Wewnętrzna pustka. Przemyślenia nastolatki, część I.
opowiadania >Cóż za społeczeństwo! Co za świat! Cóż za mentalność!
Coraz częściej odnoszę wrażenie, że ludzie zamiast z czasem dojrzewać – dziecinnieją.
I nie jest to tylko puste dumanie na ten temat. O nie. Przecież nie jestem ślepcem, znam wiele osób i ile ich jest, z tyloma charakterami mam do czynienia na co dzień.
Rozumiem, że sfera uczuć jest dość specyficzna. Okej. W porządku, z tym pewnie zgodzimy się wszyscy. I wszyscy, a przynajmniej część z nas, zgodzi się z tym, że to miłość jest najwspanialszym uczuciem. Jakby matką wszystkich pozostałych. Może właśnie dlatego teraz tego określenia się stanowczo nadużywa. Każde zauroczenie, fascynację – określa się mianem miłości. Tylko czy to jest na pewno miłość, o której wielu poetów pisało swoje wiersze? Oj, chyba nie i wydaje mi się też, że społeczeństwo coraz bardziej się gubi i coraz częściej naciąga niektóre określenia. Przecież nie ma niczego złego w tym, że chłopak mi się podoba, a nie jestem w nim zakochana. Trzeba od razu wszystko uogólniać i wyolbrzymiać?
Co jeszcze mnie śmieszy – chore związki dzieci w wieku do lat 14. Może nie tyle śmieszy, ile przeraża, bowiem widząc na facebookowej tablicy masę obrazków typu „Jestem wolna. I chuj” zaczynam coraz gorzej myśleć o młodzieży, której – chcąc nie chcąc, jestem częścią. Widocznie teraz każdy uczeń gimnazjum musi być w związku. Po rozstaniu obowiązkowo musi sobie taki człowieczek ustawić bardzo smutny opis, znaleziony w internecie, bo nie ma mowy o kreatywności! I widząc takie opisy mam ochotę strzelić sobie w głowę. Słabe teksty o myślach samobójczych i o tym, że "ojej, był dla mnie jak powietrze". Rzygam.
Pewnie każdy mając 10 lat był „zakochany na zabój”, co w rzeczywistości okazywało się być uczuciem nieco mniejszego kalibru. Jakby Reddsem wśród piw, mrówką wśród zwierząt, katechizmem pośród podręczników. Ale wówczas wydawaliśmy się sobie tacy niebywale dorośli! Sama to pamiętam, pamiętam taką swoją pierwszą miłość, która miłością w istocie nie była. I teraz jest to dla mnie żenujące, a wówczas stanowiło niemożliwie dużą sprawę. Ale to, co dzieje się z ludźmi obecnie, to zapowiedź końca świata! 14-latki zakochane na 4 dni, a jeżeli są same, ubolewające nad brakiem chłopaka, który ewentualnie mógłby wysłać im na Gadu-Gadu buziaczka albo prezent na fotce czy naszej-klasie i koniecznie komentowałby wszystkie ich zdjęcia. Naprawdę, uczucia na miarę dzieł Szekspira.
W tym wieku stwierdzenia typu „nie znajdę sobie nigdy chłopaka” tudzież „nie chcę mieć chłopaka” są co najmniej śmieszne. I nic się na to nie poradzi, to jest najciekawsze. Świata nie zmienimy. Nawet nie ma sensu próbować.
Co jeszcze? Oczywiście absolutnie dojrzałe... ZWIĄZKI DLA ZAKŁADU.
To jest po prostu dla mnie najgłębsze dno. Muł i wodorosty. Obyście tylko nie musieli tego mułu mielić w ustach, bo utrata szacunku ze strony ludzi gwarantowana.
Tego nawet nie jestem w stanie pojąć. W porządku, jest czas na żarty z tego typu spraw, ale generalnie z uczuć się nie żartuje. Kiedy jedna osoba jest zakochana w drugiej, a ona zakłada się z kimś o to, że ewentualnie z nim będzie – to już jest naprawdę nie fair. I mówię to ja – szesnastolatka, wkrótce licealistka, niezakochana w nikim, mająca przyjaciół i zauroczona kilkoma chłopakami. W zauroczeniach nic złego nie ma, a nie idę o zakład, że będę z którymkolwiek z nich.
Żeby było sprawiedliwie, przyznam, że czasami brakuje mi kogoś, kto mógłby mnie przytulić i pocieszyć, ale nigdy się z tym nie obnoszę. Wiem, że i na mnie kiedyś przyjdzie pora, może nawet już przyszła, bowiem relacje między mną a pewnym panem rokują całkiem nieźle. Jednak odległość trochę wpływa na to wszystko. Może również nasze nastawienie? Kto to wie? Wiem, że mogę wygadać się wielu osobom, ale nie uchodzę za taką, która rzeczywiście potrzebowałaby tego. To do mnie pielgrzymują ludzie z takimi sprawami. Nie narzekam na to. Skądże.- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-08-31 14:13:18, Ocena: 6.0
O kochana i niech ktoś powie, ze ma do czynienia z małolatą! Słowem miłość, jak i kocham w dzisiejszych czasach szasta się na lewo i prawo niestety. Kocha się wszystko tylko, które kocham i która miłość to ta prawdziwa? Na to każdy z nas sobie powinien odpowiedzieć.

Ocenił/a na: 6
Wik Linia koment
Dodany:2012-08-31 15:23:47, Ocena: 6.0
Dziękuję wam. :)
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-09-03 12:12:48, Ocena: 6.0
Ładnie piszesz. Pozdrawiam.

Ocenił/a na: 6
Wik Linia koment
Dodany:2012-09-07 20:43:22, Ocena: 6.0
Dziękuję. :)
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów