Zapiski filozofa z wolnego wyboru
opowiadania >
Żądam, abyś się całkowicie poddał dobrowolnemu zniewoleniu i w parszywy sposób zgnoił własne sumienie, a wtedy naprawdę zostaniesz wywyższony w moim pałacu - rzekł ogromnie przerażony na widok filozofa Lucyfer.

A więc zadam bardzo skromne pytanie: czy naprawdę komuś trudno przyjąć do wiadomości, że wciąż na tym świecie żyją ludzie samodzielnie myślący?

Pragnę z bardzo głęboką dumą poinformować, że śmierć tak naprawdę byłaby dla mnie prawdziwym błogosławieństwem, więc będą mnie na wszelki sposób degradować: duchowy, intelektualny, moralny, seksualny i materialny.

A gdyby mnie odesłali do piekła, to wszystkie diabły na mój widok spierdolą, a jakby inaczej - z podkulonymi rogami do nieba.

I jak to bardzo łatwo przychodzi: niektórzy ludzie posiadają zmysł antymanipulacyjny, antyspiskowy i antykontrolujący - robią dokładnie wszystko na przekór. Oczywiście, dla swobody duchowej, bezpieczeństwa finansowego i wolności intelektualnej.

Nie ma żadnego sensu namawiać alkoholików do zaprzestania całkowitego picia - oni muszą najpierw sami zrozumieć, że posiadają ogromny problem.

Tak więc po co mam się przejmować dalszym życiem, które i tak nie ma żadnego sensu - czy nie lepiej dobrowolnie wystawić się na śmierć i mieć święty spokój?

Prawdziwy filozof chodzi tak zamyślony, że jak mu mrówka płci żeńskiej podstawi róg antenowy, to padnie plackiem na krzyżową ziemię.

Zapewniam: najważniejsza jest zdrowa praktyka, a jakby inaczej - seksualna. Dodać można również bardzo odważne eksperymenty, zresztą - każdy organizm jest przecież inny: osobiście polecam wschodnią sztukę kochania. Jeśli natomiast ktoś uwielbia pogaduszki z niedoświadczonymi babciami i dziadkami - wolna wola.

Człowieku, zawsze bądź ostrożny i unikaj ludzi, którzy oceniają ciebie na podstawie plotek - oni tak naprawdę celowo tworzą ci złą opinię na polecenie głęboko ukrytej ze tchórzostwa - góry.

Jeśli natomiast chcesz przetrwać jako wolny człowiek na tym padole ziemskim, to musisz robić dokładnie wszystko, aby ciągle panował ogromny chaos.

I zawsze bywaj w cywilizacji zdrów wśród ludzi bez względu na ich poziom duchowy, intelektualny i estetyczny - inaczej w ciemnym kącie dostaniesz w łeb od bardzo smutnych panów.

Tak więc jako człowiek bezwzględnie wolny mam święte prawo zaproponować odpłatne usługi seksualne (o szczegółach zamilczę - tajemnica handlowa), umysłowe (patrz: twórcza własność intelektualna) i duchowe (w tym wypadku nigdy w życiu nie podpiszę cyrografu z piekłem i konkordatu z niebem).

Dlaczego człowiek mądry, odpowiedzialny i uczciwy wciąż jest pouczany o mądrości, odpowiedzialności i uczciwości przez zwyczajnych głupców?


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów