Flavia w świecie Luny cz1
opowiadania >razu nie skojarzyłem... Widzisz Twój ojciec Aaron zamierzał uczynić Cię Królową Kilatu, zaraz po tym jak Sarath, znaczy Król umrze. A biedaczkowi już dużo nie zostało. Przez cały czas szukamy kogoś na tron, bo wszyscy myślą, że zginęłaś kiedy demony napadły i zniszczyły nasze Rayo, a nagle Ty... Niech Rachela Cię szybko obejrzy, daj mi moment muszę pomyśleć.


Flavia była zszokowana słowami Blake'a. Ona? Królową Ostatniego Miasta Aniołów? To prawie jak Królowa wszystkich Aniołów. Lecieli w milczeniu w stronę skał. Z daleka wypatrzyła ich Rachela.


– Witajcie! – Powiedziała.


– Szybko! – mówił Blake. – Jest ranna, czy możesz opatrzyć jej rany? Muszę jak najszybciej udać się z nią do Saratha.


– Oczywiście, ale coś się dzieje? Jesteś taki nie tego...


Rachela zajęła się Flavią, która przez cały czas milczała. Opatrzyła każdą, nawet najmniejszą ranę na jej ciele. W tym czasie Blake wyjaśnił Racheli kim jest jej młoda pacjentka.


– Jesteś przyszłą Królową, powinnaś założyć coś ładniejszego – rzekła Rachela, która w każdej sytuacji zachowywała stoicki spokój. A co do ręki – Ciągnęła dalej. – Złamanie nie jest poważne, jesteś młoda i zdrowa, już po dziesięciu dniach [około 12 ziemskich dni] powinno być wszystko dobrze. Proszę włóż tę suknię, taki prezent ode mnie. Przy okazji, jestem Rachela.


Anielice przedstawiły się sobie nawzajem. Rachela powiedziała Flavii, że ta może u niej mieszkać do czasu kiedy zostanie Królową i zamieszka w pałacu. Cała trójka przysięgła sobie, że na razie nikomu oprócz Królowi nie powiedzą o tym kim jest Flavia. Blake postanowił, że sam przekaże wiadomość Królowi, pożegnał się i oddalił, by wypełnić swoje zadanie. Flavia z Rachelą udały się do domu, gdzie do wieczora rozmawiały o różnych sprawach.


– Sarath!! – Od wrót pałacu krzyczał, wręcz wrzeszczał Blake. – Wiedziałeś! Wiedziałeś, że to ona!


– Uspokój się. – Spokojnie odrzekł Król. - Tak, wiedziałem. Księżniczka Flavia z Rayo jest w Kilat. Cieszy mnie ta wiadomość, będę mógł umrzeć ze spokojem w sercu. Widziałeś jej oczy? Takie same jak u jej ojca Aarona. Będzie najlepszym władcą jakie Kilat miało do tej pory. Blake, masz się nią opiekować, naucz ją wszystkiego co powinna umieć, pokaż jej wszystko co powinna zobaczyć, chroń ją, dopóki nie będzie gotowa. Mogę umrzeć lada dzień, ona jest jeszcze mała, może nie dać sobie rady jeżeli jej nie pomożesz. Pamiętaj, że ona jest z Rayo, a Anioły z tego miasta mają w sobie coś niezwykłego, tak jak Ty, Myślałem, że jesteś ostatni, a tu proszę.


– Zajmę się nią, też to widzę. – mówił nieco spokojniejszy Blake – ma w sobie coś, siłę czy co, ta Flavia będzie jednym z naszych najsilniejszych Aniołów, w końcu ktoś z kim można skutecznie atakować demony w walkach o artefakty.


– Ty, Flavia i Jozue w jednej drużynie, wyobrażasz to sobie? Bylibyście niepokonani!


– Zaczynam rozumieć czemu tak bardzo naciskałeś na militarne szkolenie Aniołów. Planujesz coś większego... tylko po co? To przyniesie zapewne więcej cierpień i strat niż jest tego warte. Po co?


– W rękach Zakonu jest jedna Tkanka. Wiem Blake, że do niego należysz. Wiem, że samemu chcesz posiąść Serce Boga dla własnych celów. Wiesz dlaczego jeszcze żyjesz? (Zdrajco)


– Królu... ja... Skąd Ty...


Blake rozwinął swoje czarne skrzydła próbując ucieczki, był przerażony olbrzymią wiedzą Króla o nim oraz ostatnimi wydarzeniami w Kilat. W myślach tłumaczył sobie, że przecież nie chce użyć Serca Boga do złych celów.


– Nic Ci nie zrobię, stój!! – Wykrzyknął szybko Sarath.


Blake posłusznie zatrzymał się, wylądował, zwinął skrzydła i obrócił do tyłu głowę.


– Wiem do czego chcesz użyć Serca Boga. – Szepnął Sarath. - Przeklęty Zakon Czternastu, wiesz co się tam dzieje, może byś poszpiegował trochę? W końcu jako ich prawowity członek... heh... Powiedz przyszłej Królowej, że chciałbyś użyć tego artefaktu do wskrzeszenia swojej siostry – Luny, Flavia pozwoli Ci na to... oczywiście jeżeli uda wam się zdobyć wszystkie części. Blake, sam nie dasz rady.


– Skąd Ty to wszystko wiesz, Sarath? Nikomu o tym nic nie mówiłem.


– Korona Aniołów... Tylko Król, bądź Królowa ma prawo ją nosić. To także Boski artefakt, stanowi połączenie trzech części zwanych Płatami. Widzisz, Bóg zgubił nie tylko Serce. Całość czyli Korona sprawia, że ten kto ją nosi czyta w myślach i poznaje myśli oraz wiedzę wszystkich poprzednich właścicieli.


– Czy są jeszcze jakieś Artefakty? – zapytał Blake, po czym posmutniał. – Przepraszam Cię Królu za swój czyn. Nie jestem zdrajcą. Chciałbym zobaczyć tylko moją młodszą siostrę, ona nie zginęła zwyczajnie. Ona jakby... aż ciężko to opisać... ona weszła w wyższy wymiar? Tak jak my żyjąc w czterowymiarowym świecie licząc długość, szerokość, wysokość i czas to ona... weszła jakby w piąty? Sam tego nie rozumiem...


– Nie jest mi wiadome o istnieniu innych artefaktów, Twoja teoria na temat pięciowymiarowości to za głęboka wiedza jak na mnie. Kiedy Flavia zostanie już Królową, oddaj jej Czarną Kostkę, odzyskasz siostrę. Na razie mam inne rzeczy na głowie, a konkretnie planowanie. Za kilkanaście dni o wschodzie Promises na miejscu dawnego miasta Eo macie spotkanie czyż nie? Ponoć znajduje się tam Tkanka. Właśnie wtedy planujesz ich zaatakować, czy Ty naprawdę myślisz, że masz jakieś szanse? Przyznaję jesteś jednym z najlepszych Aniołów, być może najlepszym, ale sam wiesz, że każdy demon z Zakonu prezentuje podobny do Twojego poziom! A Szatan, sam zabiłby większość Aniołów. Aby wygrać taką bitwę potrzeba nas więcej, tu potrzeba dobrej strategii i przemyśleń. Jutro się spotkamy tutaj, w południe. Przyprowadź też Flavię, pozwolę jej włożyć na chwilę Koronę Aniołów, pozna wszystkie zaklęcia i ataki, nauczy się całego doświadczenia jakie w życiu zdobyłem. Ty też ją włożysz, także Jozue. Wyruszycie

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów