Szkoła monstrum
opowiadania >Ten dzień zaczął się jak każdy inny...


... lecz był inny niż wszystkie inne.Obudziłam się o 7:52. Miałam tylko 20 minut do autobusu, a przystanek oddalony był o 3 kilometry i droga wiodła się pod górkę. Wiedziałam, że nie zdążę, lecz ubrałam się szybko w ulubioną bluzę z naszywką z podobizną mojego ukochanego wykonawcy. Wyszłam z domu, nie jedząc nawet śniadania. Włączyłam mp4 i ruszyłam biegiem. Kochałam to robić. Kiedy czułam tę prędkość, wszystkie nerwy mi się uspokajały. Nagle mój telefon wydał z siebie dźwięki. Spojrzałam na wyświetlacz. Była to moja przyjaciółka, Iza. Odebrałam i od razu usłyszałam:


- Siemka !!! Co porabiasz ??? Ja jadę już autobusem, a ty ??? – nie mogłam nic powiedzieć. Kiedy usłyszała moje charczenie do słuchawki, spytała swoim przestraszonym głosem – Co się dzieje ???


- Wiesz, Iza, biegnę na przystanek. Mam mało czasu. Zadzwonię, kiedy dotrę.


- Okej. Pa. – i rozłączyła się za nim zdążyłam odpowiedzieć.


Droga teraz biegła z górki, więc szło mi jeszcze szybciej. Ciekawe, czy w 3 minuty zdążę przebiec kilometr ??? Oczywiście, że nie, odpowiedziałam sobie. Najgorszy był jednak plecak, ważył chyba z tonę. Moje trampki w czaszki zaczęły mnie obcierać. Miałam zamiar zaraz je zdjąć i popędzić, wyrzucając je po drodze. Pewnie zastanawiasz się czemu mam trampki w czaszki, a nie jak każda ,,normalna” dziewczynka w moim wieku w kwiatuszki ??? Drogi czytelniku, wiesz co, dziwnie mi cię tak nazywać, więc od dzisiaj będziesz George, lub jak cię inaczej nazwać, przechodzę kryzys. Moi rodzice zginęli, wjechali na wiadukt kolejowy. Zostałam sama. Przeszłam załamanie nerwowe w wieku 10 lat. Szybko wydoroślałam. Wiedziałam, że muszę się utrzymać. Po śmieci rodziców na początku mieszkała ze mną babcia, ale wiecie jak to jest z nastolatką... Babcia mnie nie rozumiała, więc zamknęłam się w sobie. W dniu moich 16 urodzin babcia umarła. Nikomu nie powiedziałam o jej śmierci, bo inaczej umieszczono by mnie w domu dziecka. Zrobiłam w ogrodzie grób dla babci.


Uważasz to za dziwne, George ??? To pomyśl jak by było mieszkać w domu dziecka... Mam 17 lat. Mnie już by nikt nie adoptował. Chodziłam teraz do liceum na profilu humanistycznym. Wracając do teraźniejszości, autobus mi właśnie uciekł. Fantastycznie, załamałam ręce. Postanowiłam biec dalej. Choć od mojej rodzinnej miejscowości, nazwijmy ją X, (nie lubię jej, więc wymienianie jej nie ma największego sensu) do mojej szkoły jest 9 kilometrów. Włączyłam dalej muzykę i ruszyłam. Muszę zrobić ten dystans w niecałą godzinę, bo Ekierka ( moja nauczycielka matematyki ) wpisze mi nieobecność i nie będę mogła już starać się o stypendium. No więc nie będę ciebie, drogi czytelniku, zanudzać tym jak robię kroki, to opisze Ci mój wygląd zewnętrzny.


Mam krótkie, blond włosy, przycięte ,, na chłopaka”. Moje oczy są niebieskie z brązową plamką w prawym oku. Niektórym podobają się, ale ja uważam je za normalne. Mam małe zgrabne usta, które często podgryzam, kiedy o czymś myślę, tak jak teraz.... Nie jestem niska, nie jestem wysoka... jestem taka pośrednia. Myślę, że metr sześćdziesiąt pięć to normalny wynik. Jak większość dziewcząt w moim wieku uważa, że są grube ( w tym niestety Iza choć jej powtarzam, że tak nie jest ) ja nie mam takich kompleksów. Spróbujcie kiedyś wyżywić się samymi zupkami chińskimi, ryżem, makaronem i kanapkami, to zobaczycie, jakiej jest się tuszy. Miałam tak przez dłuższy okres czasu, bo dostawałam tylko niską emeryturę babci i czasem rozdawałam ulotki. Nieraz nocowałam u Izy i tam zazwyczaj, przepraszam za określenie, pożerałam wszystko jak świnia.


Coraz mniej czasu...


Został tylko kwadrans, doliczając oczywiście przerwę. Ekierka wpisze mi nieobecność jak nic. Zmusiłam moje ciało do jeszcze większego wysiłku.


Nagle do głowy wpadł mi olśniewający pomysł. Czemu tak po prostu nie złapać stopa ??? Biegłam tyłem. Wystawiłam lewą rękę z uniesionym kciukiem do góry. Pierwszy, biały seat nie zatrzymał się. Nie liczyłam, że od razu się uda. Szłam dalej, wierząc, że na tym świecie są jeszcze porządni ludzie. Nagle zatrzymała się wielka ciężarówka. Z uśmiechem popędziłam.


- Dzień Dobry. Jedzie pan może na ulicę Słoneczną 51 ??? – spytałam, witając się od razu.


- Dzień dobry. Jasne, wskakuj.


To było najgorsze, znaczy to wejście. Zanim rozsiadłam się wygodnie w fotelu pasażera, musiałam pokonać kilka stopni. Zapięłam pasy i spojrzałam przed siebie. Kierowca jechał wolno. Kiedy spojrzałam na prędkomierz, zamarłam. Jechał 50km/h. W tym tempie nie wiem, czy zdążę.


- Mógłby pan trochę szybciej ??? – spytałam.


Próbowałam być uprzejma. Oprócz Izy nie rozmawiałam z nikim innym. Wszyscy inni ignorowali mnie a ja ich. No bo po co ??? Muszę kolegować się z całym globem ???


- Postaram się ... – odpowiedział kierowca.


Spojrzałam ponownie na wskaźnik. 60km/h. Spojrzałam na zegar. 8:59. Zostało mi 12 minut. Nagle coś z tyłu się poruszyło. Kiedy chciałam się obrócić. Ktoś podłożył mi... brzydko pachnącą substancję, to mało powiedziane ...pod sam nos.


Nawet nie zorientowałam się, kiedy zemdlałam.
Nie odróżniałam rzeczywistości od jawy. Przed oczami nadal miałam furgonetkę. Tylko nie znajdowałam się już w środku, tylko pojazd był naprzeciwko mnie. Niespodziewanie ruszył. Uciekałam. Próbowałam uciec. Na początku poruszała się jak ślimak, choć to zwierzę nie wydaje takich przerażających dźwięków. Nie miałam siły już biec. Poddałam się.


Ciężarówka przejechała po mnie. Ból był niewyobrażalny. Najpierw w nogach, potem w brzuchu, a na końcu zmiażdżył mi się mózg. Nigdy przedtem nie krzyczałam tak głośno i przeraźliwie jak teraz. Leżałam tak, czekając na moją koleżankę, a mianowicie śmierć.


Nie nadeszła.


Zamiast niej spadł deszcz. Raczej ciężarówka przejeżdżała obok i ochlapała mnie wodą z kałuży.
Raptownie otworzyłam oczy. Zorientowałam się, że jestem przywiązana do krzesła. Rozejrzałam się gdzie jestem. Nigdy, George, nie widziałam bardziej przerażającego miejsca. Ściany były obskurne, co jakiś czas odpadał od nich tynk. Wygląda to trochę jakby ktoś tak drapał tą ścianę. Tak jak powiedziałam, byłam przywiązana do metalowego krzesła, a ze mnie ściekała jeszcze woda, którą mnie oblano, abym się przebudziła. Oczywiście podziałało.

- [1] [2] [3] [4] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-06-11 10:54:31, Ocena: 5.5
Pisarko, masz świetną wyobraźnię.Przeczytałam z ciekawością. Pewnie szybko piszesz...(nie udajE, specjalizacjĘ, takI los, spytałam ? z wstrętem do niego, tą dziewczynę, informacjĘ, kolejno pojazdY na któryCH nas goniono). Pozdrawiam.

Ocenił/a na: 6
EmnildaAmelberga Linia koment
Dodany:2012-06-12 20:00:31, Ocena: 5.5
"droga wiodła pod górkę" - bez "się". Fajne opowiadanie, takie typowo dla młodzieży. Staraj się unikać powtórzeń. Mi się podobało. Życzę weny.

Ocenił/a na: 5
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów