Zapiski filozofa z wolnego wyboru
opowiadania >
Większość ludzi twierdzi, że mam coś w sobie: jednak nie potrafi powiedzieć - co mam?

A oto właśnie prawdziwa miłość w trzech słowach: duchowy związek chemiczny - cielesne hormony erotyczne.

Zasady gry są bardzo proste: z informacji i dezinformacji należy stworzyć - reinformacje.

I jak uczy z całą dokładnością historia: aby przetrwać na tym padole ziemskim - czasami trzeba popełniać okrutne zbrodnie, jednak to działa również w drugą stronę, dzięki magii religijnej - ofiary również potrafią przetrwać.

Tak więc istotą filozoficznej historii jest nauka myślenia, dzięki temu człowiek jest zdolny stworzyć gospodarkę kulturalną.

Tak więc jaka jest różnica pomiędzy trzema osobami płci pięknej: damą, zakonnicą i czarownicą? Ta pierwsza ciągle mówi o miłości, jednak najbardziej pragnie seksu, natomiast ta druga również mówi o miłości, tylko wszechboskiej w celu złapania kogoś naiwnego w sieć żebraczą, trzecia - mówi ciągle o seksie, a o miłość jest całkowicie spokojna: doskonale rozumie, że ona sama przyjdzie w odpowiednim czasie. Pytanie natomiast brzmi: do kogo należy sumienie?

Człowiek, który naprawdę potrzebuje pomocy - sam po nią dobrowolnie przyjdzie. Nie wolno więc w żadnym wypadku nikomu wmawiać, że ktoś potrzebuje opieki: jest to przecież pewien rodzaj presji - zmuszanie danego osobnika do zaprzestania walki, czyli do bierności.

Pytanie natomiast brzmi: kto mi zniszczył w pełni ustabilizowany rytm życia, który wybrałem sobie jako wolny człowiek?

Człowieku, nikomu nie mów na czym ci zależy i nigdy nie proś nikogo o żadną pomoc - oni naprawdę zrobią wszystko na przekór: w ten sposób bardzo uwielbiają prowokować do zmiany decyzji na ich korzyść.

Człowiek, który nic a nic nie ma dobrego, ciekawego i mądrego do zaproponowania: do końca życia będzie się wtrącał w cudze sprawy.

Tak więc prawdziwa sprawiedliwość powinna polegać na tym, że człowiek racjonalnie myślący winien posiadać umiejętności udowodnienia swojej racji, a nie tak jak teraz: okazując uległość, posłuszeństwo i pokorę.

I doskonale wiedzą zadufani w sobie durnie, że nie wygrają ze mną - ani też w żadnym wypadku nie dam się zastraszyć, a tym bardziej jeszcze - nigdy w życiu się nie poddam.

Zapewniam, że nie osiągnięcia nauki technologicznej, elektronicznej i informacyjnej są domeną szpiegów, tylko - kontakt bezpośredni, dokładnie: nieprzenikniony, tajemniczy i niedostępny ludzki umysł.

Nigdy nie wolno poddawać się w życiu - nawet przegrani mają całkowity obowiązek stworzyć sobie legendę.

Nie zajmowane stanowiska w pracy świadczą o ludziach, tylko ich poziom kultury osobistej - duchowość intelektualizm i estetyzm.

I w ten oto sposób filozof zadaje bardzo proste pytanie: kochanie, czego pragniesz najbardziej w życiu? Dobra czy zła? Bez żadnego zastanowienie odpowiada niewiasta - dobra! A więc pragniesz umrzeć z rutyny? Zła - zmienia natychmiast zdanie. W porządku: dokładnie wynika z tego, że naprawdę pragniesz umrzeć z szaleństwa?


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów