Zapiski filozofa z wolnego wyboru
opowiadania >
Tak więc z jakiej racji mam uznawać prawo, które jest tworzone na potrzeby socjalistycznego państwa, komunistycznego kościoła i kapitalistycznego wolnego rynku? Przecież zgodnie z naturą - prawo winno być tworzone na potrzeby dojrzałych emocjonalnie obywateli.

Człowieku, nigdy nie słuchaj ludzi, którzy uwielbiają pouczać innych: zawsze na pierwszym miejscu stawiaj własne potrzeby.

Aborcja jest po prostu zwykłym morderstwem, natomiast poronienie reakcją obronną organizmu kobiety i jest całkowicie zgodne z prawem naturalnym.

Natomiast w sprawie seksu (a jakże: nie ważne już jakiego) - najważniejsze jest przede wszystkim zaufanie, doskonała znajomość własnego ciała, swoboda psychiczna, nieukrywanie własnych pragnień (nieprzyzwoitych, perwersyjnych i fantastycznych), dokładne dbanie o osobistą higienę i znajomość tajemniczych punktów erotycznych, w ostatecznych wypadku można skorzystać z usług wolnego rynku - mają całkowity obowiązek pomóc (nawet apteka, przychodnia i kościół).

Tak więc jak najbardziej należy uważać na ludzi, którzy próbują zmienić twój charakter według własnego upodobniania, czyli - miary.

Jeśli naprawdę chcesz być wyjątkowy, to zawsze unikaj woli większości - głupoty.

Kobiety tak naprawdę w żadnym wypadku nie szanują uległych facetów: gardzą nimi wyjątkowo podle, a także - okrutnie.

I doskonale wiadomo wszystkim mądrym ludziom, że bez ryzyka nie ma życia, a rutyna zabija człowieka na wieki wieków święty amen!

Każdy człowiek w swoim życiu ma obowiązek wykorzystać dokładnie: własne zdolności intelektualne - zgodnie z prawem natury.

Tak więc z biedy powstałem i z biedy umrę - po prostu.

Celibat tak naprawdę jest chorobą psychiczną pod miłą nazwą: aseseksualizmu. I posiada charakter wyjątkowo destrukcyjny pod wieloma względami - szczególnie psychosomatycznym (okrutnie niszczy zdrową duszę).

Być może po prostu jestem narodowym racjonalistą: diabolicznym libertynem...?

Tak więc zdrowa pycha, arogancja i hardość świadczą o całkowitej pewności siebie, natomiast pokora, służalczość i uległość o bardzo dobrze zamaskowanej hipokryzji.

Ludzie, którzy powołują się na prawo - w istocie nie posiadają jakiegokolwiek sumienia.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów