Zapiski filozofa z wolnego wyboru
opowiadania >
Człowieku, nigdy nie klękaj przed żadnym konfesjonałem - nie istnieje żadna tajemnica spowiedzi, po prostu jest to pewien rodzaj psychomanipulacji w celu całkowitego zniewolenia duszy. Nadal nie dajesz wiary? A więc bądź mądrzejszy od spowiednika i wyznaj niepopełniony grzech, a potem w milczeniu odczekaj kilka lat, wtedy z całą pewnością zauważysz: aluzje, presje i sugestie - perswadujące moralizatorstwo sfrustrowanych panów w czarnych sukienkach.

I bądź bardzo ostrożny wobec dziewczyn, które mówią: pragnę czegoś więcej od życia - niedawno musiały nieźle narozrabiać, a więc własne grzechy próbują zrzucić na niewinnego faceta.

Trzy etapy w życiu niewiast: prostytucja, feminizm i dewocja.

Tak więc po raz trzeci zaczynam odbudowywać życie prywatne, a także walczę z krzywdzącymi opiniami na mój temat - myślę, że już tak naprawdę po raz - ostatni.

Mam zrezygnować z własnych przyjemności, ambicji i potrzeb na rzecz podziału z innymi?

Człowieku, uważaj na ludzi, którzy ciągle mówią, abyś się czymś podzielił - oni tak naprawdę pragną krok po kroku wziąć dokładnie wszystko na święty amen do grobu!

Niestety, czasem w życiu trzeba stosować metodę zimnej ignorancji, wymownego milczenia i cynicznego udawania - inaczej nie dadzą ci świętego spokoju.

Prawdziwa zemsta polega na tym, aby winny żył do końca swoich dni z ogromnych poczuciem dokonanej zbrodni - na sztywnym karku.

I mówiąc okrutną prawdę: niektóre panie po prostu bardzo uwielbiają być bite, wykorzystywane, poniżane, gwałcone i molestowane, słowem - same w sposób pośredni żądają takiego dowodu miłości. Zresztą, jest to pewna choroba pod nazwą psychosomatyzmu: ogromny lęk przed nieuniknionym nadejściem okrutnej starości w średnim wieku, czyli utratą cielesnego piękna, bezpowrotnym zniknięciem naturalnych wdzięków i zmysłowego powabu erotycznego.

Człowiek sprawiedliwy zawsze wysłucha dwóch stron sporu, rację przyzna wersji z silnymi argumentami (logice przyczynowo-skutkowej), a nie tej drugiej - jazgocie, jakby inaczej - kompletnie chaotycznemu (magicznym emocjom).

I nigdy nie należy przyjmować do wiadomości obłudnych argumentów ze strony niewiast, że zasługują na wyjątkowy szacunek, bo są dużo słabsze: po prostu raz ustąpisz, to zostaniesz na zawsze ubezwłasnowolniony - ograniczony do końca życia jako człowiek z wolnym duchem.

Niemal przez całe życie traktowano mnie niczym półgłupka ze względu na niepełnosprawność (jestem przecież osobą niesłyszącą ), natomiast teraz próbują zrobić ze mnie kompletnego wariata, okazało się bowiem istotnie z całą dokładnością - posiadam wrodzoną, a nie nabytą: inteligencję.

Jeśli chcesz pomóc słabszym, to z góry będziesz musiał walczyć z silniejszymi, a więc zażądaj od tych pierwszych gwarancji na piśmie, że w razie klęski - w żadnym wypadku nie zostaniesz osamotniony.


Rzecz jasna, będę jak najbardziej pokorny niczym biała owieczka wobec zwierzchnika płci pięknej, jednak już w taki sposób, aby wzbudzić w niej erotyczne pożądanie - wtedy będzie mnie pragnęła wykorzystać w każdej wolnej chwili, cóż - pozwala mi na to inteligencja wrodzonej psychologii.

- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów