszarpanych, nadgryzionych butach.


— Kurwa! – krzyknąłem i rozpłakałem się. Jestem wykończony, mam dość. Poddaje się. Ja chcę się obudzić… ja chcę do swojego łóżka…


Długo płakałem, klęcząc nad swoimi butami. Nie dbałem o to, co z nimi się stało, ani co je tak załatwiło. Czy to miało znaczenie? Nic nie ma znaczenia. Cały mój świat zamyka się w tym pieprzonym szybie, a tutaj NIC nie ma znaczenia.


Płacząc usypiam z wycieńczenia, by obudzić się w wielkim łóżku sierocińca Childwood.- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-05-30 09:43:32, Ocena: 5.0
Posprawdzaj w tekście braki spacji, przecinków. Zdanie rozpoczynamy z dużej litery. Specjalnie napisałeś Choliwood przez ch? Jeśli nie popraw na samo H. Szczerze trochę nie mój klimat. Ale pisane z punktu widzenia mężczyzny, więc chyba musi być "mocniej". Nie nie musi. Ale technicznie jest lepiej niż poprzednio, tak trzymaj.

Ocenił/a na: 5
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów