Zapiski filozofa z wolnego wyboru
opowiadania >
Zapewniam z całą mocą diaboliczną: prędzej pójdzie pod topór boskiego kata głowa, która kierowała zdradziecką ręką - sztyletem.

I zostały wtedy rzucone do otwartej gry kości masońskie: przerażająco diaboliczne uczucia, opanowana zdolność przepowiedni i przenikliwie oświecona mądrość. Czego więc, niewiasto, najbardziej ode mnie pragniesz?

Człowiek samotny ma święte prawo od czasu do czasu napić się kilka piw, korzystać z usług agencji towarzyskiej i pisać prozę poetycką, a także - gardzić w sposób całkowity ludźmi, przez których nie z własnej winy został poddany izolacji społecznej.

Tak więc nigdy nie należy słuchać ludzi, którzy tylko potrafią oceniać wybory innych, a nie chcą w żadnym wypadku zrozumieć skomplikowanego problemu.

Wiem, ale nie powiem: cenię bezpośrednią formę w komunikacji, a nie prymitywne aluzje - jestem już starym wygą ze służb boskich i nic w życiu mnie nie zaskoczy.

Tak więc czym się różni inteligencja wolnomyślicielska od biurokratycznej? Ta pierwsza po prostu w ciągu trzech minut potrafi zamienić pusty papier w arcydzieło sztuki mowy wiązanej, następnie przez trzy dni z ogromną czułością - szlifować, potem na trzy miesiące schować przed światem: im starsze wino, tym - lepsze. Natomiast ta druga wbić tępy wzrok na trzy lata w pusty papier, a potem udawać z całą godnością przed społeczeństwem, że naprawdę z ogromnym wysiłkiem - myśli.

Z moich działań operacyjnych wynika, że system panujący, a jakby inaczej - w moim kraju: jest po prostu pajęczyną w obcej piramidzie.

Ludzie bardzo inteligentni potrafią przyjąć do wiadomości, że teraz rządzi inna władza, a więc z ogromną pokorą słuchają szczekania z góry.

Widać dokładnie, że ktoś bardzo pragnie złamać mój upór, abym się dobrowolnie przed kimś ukorzył. Teraz ten ktoś próbuje mnie wziąć po prostu głodem: języka nie udało się zaplątać w supeł i zastosować kruczków finansowych?

Człowieku, jeśli jesteś w pełni świadomy, to bądź bardzo ostrożny wobec życia: stada zwierząt pod ludzkimi maskami zrobią wszystko, abyś miał dylematy moralne - przyjmował ich dzike zasady.

Zresztą, a przede wszystkim okrutną prawdę mówiąc: dużo lepszy oświecony ciemniak, niż ten - zakłamany typ na wysokim stanowisku, który manipuluje ludzkimi sumieniami w sposób dwuznaczny, oczywiście - mówię bez żadnej ironii.

Naprawdę, prosiłem już kogoś o pomoc, niestety - nie otrzymałem nic, tak więc teraz pójdę na dno nie z własnej winy, natomiast kogoś innego do końca życia będzie gryzło sumienia, a jakby inaczej - piekielnie!

Wiem, ręce już opadają - nie można było dużo wcześniej myśleć?

Tak więc człowiek myślący w żadnym wypadku nikogo nie ocenia, tylko - posiada naturalny zmysł krytyczny.

I wciąż mówią, którzy mają najwięcej do powiedzenia, abym sobie w końcu pracę znalazł. Niech więc najpierw przekonają bardzo smutnych panów, aby wreszcie przestali mi utrudniać szukanie, a jakby inaczej - pracy.

Człowiek, który mocno, ostro i głęboko trafią w sedno - wywołuje przeważnie negatywne emocje, a więc sarkazm, ironia i cynizm w istocie świadczą o wolnym zdrowiu, pardon - myśleniu.

Pamiętaj, raz złapany na kłamstwie - będziesz do końca życia człowiekiem niewiarygodnym.

Tak więc dlaczego człowiek w pełni opanowany jest celowo wyprowadzany z równowagi?

Należy bardzo uważać na ludzi, którzy oskarżają innych o agresją - oni tak naprawdę pragną wymusić uległość, posłuszeństwo i pokorę.

Człowiek naprawdę mądry zdobywa wiedzę z góry, natomiast - człowiek naprawdę głupi - zdobywa znajomości od dołu drabiny, a jakby inaczej - zwierzęcej.

Jeśli natomiast jakaś instytucja religijna mówi, że w życiu najważniejsza jest rodzina, to tak naprawdę jak każda sekta - pragnie zniszczyć daną rodzinę, aby potem móc poszczególnych członków mieć pod całkowitą kontrolą, czyli - absolutną władzą.- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów