Zapiski filozofa z wolnego wyboru
opowiadania >
Wiem, że po raz kolejny jestem sprawdzany w celu przejęcia nade mną całkowitej kontroli bez mojej wiedzy: ładnie to się po prostu zwie - manipulowanie świadomością.


Żadna niewiasta nie lubi płci brzydkiej o buntowniczym charakterze.


W bibliotece publicznej korzystam ze wszystkich pozycji za darmo, natomiast w agencji towarzyskiej za odpowiednią zapłatą, tymczasem w mieszkaniu odpoczywam do granic możliwości i tak funkcjonuję na trzech poziomach od początku do końca.

Mówiąc okrutną prawdę, warto spełniać obowiązek patriotyczny: korzystając z usług biednych agencji towarzyskich - finansujesz w sposób pośredni młode studentki, a tym samym po prostu wyręczasz państwo i kościół, które z powodów egoistycznych uchylają się od obowiązku niesienia pomocy przyszłej elicie narodowej.

Tak więc ludzie bardzo mali zawsze będą tworzyli bezsensowne problemy tylko po to, aby ktoś inny je rozwiązywał - głównie człowiek, który nie posiada w życiu żadnych kłopotów.

Prawdę mówiąc: jestem wyjątkowo niemożliwy - wolność ponad wszystko!

Prawdziwy filozof posiada cechy uniwersalne: zachowuje ogromny dystans wobec świata, krytykuje w sposób całkowicie obiektywny i z całego serca miłuje upadłe niewiasty - dziwki.

Droga niewiasto, jeśli naprawdę mnie pragniesz: po prostu odezwij się pierwsza jak zwyczajny człowiek, zapewniam przy okazji - odwaga naprawdę nie boli...

Nie należy gardzić dziwkami, ale je z całego serca wielbić, po prostu dużo lepsza świętość prawdy aniżeli świętość obłudy.

Człowieku, nie bądź kościelnym sztywniakiem, który z góry planuje własne życie, a potem z ogromnych nudów umiera z rutyny. Bądź po prostu swobodnym wolnomularzem: życie jest przecież bardzo piękne i trzeba z niego cały czas korzystać, a dopiero potem planować pod boskim przymusem.

Jeśli naprawdę chcesz być mądrym człowiekiem, to zawsze bądź uczciwym na przekór wszystkim, natomiast jeśli pragniesz być głupim, to pozwól, aby twoje ciało, umysł i dusza zostały całkowicie sformalizowane.

I jak każdy człowiek z czystym sumieniem: nie wiem wszystkiego dokładnie, jednak w żadnym wypadku nie mam zamiaru być jakąś marną cząstką na tym padole ziemskim, która zajmuje się nikomu niepotrzebnymi szczegółami.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów