Opowieści z innych światów - Mroźna Północ (Kira's version)
opowiadania >było pytanie o Dwaina. Dopiero wtedy uświadomiła sobie, że to mógł być on. Opowiedziała zatem pokrótce, co się wydarzyło. Udało jej się tym samym zachęcić mężczyznę do szybkiego zebrania rzeczy i wyruszenia w drogę.


Zaprowadziła go do śladów, które chciała obejrzeć. Mimo światła dziennego wciąż nie mogła wypatrzeć tego, co ją niepokoiło. Darach, głupim fartem lub wyjątkową błyskotliwością, poradziła sobie z tym od razu.


- Dość szybko się kończą - zauważył.


- Proszę?


- No zobacz, tutaj - wskazał owe miejsce palcem. - Jakby się tutaj urywały.


Dziewczyna przyjrzała się. Musiała przyznać, iż to tego jej brakowało - dalszego szlaku. Zaczęła przypatrywać się wszystkiemu dokoła. Przerażona odkryciem, stwierdziła, iż nie ma najmniejszego pojęcia, co dalej robić.


Przysiadła niedaleko, wpatrując się w las. Miała nadzieję znaleźć w nim odpowiedź. I znalazła coś na kształt podpowiedzi. Znów ujrzała czerwień w lesie. Niewiele myśląc rzuciła się w pogoń. Co prawda okazało się to daremne. I to bardzo. Logika nie mogła się zgodzić z przeczuciem. Wszystko wskazywało na to, iż zabłądziła. Ślady... a raczej ich brak! Jednakże wszystko inne wręcz krzyczało: jesteś w dobrym miejscu!


Poza jednym... a że nie miała pojęcia co to, skrupulatnie ignorowała.


Ponieważ nie znalazła żadnych poszlak, wróciła do Daracha. Wyjaśniła mu, iż coś widziała, jakby znajomego, ale...


Wzruszyła ramionami.


I wydała z siebie wrzask przerażenia. Wydawało jej się, iż kogoś zobaczyła. Darach stał z przodu, od tyłu nikogo nie było. Słyszałaby. A mimo to poczuła klepanie po plecach. Nawet jeśli to Dwain, nie spodziewała się zupełnie. Odwróciła się szybko i...


Nic. Faktycznie nikt tam nie stał. Mogło to być drzewo. A przynajmniej takie wyjaśnienie zaakceptował jej umysł.


Było jej trochę wstyd. Zwłaszcza, że Darach ogarnął wcześniej, co się dzieje i śmiał się z niej teraz. Chcąc wybrnąć z tego dziwnego stanu zażenowania, również zaczęła się śmiać z siebie. Miała wrażenie, iż zrobiła się odrobinę bardziej czerwona, jeśli to możliwe na tym mrozie.


Wyszło na to, że jednak najprawdopodobniej niczego nie widziała, nic jej nie dotykało. Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało. Wciąż jej się coś nie zgadzało, ale postanowiła zignorować to, w miarę możliwości. Nie chciała wychodzić na jeszcze większego dziwaka i paranoika, niż była w rzeczywistości.


Pokręciła głową, wskazała ślady. Chcąc zmienić temat, zaproponowała wspięcie się na skałę. Skoro krasnolud sobie z tym poradził, młodej elfce oraz człowiekowi nie powinno to zadanie sprawić kłopotu. I to najmniejszego. Skała jednak, najprawdopodobniej, nie wiedziała o tym lub miała inne plany: w miejscu, gdzie ślady się kończyły, była gładka niczym lustro. Co prawda nie należała do najprostszych, ale wspiąć się na nią nie dało. Dziewczynka obejrzała najbliższe kilka metrów. Nic. Żadnych oznak uszkodzenia. Jakby Dwain po prostu wyparował z tego miejsca. Z jednej strony wiedziała, iż to niemożliwe; nie, gdy ktoś chodzi w takim pancerzu. Z drugiej jednak...


Spojrzała w górę z nadzieją na ratunek... Nic. Mogliby spróbować z innej strony wejść, ale... Nie góra, a Dwain - nagle stał się celem głównym. Dziewczynka nagle zapomniała o celu misji. Nie wiedziała po co, jednakże czuła potrzebę odnalezienia Dwaina. Wąpierze już nie były na pierwszym planie.


Odwróciła się i zamarła. Przed nią stał Darach. A za nim... teraz już jej się nie przywidziało, miała alternatywną formę tego, co widziała za pierwszym razem: małą dziewczynkę, w niebieskiej sukieneczce i lakierkach oraz czerwonym płaszczyku. Uśmiechnęła się do niej. Wskazywała jakiś kierunek. Kira nie do końca wiedziała, co powinna teraz zrobić. Rozkazem poprosiła mężczyznę, by się odsunął, chciała się bliżej przyjrzeć. Ten jednak zrobił to zbyt wolno. Dziewczynka rozmyła się, jakby była wyłącznie obrazem na mgle. Nim Kira zdążyła ogarnąć, co się dzieje, Darach wydał z siebie dźwięk podobny do zarzynanego prosiaka, wskazując coś przed sobą. Odwróciła się, jednakże nic konkretnego nie ujrzała. Drzewa i... drzewa jeno. Spojrzała pytająco na mężczyznę, a ten wyjaśnił, jakby sam sobie wskazywał kierunek, gdzie teraz iść. Bez wątpliwości zatem młoda opowiedziała towarzyszowi swoją przygodę. Zdecydowali zaryzykować i pójść w celu wskazanym im przez, jak mieli wrażenie, nich samych. Albo jakie mary, co to zabić ich chcą. Najwyżej to wampirza pułapka. Cóż, byle Dwaina odnaleźć.


Poszli kawałek w stronę jeziora, aż trafili na dziwną mgłę. Elfka, pełna wątpliwości, nie chciała się zbliżyć. Darach jednak, głupiec, zachowywał się, jakby zamierzał wejść w nią cały. Krzyknęła zatem i odeszła na tyle, by opary jej nie dosięgnęły. Ponieważ strach owładnął nią całkowicie (a może zdrowy rozsądek? Tak! Taką wersję będzie przedstawiała!), wykonała taktyczny odwrót i, odwróciwszy się, pognała przed siebie, ile sił w nogach. To nadal był zdrowy rozsądek, naturalnie!


Odbiegła spory kawałek. Przystanęła na chwilę, ale okazało się, iż mgła była potężniejsza, niż sądziła. To na pewno podstęp, sądziła.


Darach przybiegł chwilę później. Przeszkadzał mu pancerz i chwila zaskoczenia wymieszanego z

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów