Zapiski filozofa z wolnego wyboru
opowiadania >
Jeśli ktoś natomiast jest bardzo odważnym człowiekiem - to niech wynajmie kawałek domowego kąta wyklętemu poecie - sumieniu narodu, po prostu uprzedzam fakty: pragnę być dokładnie przygotowany na wszystkie niemiłe, a jakby inaczej - niespodzianki.

A na samym początku Bóg stworzył mężczyznę, aby myślał czysto logicznie i korzystał z siły fizycznej w celu niesienia słabszym pomocy, a jakby inaczej - nie za darmo, tylko: za wyjątkowy szacunek. Dopiero potem kobietę, aby myślała całkiem emocjonalnie, dawała zawsze dupy, robiła bez przerwy awantury i bez żadnego powodu ciągle marudziła, jednak ona dla pełnej równości, sprawiedliwości i tolerancji stworzyła Bogu żonę - panią Bogową (oczywiście, mówię tylko i wyłącznie fakty historyczne: bez niepotrzebnej ironii, sarkazmu i kpiny).


Tak więc należy być w życiu Alfą - człowiekiem widzącym świat z góry, a także: Omegą z głębokiego dołu, nigdy natomiast środkowym Betą - nieświadomym pośrednikiem dwuwładzy społecznej.

A oto prawdziwa definicja trucizny: lekarstwo zepsutych kobiet, a nie w żadnym wypadku - niewyżytych seksualnie i przepięknych kobiet, jakby inaczej - przeklętych przez kościół.

Tak więc służby specjalne przekazują zakodowane informacje poprzez media elektroniczne i drukowaną prasę, a także - dają niepozorne sygnały dla wtajemniczonych.

A jako osoba niesłysząca potrafię bardzo pięknie mówić: posiadam erudycję, retorykę i elokwencję (nie wspominając już o pisaniu i rysowaniu, a także - myśleniu) - posiadanie takich wartości w dzisiejszych czasach jest ogromną zbrodnią.

Człowieku, nigdy nie zgłaszaj jakichkolwiek problemów: rodzinnych, społecznych i narodowych żadnej instytucji państwowej, obywatelskiej i kościelnej - w zamian łaskawie zaproponują ci prawdziwą pomoc: psychologa, opiekę i modlitwę.

Tak więc ludzie bardzo głupi, mali i chorzy zawsze będą wywoływać celową prowokację, aby potem żądać tłumaczenia od osoby niewinnej, a także rozmawiać z kimś przez telefon komórkowy: mówiąc do swojego władcy - mam bardzo trudną rozmowę! W ten oto sposób okazują po prostu wyższość: posiadam wpływy, znajomości i układy! Chociaż prawda jest okrutna - wyżej opisany typ istot zwierzęcych nie ma w sobie dokładnie nic: ambicji, inteligencji i talentu.

Najlepszym lekarstwem na agresję, frustrację i depresję jest po prostu, a jakby inaczej - bardzo zdrowy seks.

Jeśli natomiast fakty są wbrew naturalnej logice, to w żadnym wypadku nie bój się oskarżeń o obrazę uczuć religijnych: racja zawsze będzie po twojej stronie - w każdej chwili możesz odbić fałszywe argumenty wykładając kawę na ławę, a mianowicie - oskarżyć drugą stronę o obrazę uczuć historycznych.

Człowieku, jeśli natomiast czujesz, że jesteś do czegoś zmuszany, to nigdy nie wracaj tam, gdzie czekają na ciebie z bardzo głęboką nadzieją - oni tak naprawdę pragną, abyś okazał im wyjątkowo uległą pokorę, całkowicie podkulony ogon i dumny placek na marmurowej podłodze.

I nie ma takiej możliwości: w żadnym wypadku nie ustąpię - sami mnie sprowokowaliście do walki na życie i śmierć.

Od siedzenia na tyłku rośnie tylko tyłek, natomiast od wędrowania po świecie rozum: człowiek obserwuje zachodzące zmiany i rozmawia z nowo poznanymi ludźmi.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów