Internetowa miłość - 2
opowiadania >Czekając na e-maila od Pawła - bo tak miał na imię Książę z bajki, czułam podniecenie i ciekawość. Czytając wiadomość odczuwałam lęk. Nikt nigdy do mnie w ten sposób nie pisał ani też nie odnosił się tak do mojej osoby. Zamarłam przez krótką chwilę. Byłam nieobecna. W jednej sekundzie tysiące myśli wypełniły moje szare komórki. Przed oczami stanęło dotychczasowe życie, moja rodzina - mam na myśli syna dorastającego bo. Z mężem juz dawno się rozstaliśmy. Egzystowałam bezradna, nie byłam w stanie nawet doczytać wiadomości do końca. Po dłuższym momencie, jednak ciekawość zwyciężyła - doczytałam list. Złożyłam go w jedną całość i dotarło do mnie, że facet wyznaje mi miłość. Nie mogłam tego przetrawić. Jak to możliwe? – myślałam.


Doszłam do jednego wniosku - to nie miłość. To zauroczenie z jego strony. Końcówka wiadomości, którą analizowałam, przyprawiła mnie o gęsią skórkę. Poczułam się, jak w próżni. Paweł zaprosił mnie do siebie na wakacje. Co prawda nie miałam jeszcze żadnych planów dotyczących urlopu nie wiedziałam, co i czy w ogóle mam odpowiedzieć. Mężczyzna poprosił również o jak najszybszy kontakt. Miotałam się z konta w kąt. Do późnych godzin nocnych nie mogłam znaleźć sobie miejsca. Mogłam do niego zadzwonić, ale nie byłam w stanie wydobyć z siebie choć jednego słowa. Położyłam się w końcu. Próbowałam zasnąć, ale to wszystko zdało się na nic.


Następnego dnia niewyspana i zmęczona jak nigdy ruszyłam do pracy. Nie miałam żadnego przekonania i motywacji wykonywałam swoje codzienne obowiązki. Jedynie moje dziecko utrzymywało mnie w pionie. Okres, kiedy rozstawałam sie z mężem był dla mnie bardzo ciężki.


Nie wiedząc, kiedy przyszedł czas wyjścia do domu, do mojej przystani, do której zawsze wracałam chętnie. Szukając chaotycznie w torebce pomadki natrafiłam na telefon. Pierwsze, co mi przyszło do głowy, to wysłać sms-a do Pawła. Choć tak do końca nie byłam tego pewna. Znów toczyłam walkę ze sobą. Po krótkim czasie postanowiłam jednak napisać. Naciskając klawisz po klawiszu tworzyłam wiadomość, której w rzeczywistości sama do końca nie rozumiałam. Następnym przyciśnięciem wysłałam stworzoną przeze mnie krótką notkę, po czym postanowiłam - będąc bardziej przytomna, sprawdzić treść wiadomości. Czytając zamarłam i jedno podstawowe pytanie przyszło mi do głowy - co ja robię ?


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-08-18 19:18:37, Ocena: 5.7
Ech, czemu jest tak, ze dobrych rzeczy zawsze mi mało? Czekam na kolejną część:*

Ocenił/a na: 6
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-08-19 21:32:29, Ocena: 5.7
Napisz co myślisz o tym tekście...

Ocenił/a na: 6
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-08-21 12:19:24, Ocena: 5.7
Ta część jest napisana trochę nieuważnie. Popraw proszę:"...bo. Z mężem..." - jedno zdanie jest podzielone no pół; " z kĄta...". Pozdrawiam.

Ocenił/a na: 5
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów