Zapiski filozofa z wolnego wyboru
opowiadania >
A niby dlaczego tak bardzo kocham mój naród? To bardzo proste: trzeba naprawdę mieć wyjątkowo mocne nerwy, aby móc spokojnie żyć w tym upierdliwym na święty amen kraju - inaczej można dostać cudownego szaleństwa!

Tak więc człowiek, który oskarża innych - w istocie jest winny.

A oto sygnały sił nadprzyrodzonych za pośrednictwem światła: jednostajne mrugnięcie (potrójne oznacza odejście jakiejś osoby), natomiast ciągłe mruganie - to sygnały sił specjalnych za pośrednictwem broni dźwiękowej, magnetycznej i elektronicznej.

Powtarzam po raz kolejny: nigdy w życiu nie padnę na kolana ze kwiatami w dłoni przed żadną niewiastą, może jednak w sensie erotycznym - jak najbardziej z dużą chęcią.

Dojrzała prostytutka doskonale rozumie potrzeby dorosłego mężczyzny, natomiast niedojrzała - urzędników w czarnych sukienkach.

Człowieku, szanuj niektórych żebraków pod kościołem i słuchaj ich z ogromną uwagą: zawsze w ich głosie wyczujesz szczerość - w przyszłości jeden z nich może być ofiarą systemu kościelnego i państwowego - niejaki wolny, pardon, wszystkim dobrze znany: filozof Łukasz Jasiński.

A oto firma wrzodowa na mojej dupie, a jakby inaczej - niejaka M.

Bardzo proszę wybaczyć, że jestem ogromnie, pardon - piekielnie przerażająco dobry, że jak złapię ducha, to przez trzydzieści trzy miesiące będę główką od zapałki zrywał z niego białą skórę i z bardzo głęboką czułością słuchał całą duszą przepięknej symfonii jęczenia.

Tak więc człowiek, który jest w pełni świadomy, a tym samym - myślący samodzielnie: może być niebezpieczny dla niektórych osób.

Dlaczego człowiek wciąż walczy: nieustępliwie i uparcie, a także - do utraty ogromnych sił? Po prostu - pytanie retoryczne - brzmi: czy naprawdę jest winny?

Ostrzegam po raz kolejny: dajcie mi już święty spokój - inaczej zostanę zmuszony poprzez siatkę szpiegowską wysłać list do prawdziwego Pana Boga z prośbą o szwadrony śmierci.

Tak więc zakonnice to osoby płci nijakiej o wielu twarzach: prostytutkach, feministkach i dewotkach, jasne - mówię w sensie duchowym.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów