Będę Cię chronić
opowiadania >Gibbs siedział przy swoim biurku, pogrążony w całkowitej ciemności. To był długi i trudny dzień nawet dla niego. Dawało mu się też we znaki poczucie winy, które nie chciało go opuścić. Czuł się odpowiedzialny za śmierć Kate. Nie były to jednak wszystkie jego zmartwienia. Nie mógł przestać myśleć o Abby i o tym, co mogło się stać kilka godzin wcześniej. Utrata Caitlin niewątpliwie była dla niego ciosem, ale gdyby stracił Abbs, w jego życiu zapanowałby istny i totalny chaos. Jethro czuł do Abby coś więcej niż zwykłą przyjaźń, ale jeszcze nie chciał, nawet sam przed sobą głośno tego nazwać. Wiedział tylko, że to było bardzo silne uczucie. Był cholernie wdzięczny Tony’emu, że był z nią, gdy pocisk wpadł do laboratorium. Nie było czasu żeby podziękować młodszemu agentowi, ale postanowił, że zrobi to jak najszybciej. Od chwili śmierci Kate, Gibbs miał niejasne przeczucie o grożącym jego zespołowi niebezpieczeństwu. Zdał sobie sprawę, że jeśli DiNozza nie byłoby wtedy w laboratorium, Abbs mogła zostać postrzelona, a nawet gorzej… martwa. Przeszedł go zimny dreszcz, a na czoło wystąpiły grube krople potu. Nagle zaczął zastanawiać się, dlaczego myśl o tym, że Abby mogło się coś stać, wywołała w nim tak silne uczucie niepokoju. Jethro odchylił się na krześle i przymknął oczy.


Szedł w strugach deszczu myśląc o Caitlin i o tym, co poszło nie tak, że w efekcie jego agentka poniosła śmierć. W prawej ręce trzymał kubek z kawą, gdy nagle posłyszał znajomy świst. Kula przeszła obok jego ucha i wpadła do laboratorium. Dźwięk strzału stłumionego przez deszcz, a następnie krzyk Abbs podziałały na niego jak katalizator, gdyż kubek wypadł mu z rąk, a on sam pobiegł w stronę biura.- Abby – zawołał przekraczając próg laboratorium.


- Szefie zejdź z linii strzału – odezwał się DiNozzo.Gibbs kucając, zbliżył się do nich wyłączając po drodze wszystkie światła.- Wszystko w porządku? – zapytał przerażoną dziewczynę i zwrócił się do Tony’ego. – Zabezpiecz miejsce, z którego strzelał snajper.DiNozzo chciał natychmiast wykonać polecenie, ale powstrzymał go głos Jethra, że snajper może posiadać noktowizor.- Dobra myśl szefie – uniósł kciuk i czołgając się po podłodze wydostał z pomieszczenia.


- Zamontuję Ci kuloodporne szyby – szepnął do ucha dziewczynie.


- Nie ma czegoś takiego, Gibbs – zauważyła Abbs.


- W takim razie kuloodporne szkła.Jethro ciężko westchnął wyjmując mały kawałek szkła z włosów kobiety.- Kate zginęła, bo Ari likwiduje wszystkich, który są Tobie bliscy.


- Szedłem obok tego okna, gdy strzelił – powiedział kładąc delikatnie dłoń na jej ramieniu.


- Chciałam powiedzieć…, że przy Tobie czuję się bezpiecznie.Gibbs objął ją swoim ramieniem, wtulając w siebie dziewczynę, która położyła dłoń na jego dłoni.- Będę Cię chronił Abby – pocałował ją w czubek głowy. – Obiecuję.Jethro dziękował Bogu, że jest bezpieczna, kiedy usłyszał jej znajomy głos. Powoli otworzył oczy siadając w pionowej pozycji. Zaskoczył go fakt, że ona była jeszcze w budynku. Uśmiechnął się na jej widok, co robił zawsze, gdy tylko się pojawiała.- Abbs, co Ty tu jeszcze robisz? – zapytał delikatnie.


- Myślę, że powinnam zadać to samo pytanie Tobie.


- Co za jednomyślność – powiedział lekko.


- Wiem, Gibbs – głos jej zadrżał i spojrzała pod nogi.Radość Jethra zniknęła, gdy tylko zobaczył smutek w oczach kobiety. Wstał i podchodząc do niej, wyciągnął w jej kierunku ręce.- Chodź do mnie.Abby wplotła się w jego ramiona i wtuliła tak mocno, jak było to tylko możliwe. Po jej twarzy zaczęły płynąć pojedyncze łzy.- Będę za nią tęsknić Gibbs – powiedziała urywanym głosem.


- Wiem, ja też będę za nią tęsknił.Podniosła główkę, by spojrzeć w jego przenikliwe, niebieskie oczy. Jethro zauważył jak po jej policzku potoczyła się kolejna łza, więc delikatnie starł ją kciukiem.- Hej, już dobrze Abbs. Już wszystko w porządku.Abby nie odpowiedziała tylko ponownie do niego przylgnęła, jakby się bała, że gdy tylko go puści to on zniknie.- Gibbs? Moglibyśmy porozmawiać, ale nie tutaj, proszę.Jethro spojrzał jej w oczy i pojął, że to była poważna sprawa. Cokolwiek by to nie było, niewątpliwie było dla niej ważne i musiała pozbyć się ciężaru. Znał ją na tyle dobrze, że to wiedział.- Dobrze, więc chodźmy stąd.Lewą rękę położył na jej ramieniu, a Abbs owinęła swoją wokół jego pasa i opuścili budynek. Podeszli do samochodu i mężczyzna otworzył przed nią drzwi od strony pasażera, sam zaś usiadł za kierownicą.- Gdzie proszę pani?


- Zabierz mnie.. do gwiazd – uśmiechnęła się złośliwie.Gibbs nie odpowiedział, tylko skupił uwagę na tym, co powiedziała. Czyżby wyczuł w jej głosie pieszczotę?- Jethro, odbija Ci na starość – pomyślał i uśmiechając się znów skupił na jej słowach.


- Uwielbiam Twój uśmiech.


- Dzięki.Przybyli na miejsce przeznaczenia i Gibbs zaparkował swój samochód. Szli przez kilka minut, po czym odwrócił się do niej i zapytał.


- O to Ci chodziło?Abby spojrzała w górę i zobaczyła miliardy, świecących nad nimi perełek.- Jesteś najlepszy! Po prostu czytasz mi w myślach.


- Chcesz spacerować i rozmawiać, czy usiąść?


- Zróbmy to po Twojemu.Uśmiechnął się delikatnie i szli bez słowa, dopóki Abbs nie stanęła i nie złapała go za rękę.- Nie wiem, od czego mam zacząć. Po pierwsze chciałam Ci podziękować za zaufanie i za to, że pozwoliłeś mi być członkiem tak wspaniałego zespołu. Po drugie, od kiedy odeszła Kate, jestem smutna i przestraszona. Boję się utraty każdego, na kim mi zależy. Boję się, że stracę… Ciebie.Kucnęła przy niewielkim stawie i zaczęła błądzić palcami po wodzie, co spowodowało pojawienie się łagodnych fal. Jethro patrzył na nią z podziwem. Była silna, a jednocześnie tak krucha i podatna na ataki. Była genialna i posiadała niesamowitą osobowość. Ludzie, którzy jej nie znali, mogli brać ją za dziwadło lub wybryk, ale było to dalekie od prawdy. Abby Sciuto była urocza, słodka i zawsze chętna di pomocy. Każdy członek

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Pilar Linia koment
Dodany:2013-02-12 21:41:52, Ocena: 6.0
Niezwykle poprawny technicznie tekst. Jednak przyczepiłabym się tak delikatnie do kilku brakujących przecinków i dialogów, które mimo nienagannego zapisu przeważają większość tekstu. Czytając zastanawiałam się skąd znam imiona bohaterów. Już wiem - to są postaci z filmu? (NCSI) Jeśli tak to niestety opowiadanie traci na tym - przynajmniej w moim odczuciu - ponieważ od razu zostaje porównane z pierwowzorem. No, ale oceniam słowo pisane. Za dialogi, poprawnie zapisane, duży ratujący plus :)

Ocenił/a na: 6
just_monca Linia koment
Dodany:2013-02-13 12:18:12, Ocena: 6.0
Moje opowiadania skupiają się głównie na relacjach Abby/Gibbs. Może dlatego, że akurat NCIS oglądam od 9 lat i jestem uzależniona od tego serialu. Ale nie skupiam się tylko i wyłącznie na dopisywaniu do odcinków własnej historii. Piszę też luźno o tych bohaterach dodając to, co mi w duszy gra :) A dlaczego skupiam się właśnie na tym? Być może dlatego, że pisząc inne teksty nie związane z moimi ulubionymi postaciami nigdy nie byłam usatysfakcjonowana. Ale szczerze mówiąc postaram się.. wrzucić też coś innego (jak pomysł nabierze mocy urzędowej) na razie jednak.. będę dodawać to, co dotyczy właśnie relacji Gibbs/Abby.
takahe Linia koment
Dodany:2013-02-24 14:15:58, Ocena: 6.0
Bardzo przyjemnie czyta się to opowiadanie.

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów