Opowieści z innych światów - Mroźna Północ (Kira's version)
opowiadania >nieuwagą.


Kira stała wpatrzona w szare obłoki zbliżające się, otaczające, jakby chciała ją pochłonąć. Za chwilę ujrzała przyjaciela. Ten widok lekko podniósł ją na duchu. Na niewiele się to jednak zdało. Nie przestała bać się mgły. Nawet zapewnienia, iż nic w niej nie ma i to jeno wodna para... Nic. Za nic nie chciała wam wejść. Coś jej nie pasowało. I chyba nie chciała się dowiadywać. Dlatego słowa Daracha wpadały jej jednym uchem, a wypadały drugim.


Otóż problem nie tkwił we mgle, nie w jej wnętrzu. Problemem była mgła. Każdego potwora da się zabić, uciąć głowę, przebić tętnicę, czy coś... ale mgła...


Kira potrząsnęła głową. I w tej chwili ujrzała przed sobą, zamiast Daracha, siebie. Wskazywała na mgłę i robiła ruchy, jakby zachęcające do odwiedzin... wnętrza gazu? Naprawdę zachęcała się do wejścia tam? Chwilę po tym, jak uciekła z objęć tego, jak mniemała, śmiercionośnego miejsca.


Dobrze. Najwyraźniej tam musiało coś być.


W sumie... nawet przez chwilę nie pomyślała, żeby zastanowić się nad tym bardziej.


Zrobiła kilka kroków w stronę postaci. Ta jednak całkiem się rozmyła, a na jej miejscu pojawił się mężczyzna. Wyglądał, jakby właśnie ujrzał ducha. Złapał Kirę za ramiona i przytulił mocno, mówiąc coś jakby martwił się, iż ta mogłaby umrzeć.


Oderwała się z trudem od niego. Zwłaszcza, że jego zbroja strasznie naciskała jej młode ciało i z trudem powstrzymywała się od stękania z bólu.


Darach objął Kirę delikatnie, ale na tyle stanowczo, by mu nie uciekła. Wsadził sobie pod pachę. Złapał w pasie, ułożył sobie na ramieniu i przytrzymał, by nie spadła, gdy sam począł iść do mgły.


Dziewczynka nawet się nie wyrywała. Tak bardzo nie miało to sensu jak smarowanie chleba kamieniem. Jednakże, gdy zaczęło ją to nudzić, oznajmiła, iż będzie szła o własnych siłach, jeśli tylko zostanie odstawiona na ziemię. Najwidoczniej przyjaciel ufał jej na tyle, by wiedzieć, iż mówi prawdę. Dlatego też chwilę później młoda znalazła się na podłożu. Złapała mężczyznę za nogawkę spodni. Tylko tam mogła go objąć, by nie przeszkadzać. Złapała się pasa. Dzięki temu Darach mógł w razie czego dobyć miecza.


A faktycznie, gdy zagłębili się w labiryncie oparów, jedyne co dostrzegali dobrze to czubki nosów. Zatem trzymała się kieszeni tak, by nie puścić. Nie było na to możliwości, bo wlekli się niczym ślimaki i wiele razy nawet stawali, by się zorientować jak bardzo mają problemy. Szli tak długi czas, aż Darach stanął i począł rozglądać się. Jakby coś widział lub słyszał. Dziewczynka zrobiła to samo, chcąc być gotowa na wszystko. Dopiero, gdy wyjął miecz zorientowała się, czego szuka. Jednakże niczego nie dostrzegła, chociaż broń wielce pojaśniała zielonymi runami, ukazując im teren. Niby nic, ale zawsze coś; teraz dostrzegali to, co działo się na metr od nich.


Mogło jej się tylko wydawać, jednakże, wraz z wyjęciem miecza z pochwy i rozjaśnieniem terenu, coś jakby syknęło i uskoczyło. Coś jakby o tułowiu jaszczura, z kocimi łapami i głową konia. Nie wiedziała, co to może być. Nie miała pojęcia. I nie chciała nawet. Jedyne, czego pragnęła to pozbyć się mary i odejść z tego miejsca, z chłopakami czy bez. Ostatecznie nie byli małymi dziećmi i powinni sobie bez niej poradzić, skoro w drugą stronę jakoś to działało.


Teraz jednak, przed ucieczką, ważniejsze było pokonanie stwora tak, by móc odejść. Znów miała to dziwne uczucie, gdy jednocześnie chciała walczyć i uciekać.


Kira poczuła szarpnięcie, puściła kieszeń. Jednocześnie obserwując Daracha biegnącego w stronę stworzenia, dobyła swój nóż, ruszając za towarzyszem. Misja na obecną chwilę: search & destroy. Tylko że... nigdzie nie mogła znaleźć stwora.


Chociaż nie! Zielone światło wciąż było na tyle blisko, że mogła podejść bliżej. Podbiegła zatem. Stwór, wciąż niewidoczny dokładnie, był ogromny. Albo to opinia ze strony dziecka.


Dotarła szybko na miejsce. Wypatrzyła stwora. Poczęła przyspieszać w jego kierunku, zamachnęła się nożem i skoczyła ku niemu. Gdyby się odrobinę wstrzymała, spostrzegłaby, iż stwór akurat chciał zaatakować Daracha. Zamachnął się łapą potężnie, w efekcie czego miast mężczyzny, który uskoczył, trafił Kirę. Ta poleciała całkiem spory kawałek, przez co straciła orientację w terenie. Sama dokładnie nie wiedziała, co się dzieje. Padła plecami na lód, straciła przytomność.


Gdy kwadrans później Kira odzyskała przytomność, zdała sobie sprawę, iż leży na wozie. Podniosła się odrobinę, rozejrzała. Koło niej leżał Dwain. W końcu wozu siedzieli Darach, Ojciec Olgierd i jakiś mężczyzna w czarnym odzieniu z wydzierganą srebrną omegą.


Budząc się w tym momencie trafiła na dziwny fragment rozmowy. Zdawszy sobie sprawę, iż tamci mogą ją zobaczyć i nie usłyszy więcej, postanowiła udawać, że śpi.


- Chcesz mi zatem powiedzieć, Olgierdzie - właścicielem tego głosu był Darach - iż razem z Dwainem i Kirą zostaliśmy ugryzieni przez wampiry?


poprzednia

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów