Myśli filozofa uniwersalnej miłości
opowiadania >
Tak więc człowiek naprawdę mądry ma w bardzo głębokim poważaniu wysokie stanowiska, kreowaną rzeczywistość i sukcesy zawodowe - pragnie po prostu stabilizacji życiowej, intelektualnego spokoju i wyjątkowo gorącej ciszy, a jakby inaczej - duchowej. Dawno temu doskonale zrozumiał, że aktualnie panujący system pochodzi z jednego źródła solidarnościowego, który posiada dwa skrzydła, słowem: niepodległościowe i kosmopolityczne, natomiast cała reszta jest pozorowanym konfliktem społecznym dla doraźnych celów politycznych. Wie, że świat jest wywrócony do góry nogami: pozwól więc z ogromną łaską, aby piękny świat maksymalnie ciebie wykorzystywał - przecież w istocie jest to dobrowolne poświęcenie, bierz udział w bezwzględnym wyścigu szczurów - przecież robisz prawdziwą karierę i zawsze padaj do stóp przed każdym władcą - przecież zmieniłeś tylko poglądy, których tak naprawdę nie posiadasz: machnął ręką na ten świat sceptyczny realista, pardon - filozof uniwersalnej miłości.

Naprawdę nic więcej nie mogę zrobić: po prostu ręce opadają na ludzką głupotę, a jakby inaczej - wyjątkowo bezmyślną.

Zapewniam: najważniejsze jest po prostu skupienie, cisza i wyczucie, a wtedy z ogromną łatwością zrozumiecie głęboką tajemnicę - duszę...

I jakie to bardzo proste: oświecony tygodnik o charakterze politycznym, społecznym i kulturalnym - Racjonalista, a jakby inaczej: z dodatkiem między wierszami - Varsovią. Oczywiście, moja droga centralo, proszę o łaskawe pozwolenia na działalność ideową - ku chwale narodowej masonerii, pardon: małej rzeczy pospolitej!

Kim naprawdę jest człowiek, który wpadł po uszy w niesamowite gówno, aby potem w głębokiej tajemnicy wyżej wymienione cudeńko upudrować, domalować i wyperfumować? Chodźcie! Chodźcie! Chodźcie! Tu jest bardzo fajnie! Kim!?

A oto bardzo ciekawy przypadek: według umiłowanego narodu polskiego - jestem w głębokiej depresji, całkowicie niepoczytalny i upośledzony umysłowo. Wniosek: wyzdrowieję, kiedy zacznę oglądać telewizję, słuchać radia i rozmawiać przez telefon, a także - przestanę raz na zawsze czytać: Myśl Polską, Krytykę Literacką i Najwyższy Czas!

Zapewniam: tajna inkwizycja wciąż istnieje, tylko - zmieniła metody torturowania z fizycznych na psychiczne, wynika z tego następujący dowód: destrukcyjna sekta religijna (ładnie zwana dla niepoznaki: kościołem katolickim) również skorzystała z osiągnięć nauki.


Boże, zmiłuj się łaskawie nad moją duszą: ochroń mnie przed ogniem krzyżowym, działaniami operacyjnymi i delikatnym werbunkiem - w zamian dostaniesz jeden procent mojego rozumu: zakończył modlitwę kompletnie wykończony człowiek.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
jula0909 Linia koment
Dodany:2016-03-10 19:20:27, Ocena: 6.0
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów