Zapiski filozofa z wolnego wyboru
opowiadania >
Jeśli natomiast ktoś twierdzi, że wiedza w życiu jest niepotrzebna, to niech dobrowolnie wyjedzie z mojego kraju: najlepiej do plemion afrykańskich, południowoamerykańskich i australijskich.

Tak więc dokładnie: klęknąć mogę przed nagą nimfą, kupić w prezencie podwójny wibrator, a pocałować - w tyłeczek. Oczywiście, wszystko za odpowiednią ceną, jakby inaczej - w polskiej walucie (nie, nie i nie - w żadnym wypadku nie żartuję).

Proszę więc zrozumieć, że cynizm, ironia i sarkazm to uczucia w pełni świadome wynikające z filozoficznego oświecenia, tak więc w żadnym wypadku nie wolno nalewać wody w usta i robić z niewinnego człowieka - wariata!

Wiem, że moi najwierniejsi czytelnicy pracują w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (dziesięć czytań dziennie), tak więc moi anonimowi tchórze: serdecznie pozdrawiam z trzydziestego trzeciego stopnia piekła!

Wobec niektórych niewiast należy być bardzo roztropnym i w żadnym wypadku nie przyznawać się do popełnionego błędu: one w sposób bezwzględnie przebiegły wykorzystają to dla własnej korzyści.

Człowiek mądry doskonale wie, że nie wie wszystkiego - jednak posiada wszechpotężne zdolności interpretacyjne.

Tak więc na trzeźwo jestem zamknięty, wtedy społeczeństwo mnie całkowicie izoluje, natomiast po pijanemu otwieram się bardzo mocno i jestem kompletnie wykorzystywany - po prostu...

Człowiek, który lubi się onanizować - z całą pewnością jest zdrowy: w sposób naturalny reaguje na podniecenie organizmu.

Nawet boję się już otworzyć lodówkę: pewnie z niej wyskoczy filozof Łukasz Jasiński.

Wiem, że istnieje gra na czas w celu wywołania zniecierpliwienia - po prostu: stresu.

Nie trzeba było zaczynać wojny z filozofem z wolnego wyboru. Okazało się bardzo dokładnie, że on wcale nie jest taki głupi...

Czasami trzeba mówić, że się o czymś nie pamięta - inaczej straci się kontrolę nad drugą osobą.

Człowiek nie może ciągle milczeć - inaczej obce emocje będą nim bujać, mieszać i rosnąć - potem wybuchnie z ogromną siłą.

Nigdy nie należy zwracać uwagi na ludzi, którzy pokazują plecy - ich piekielnie gryzie sumienie.

A poza tym: dużo większą wartość dla gospodarki posiada wyprodukowane realne dobro, natomiast wirtualny środek płatniczy - charakter pasożytniczy.

Pieniądz, aby żyć swobodnie - musi krążyć w obiegu systemowym, a nawet poza - nim. Natomiast nadmierne jego gromadzenia jako oszczędności jest po prostu, mówiąc bardzo ładnie - zjadaniem własnego ogona.

Jeśli natomiast kobieta jęczy o miłości, to w żadnym wypadku nie kupuj jej kwiatów, pierścionków i sukienek.

Istnieje bardzo prosta metoda, aby trafić do ludzkiego sumienia - wystarczy ciągle przypominać o własnym istnieniu. Niestety, nie wszyscy posiadają wyżej wymieniony dar boski - sumienie, a więc efekt będzie całkowicie odwrotny: niepamięć, ignorancja i zamilczanie.

Człowieku, zawsze uważaj na ludzi, którzy próbują z ciebie zrobić służącego za pośrednictwem specjalnych metod psychologicznych w imieniu służb specjalnych, przepraszam - dup specjalnych!

I naprawdę nie wiem co ze mną będzie w przyszłości: jako osoba bez studiów, jednak posiadająca nieograniczone możliwości interpretacyjne - zawsze będę odrzucany przez systemowych niewolników: socjologów, prawników i psychologów.

Tak więc jest bardzo duża różnica między myśleniem a kombinowaniem: pierwsze posiada charakter twórczy, natomiast drugie - pasożytniczy.

Powtarzam po raz kolejny: zbyt wiele razy w życiu klękałem z niewinności, dlatego też na kolana padnę tylko przed bardzo piękną panią - śmiercią.

Mały, tchórzliwy i chory człowiek zawsze będzie uważał, że jest najważniejszy w życiu - pępkiem świata.

Zresztą, wszystko zrobiłem co w mojej mocy - nikt się za mną nie ujął: może pochowany w ziemi bez krzyża dostąpię łaski świętego spokoju?

I jak zwykle: nic się nie zmieniło na tym świecie, a na horyzoncie nie widać żadnych zmian i najprawdopodobniej nic się nie zmieni za mojego życia - dopóki sekta katolicka będzie wychowywała niedojrzałe emocjonalnie, a jakby inaczej - dorosłe dzieci.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Rex Linia koment
Dodany:2016-02-26 17:51:59, Ocena: Brak oceny
Koniec. Wyżej wymienione zapiski powstawały w okresie: od lutego 2015 do stycznia 2016 roku. Koniec. Łukasz Jasiński. Koniec.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów