Flavia w świecie Luny cz1
opowiadania >umierającym księżycem, odbija czasem światło Demona wtedy ukazuje się na niebie, ale zwykle jest skryty w nowiu. Ponoć jeżeli ujrzysz Haze, Twoje wszystkie zmysły się wyostrzają, stajesz się niezwykle szybkim i silnym, ale nie kontrolujesz tego i niszczysz co popadnie. Osobiście nigdy go nie ujrzałem. Resztki planet, Słońca i innych ciał połączyły się w jedno co nazywamy teraz Arvathą – naszą planetą. Żyją tu trzy inteligentne rasy: Anioły, demony i ludzie. My walczymy z demonami, a co do ludzi to jesteśmy neutralni. Zależy nam na utworzeniu wielkiego raju gdzie będziemy żyć wraz z ludźmi, bez demonów. Zostało nas raptem dwa, może dwa i pół tysiąca. Wszyscy mieszkamy w podziemiach Kilat, na zewnątrz miasto jest zrujnowane przez wojny i światło Demona. Smutny widok. Demony chcą zrobić z Arvathy jedną wielką salę tortur, istne piekło, w którym ludzie będą ich niewolnikami, a wszystkie Anioły zostaną uśmiercone. Koncentrują się głównie w krainie o wiele mówiącej nazwie: na Pustyni Krwi, ale można je znaleźć też w innych częściach planety. Jest ich około miliona. Demony zabijają każdego kto stanie na ich drodze, zwłaszcza jeżeli jest to Anioł. Ludzie żyją rozproszeni na całej planecie, walczą z demonami, a nas obdarzają wielkim szacunkiem. Niektóre Anioły kiedyś były ludźmi... heh, skoro o krzyżówkach mowa, uważaj na te arridy. To ludzie zaklęci w demony. Właściwie to demony, bo z człowieka to nic już w nich nie pozostało. Niewolnicy demonów. Ludzi ciężko zliczyć jest ich co najmniej tysiąckrotnie więcej niż demonów. Wojna między rasami będzie trwać dopóki któraś z ras nie zostanie sama... chyba, że wygramy my, damy ludziom raj, jednak oni... zrobiliby z nas zabawki. O! Zbliżamy się do Kilat!


Blake i Flavia przekroczyli granicę światła i wylądowali na placu na zewnętrznym Kilat. Spacerując starymi ulicami rozmawiali jeszcze o innych stworzeniach takich jak zwierzęta czy drzewa, a także o zaklęciach i walce Blake'a z arridami.


– Nareszcie na miejscu, przejście do podziemi jest tutaj. – Rzekł Blake.


– Dokąd teraz? – Zapytała Flavia, ale nikt jej nie odpowiedział.


Anioł towarzyszący zaczął się zachowywać dziwnie, zupełnie jak dziecko, które ma zaraz wystąpić przed wielką publicznością. Przechodząc przez tunel coraz głębiej zaczynali dostrzegać jakieś słabe światło, stopniowo coraz jaśniejsze, aż zbliżyli się do Wejścia Do Wewnętrznego Kilat. Weszli do środka. Miasto było piękne, wszędzie kolorowe kwiaty, drzewa pełne różnorakich owoców i sztuczne światła, budynki zdobione złotem i platyną, ulice malowane na szarawą czerwień, wszędzie Anioły. Flavia czuła się jak w raju.


– Witaj Blake, kim jest ta Anielica?


Pojawił się potężny Anioł w koronie odziany w luksusowe szaty zdobione drogimi kamieniami. Patrzał się na Flavię, która zdała się być zakłopotana całą sytuacją. Chwyciła Blake'a za rękę, lecz ten delikatnie ją odtrącił.


– Witaj Królu, to jest Flavia z Rayo. Nie wiem jak przeżyła ten pogrom, arridy próbowały ją zabić, jest ranna i muszę pilnie skontaktować się z Rachelą, by ją obejrzała. Widziałeś ją gdzieś tutaj?


– Rachela? Niedawno widziałem ją na punkcie widokowym na wschodzie Kilat, może nadal tam siedzi, a jeśli jej tam nie będzie to pewnie jest u siebie. – odpowiedział.


Nawet nie spuścił wzroku z Flavii, gdy udzielał Blake'owi wskazówek.


– Mam Czarną Kostkę. – Powiedział Blake.


– Jaką Czarną Kostkę? – Wtrąciła Flavia, chcąc rozładować tę dziwną dla niej sytuację.


Wzrok Króla nagle stał się bardzo poważny.


– Drogie dziecko, – Rzekł Król. – Dzięki artefaktom marzenia wszystkich Aniołów wreszcie będą mogły się spełnić. Odejdźcie już, a Ty Blake opowiedz jej o artefaktach.


Blake i Flavia polecieli na wschodnie skały gdzie znajduje się punkt widokowy, na którym powinna przebywać Rachela.


– A więc o co z tym chodzi? – Zniecierpliwiła się Flavia, widząc, że Blake wciąż milczy.


– Eh – Zaczął od niechcenia – Kiedy Słońce zaczęło niszczyć wszystko wokół, zabiło też Boga. Jego serce rozpadło się na siedem części, które znajdują się gdzieś na planecie Arvatha. Sześć z nich ma kształt ostrosłupów z kwadratem w podstawie i wypukłością w kształcie koła na tej podstawie. Mają kolor czerwony i nazywamy je Tkankami. Siódma część to właśnie Czarna Kostka, czyli sześcian z wklęsłością w kształcie koła na każdej ze ścian. Właśnie ten artefakt znalazłem. Rdzeń serca. Siedem połączonych części da nowy artefakt, dający wszechmoc. Z czymś takim wystarczy jeden Anioł, by zakończyć wojnę i stworzyć tutaj nowe życie, nowe planety, w tym osobne dla demonów. Niestety prowadzimy także cichą wojnę z ludźmi o te części. Ludzie wykorzystaliby to tylko dla siebie, natomiast jeżeli chodzi o demony... one się tym prawie nie interesują. Tylko część z nich chce posiąść Serce Boga. Utworzyli w tym celu specjalne ugrupowanie: Zakon Czternastu. Dowodzi nimi sam władca demonów, jego imię na pewno obiło Ci się o uszy. Szatan. Jeśli demony posiądą Serce Boga to zrobią z Arvathy to co Ci mówiłem gdy lecieliśmy do Kilat.


– A my nie możemy do tego dopuścić? – Zapytała z uśmiechem.


– Dokładnie. Tak w ogóle, skąd wiedziałaś kim jestem? Przez cały czas mnie to zastanawia.


– Yyy... Pamiętasz Pałac w Rayo? Przynosiłeś mojemu ojcu jakieś wiadomości czy listy, a czasem jak zostawałeś na dłużej, rozpieszczałeś i zabawiałeś mnie. Miałam wtedy kilka lat.


Blake wylądował na dachu jednego z budynków. Jego oczy zdawały się być otwarte tak szeroko jakby miały zaraz wypaść z oczodołów. Padł na kolana. Z trudnością łapał oddech.


– Co Ci się stało!? – Wołała z góry Flavia zaskoczona zachowaniem Blake'a.


Flavia wylądowała obok Blake'a pytając czy wszystko w porządku.


– Tak – Odpowiedział. – Ty jesteś z królewskiej rodziny, jesteś księżniczką Flavią z Rayo, że też od

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów