Wakacje
opowiadania >właścicielowi na ucho. Wtedy rozległ się wybuch.
Tak. To ja i moja ekipa otworzyliśmy drzwi. Bombą której się przyglądałem dzień wcześniej. Rzeczywiście działała. Wpadliśmy do środka. Wszyscy w mundurach i ciężko uzbrojeni. Najpierw szliśmy my, czyli ludzie z bronią palną, a za nami mistrzowie we władaniu mieczem. Morale nie były zbyt wysokie, ale dziwnym trafem wszyscy mieliśmy dobry humor. Tak naprawdę chciałem przodem wysłać nieuzbrojonych murzynów, aby robili za mięso armatnie, ale niestety nie było żadnych.
Nagle usłyszałem okrzyk: „Musimy ich pokonać”, a potem ciche: „Stary… Ale nie ogarniam”. Ktoś znowu zawołał: „Ogarnij kuwetę” i facet-który-jara ponownie był w stanie walczyć, niestety tylko przez chwilę. Zastanawiałem się, kto go z nami puścił i dał mu broń palną. Na szczęście pustą. Po chwili zorientowałem się, że to nie do końca było dobre, bo zrobił z rewolweru lufkę i ciągle jarał. No cóż, najwyżej ich naćpa.
Ruszyliśmy przed siebie, dwóch strażników próbowało się dostać do pomieszczenia po prawej, a dookoła huczał alarm. Otworzyliśmy ogień i nasi przeciwnicy padli. Z sali za trupami dochodziły nas jakieś głosy, więc długo nie myśląc wkroczyliśmy tam.
Na podwyższeniu stał właściciel, a wokół niego dwudziestu pracowników. Nie zauważyli nas.
-Walczcie! Chcecie, żeby znowu było jak kiedyś!- krzyczał właściciel.
-Ale ja mam nowe spodnie…- odezwał się jeden z pracowników.
-Ja miałem dzisiaj manicure…- powiedział inny.
-A ja trzy godziny robiłem fryzurę…- jeszcze inny.
Właściciel nas zauważył i zapadła chwila ciszy.
-Ja cię smolę…- powiedział w końcu.
Wszyscy pracownicy odwrócili się w naszą stronę i patrzyli jak na małpy w zoo.
-Poddajcie się…- powiedziałem niezbyt przekonująco.
Wszyscy podnieśli ręce do góry, łącznie z właścicielem. Dało się słyszeć ciche pomrukiwania typu: „Żywcem nas nie weźmiecie”. Spojrzałem na Anię. Wiedziała tak jak ja, że wygraliśmy, więc żołnierzy z mieczami wysłała, aby przeszukali resztę budynku, a my powoli wzięliśmy się za aresztowania.
Wróbel wyciągnął aparat, a Kruk pochylił właściciela nad biurkiem i udawał, że go pieprzy, jednocześnie pokazując środkowy palec i się uśmiechając.
-Nie powinnam w ciebie wątpić…- powiedziała nagle do mnie Ania.
-No.- powiedziałem, nie wiedząc dlaczego z dumą.
-Ja tego przypilnuję, idź poszukaj przyjaciela.
Zaufałem jej i wyszedłem z Sali. Przeszedłem przez biały korytarz i zdziwiły mnie pewne hałasy. Otworzyłem drzwi na końcu pomieszczenia i zobaczyłem apokalipsę. Znalazłem się w pokoju koszarowym. Wszyscy więźniowie walczyli z moimi ludźmi. Nie mogłem uwierzyć własnym oczom.
Nagle koło mnie przeleciało ucho i zobaczyłem jednego z moich biegnących za nim, bez uzbrojenia. Natomiast dalej szedł jeden z więźniów trzymając maczetę w rękach.
-Nie uciekaj! Chcę cię tylko zabić!- wołał.
Rozglądałem się za Pawłem, a dookoła mnie fruwały różne części ciał. Po dokładniejszych oględzinach okazało się, że wszystkie należały do moich ludzi. Jednemu udało się chwycić więźnia i bić jego głową o ścianę, wtedy inny rzucił się na niego od tyłu. Postanowiłem uciekać.
Wyszedłem z pokoju i udałem się do pierwszych drzwi na prawo. Były czerwone. W środku zastałem płaczącego Pawła. Był nagi. Miał jakieś dziwne opaski na czole, rękach i penisie.
-W końcu cię znalazłem!- krzyknąłem uradowany.
Paweł nic nie mówiąc podszedł do mnie i uderzył pięścią w twarz.
-Ty debilu! Ja cię kurwa zabiję!- wołał.- Wiesz co narobiłeś? Chuju jeden! Musiałeś mnie ratować?
-Co oni ci zrobili?- zapytałem przestraszony.
Paweł ubrał bokserki i wszystko mi opowiedział. Nie wierzyłem. Każdy szczegół różnił się od tego co usłyszałem w kanałach.
-Wycofaj swoich ludzi i daj nam żyć!- rozkazał przyjaciel.
-Już za późno…
Wyszliśmy na korytarz. Paweł nie odzywał się do mnie i sprawiał wrażenie obrażonego. Co mogłem zrobić? Tylko czekać, aż mu przejdzie.
Wyszliśmy na korytarz, gdzie było zaskakująco cicho. Poślizgnąłem się na uchu, a Paweł podniósł i bawił się czyjąś ręką.
-Było tak fajnie…- odezwał się do mnie.
Weszliśmy do pierwszego pomieszczenia w budynku. To dopiero była apokalipsa. Strzały padały dookoła. Przed nami przebiegła Ania, na której ramionach siedział jakiś mężczyzna i bił ją karabinem po głowie. Wyglądało na to, że przegramy.
-Uspokójcie się!- zawołałem w końcu.
O dziwo poskutkowało. Wszyscy się zatrzymali. Nawet Ania z facetem na barana zwróciła się w moją stronę. Ten jednak uderzył ją jeszcze raz w głowę.
-Nie widzicie co się dzieje? Chcieliśmy uszczęśliwić ludzi na siłę. Ale im się tu podobało. Świat nie musi się składać z samych geji lub hetero. Jesteśmy potrzebni sobie nawzajem. Możemy się od nich czegoś nauczyć, a oni od nas. Jeśli komuś się nie podoba co się dzieje w tym miasteczku może wyjechać. Ale pozwólmy mu istnieć.
Wtedy zobaczyłem, że wszyscy chcieli na nowo zacząć walczyć.
-Dajcie spokój…- powiedziałem.
-Co?- nagle jeden z więźniów zadał pytanie.
-Dajcie spokój?- powtórzyłem.
-Chyba ma rację…- powiedziała Ania.- Nie powinniśmy was ratować, skoro tego nie chcecie.
-Nie powinniśmy zabić połowy waszych.- przeprosił jeden z więźniów.
Postanowili dogadać się na drodze pokojowej. Zebrali się w Sali obrad i debatowali. Ja siedziałem z Pawłem na schodach. Po kilkunastu minutach postanowiłem przerwać ciszę.
-Idziemy?
-No.
Pogadaliśmy i ruszyliśmy w stronę wyjścia.

Staliśmy na tej samej obskurnej stacji co na początku i czekaliśmy na pociąg. Tym razem nie było nikogo, nawet lesbijek.
Nagle podbiegła do nas Ania. Pocałowała mnie w policzek, a Paweł szykował usta do bardziej namiętnego pocałunku, jednak ta go zignorowała.
-Naprawdę jesteś wybrańcem.- powiedziała.
-Co żeście zdecydowali?
-Wszyscy członkowie podziemia wyjadą z miasteczka. Więźniowie są wolni i ci którzy chcą zostać, zostaną i będą żyć jak do tej pory. Najgorzej wyszedł na tym właściciel.
-Czemu?
-Zajął miejsce geja na naszej ścianie. Kruk i Kukułka go przypinają.
-Przepraszam…- wtrącił się Paweł.- Mogę wrócić do tego więzienia?
-Oczywiście.
Paweł zaczął biec do wyjścia. W życiu nie widziałem go tak szczęśliwego.
-Czyli wszystko dobrze się kończy?- zapytałem.
-Na to wygląda…
I tak rozmawialiśmy z Anią następne pół godziny. Chyba mnie polubiła. Niestety musiałem wsiąść do pociągu i odjechać.

Po powrocie do domu byłem wykończony. Nie wiedziałem co ze sobą zrobić. Uratowałem miasteczko od zagłady. Wszyscy są szczęśliwi. Położyłem się na łóżku i powoli usnąłem.Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów