(Nie)szczęśliwy numerek
opowiadania >A wszystko zaczęło się od tego że Billy poszedł do wróżki...

Słoneczny poniedziałkowy dzień. Billy, wieczny fajtłapa postanowił odmienić swoje życie i umówił się na wizytę z wróżką na konsultację... Ale zacznijmy od początku, tak naprawdę Billy nie był fajtłapą w każdym razie nie aż takim jak sam o sobie myślał , jasne czasem coś upuścił czasem się o coś potknął lub czegoś zapomniał. Ale kto tak nie ma? Prawda jest taka że Billy był całkiem normalnym facetem, miał normalną pracę , normalną dziewczynę i normalne mieszkanie,jednak według swojego mniemania zawsze był fajtłapowatym „facecikiem”. Zawsze chciał być mega macho, sexy i elokwentny, nie chciał być też normalny, Billy chciał wybijać się ponad swoją normalność i być kimś. Jak już wcześniej wspomniałem po trzydziestu minutowym normalnym spacerze wszedł do wróżki.

-Dzień dobry- wnętrze pomieszczenia spowijała ciemność , Billy nic nie widział i pomyślał ze może jeszcze jest zamknięte i już kiedy miał złapać za klamkę i wyjść odezwał się niski przepijaczony głos.

-Eeee ...cho no, tutej ty jesteś- Billy słysząc ten głos trochę się zestresował, pomyślał sobie że może zabukował się tutaj jakiś żul, i chciał czym prędzej opuścić to miejsce ale postanowił odpowiedzieć.
-Billy, byłem umówiony na konsultację anlan...kastraln, znaczy się ten no...
-Astralną kretynie! Poczekaj pięć minut ubiorę się i możemy zaczynać, wporzo?
-T-tak, chyba tak
-Do jasnej cholery -krzyknęła wróżka- tak czy nie?
-tak, niech będzie poczekam- wróżka zapaliła światła i jego oczom ukazał się malutki zagracony pokoik , na środku stał mały okrągły stoliczek a na nim jakaś stara zakurzona kula, po jednej stronie stolika był duży stary porozrywany fotel a po drugiej rozklekotane krzesełko. Oprócz tego był regał pełnych ksiąg, które jak myślał Billy, były pełne zaklęć.
-I co tak stoisz pacanie, siadaj...tylko nie na moim magicznym fotelu, już do ciebie idę
Billy zaczynał już żałować że w ogóle tutaj przyszedł , nie dość że jakiś babsztyl go obrażał to zaczynał szczerze wątpić czy jest mu w stanie pomóc.
Chwilę później z zaplecza wyłoniła się ogromna murzynka ważyła ze sto dwadzieścia kilogramów i miała prawie metr dziewięćdziesiąt wzrostu, ubrana była w coś co przypominało zasłonkę , na głowie miała papiloty a w zębach trzymała dymiącego się peta.

Pierwszą rzeczą jaką pomyślał Billy było„jakim cudem Ona się w ogóle tutaj mieści”

Murzynka usiadła w fotelu i rzekła
-No! chłoptasiu powiedz mi co cię do mnie sprowadza i jak mogę ci pomóc, aaa przy okazji, koszt jednej wizyty to trzysta dolarów.
-Co!? Trzysta dolarów, przecież to rozbój w biały dzień- krzyknął Billy
-nie pasi to won -kobieta już zaczęła podnosić się z fotela
-nie nie , no dobrze niech będzie, bardzo tego potrzebuje-krzyczał spanikowany Billy
-No, tak myślałam chłoptasiu. Więc podaj mi teraz swoją datę urodzenia
-siódmy listopad tysiąc dziewięćset osiemdziesiąty piąty
-Ooo! Świetnie jesteś mistrzowską czterdziestką czwórką
-Co to znaczy- spytał Billy
-To bardzo dobrze ludzie z mistrzowską cyfrą odnoszą w życiu sukcesu, zwłaszcza Ci z czterdziestką czwórką
-Czyli co, bo nie rozumiem-Billy wreszcie był już trochę spokojniejszy i bardziej weselszy na myśl ze wreszcie w żuciu mu się powiedzie
-Będziesz odnosił same sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym, poza tym będziesz przyciągać dużo pieniędzy...chwileczkę, przerwała Kobieta-coś wyczuwam.
-Oj bardzo nie dobrze ….nie posiadasz wibracji , albo ją gdzieś zgubiłeś, to bardzo źle
-Co!? Jak to przed chwilą mówiłaś że dobrze teraz że źle o co chodzi, nie dam Ci więcej pieniędzy, masz mi wytłumaczyć
-Już tłumaczę chłoptasiu. Widzisz zgubiona wibracja to same problemy , zero sukcesu najprawdopodobniej rzuci cię dziewczyna i zostaniesz zwolniony z pracy, będziesz często wpadał w kłopoty finansowe
-Wiesz co!-krzyknął Billy- mam dosyć, jesteś naciągaczką chcesz tylko wyłudzić więcej pieniędzy, jak to nie mam wibracji , zobacz jak mi się ręce trzęsą ooo, i oko mi drga, widzisz ja w zasadzie cały czas wibruję! Jestem jednym wielkim wibrat... Krzyczał coraz bardziej rozemocjonowany ale Kobieta weszła mu w słowo
-o nie! Jest jeszcze gorzej niż myślałam na początku ,rzeczywiście masz wibrację tylko że negatywną, a to jeszcze gorzej niż jej brak. Masz chłoptasiu przesrane i na twoim miejscu albo bym się zaszyła w jakiejś norze i czekała na śmierć albo bym czym prędzej sama ze sobą skończyła.
-Co!? Nie słyszałaś nie dam ci pieniędzy , mówisz mi te wszystkie rzeczy żeby mnie przestraszyć i żebym dopłacił ci za jakieś oczyszczanie czy inne hokus-pokus
-Nie Wcale nie , powiem więcej nie chce od Ciebie pieniędzy za wizytę bo jeszcze negatywna wibracja przejdzie i na mnie... a tego nie chce. Ale wiesz co jest coś pozytywnego w tym wszystkim
-Tak? Co to takiego- pytał podekscytowany Billy
-było kilka ludzi którzy byli mistrzowskimi cyframi z negatywną wibracją i Odnieśli wielkie sukcesy
-Tak? Jacy to ludzie?
-Nie wiem jak Ci to powiedzieć ale takimi ludźmi byli... Stalin, Hitler, Che Gevara i Michael Jackson. No więc na piosenkarza mi nie wyglądasz, więc jak Ci dobrze pójdzie to będziesz jebniętym dyktatorem który zabija miliony ludzi i chce podbić świat, a teraz won nie chce mieć nic wspólnego z nowym masowym mordercą.

Rozzłoszczony Billy wybiegł od wróżki i ruszył w stronę domu ,ale wbrew wszelkiej logice zaczął się zastanawiać nad tym wszystkim co usłyszał i doszedł do wniosku że może, ta baba ma racje może, rzeczywiście ma negatywną wibracje, to by tłumaczył wszystkie jego życiowe nie powodzenia. Jasne Coś tam mu się udało w życiu ale ogólnie to było do dupy, a teraz zapowiada się że będzie jeszcze bardziej do dupy. Może powinien skończyć z sobą tak jak poradziła mu ta wróżka? Tak to całkiem niezły pomysł bo skoro i tak ma mieć coraz gorzej albo być drugim Hitlerem, Billy postanowił się zabić. Wyjął telefon i wybrał numer mamy,odczekał chwilkę i w słuchawce usłyszał głos
-Halooo, cześć moje skarby -powiedziała mama
-mamo,będę się streszczał bo muszę załatwić jedną sprawę na moście
-Dobrze Billy o co chodzi?
-Mamo jestem negatywną czterdziestką czwórką
-Och kochanie to wspaniale, że trafiłeś czterdziestkę czwórkę , ile wygrałeś na tej loterii?-w głosie mamy Billego

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów