Zapiski filozofa z wolnego wyboru
opowiadania >
Prawdziwa miłość nie polega na ograniczaniu wolnej woli, tylko - wspieraniu (grunt - to wyższy cel): punkt widzenia nie musi być skupiony od własnego domu poprzez podwórko do sklepu - trzeba po prostu widzieć całość, a nie jeden marny - szczegół.

Człowieku, zawsze okazuj dobroć serca dla wrodzonej głupoty, która ze swojej natury jest chorobą psychiczną i dotyczy większość pań - dzięki temu będziesz mógł spokojnie żyć.

I nigdy w życiu nie bierz odpowiedzialności za to, czego tak naprawdę nie zrobiłeś, a tym bardziej - w żadnym wypadku nie utrzymuj pasożytów.

Człowieku, pod żadnymi pozorami nie dawaj w żadnym wypadku robić z siebie chłopczyka na posiłki - wszystkie nie swoje problemy wyrzuć po prostu z głowy.

Jeśli ktoś nie posiada żadnych merytorycznych argumentów - zawsze żąda na siłę szacunku dla własnej bezmyślności, potem bardzo łaskawych - całkowicie bezpodstawnych przeprosin, a dopiera na samym końcu wychodzi szydło z worka, ano - po prostu szantaż.

I mówiąc beznadziejną prawdę: człowiek jest najbardziej pewny siebie, kiedy nie posiada żadnego wsparcia - czuje wtedy po prostu, że musi o swoje z całych sił walczyć.

A więc wszystkie instytucje państwowe, kościelne i obywatelskie utrzymywane przez podatników - zgodnie z prawem logiki - całkowicie należą do uczciwych podatników, a nie do zakulisowych grup o charakterze przestępczym, rodzinnym i międzynarodowym (oczywiście, mówię o delikatnych powiązaniach - nieformalnych).

Obywatel o racjonalnym patriotyzmie ma święte prawo kontrolować na własną rękę wszystkie instytucje publiczne.

Nigdy nie należy słuchać ludzi, którzy wciąż jęczą: słuchaj, uwierz i zaufaj - oni tak naprawdę pragną wykorzystać ciebie w wyjątkowo cyniczny, bezwzględny i perfidny sposób.

Wszystko w tym świecie jest na opak: ludzie mądrzy muszą przystosowywać się do poziomu głupich. W ten sposób mądrzy nie z własnej woli zostaną głupimi. Pytanie natomiast brzmi: naprawdę wtedy będzie dużo lepiej?

Być osobą publiczną, znaczy - posiadać dużo większe prawa od ogółu, zresztą: każdy może pełnić wyżej wymienioną rolę, oczywiście - jeśli jest na sto procent pewny siebie.

W łóżku z całą pewnością rozpoznasz czy jakaś kobieta zasługuje na całkowity szacunek.

Bądź zawsze ostrożny w życiu i cały czas unikaj celowo nastawianych pułapek: ktoś po prostu bardzo pragnie udupić twoje dobre imię, słowem - złapać haka na całe życie.

Dokuczają, zaczepiają, prowokują, a kiedy zaczynam się ze wszystkich sił bronić - oskarżają: winny, winny i winny!

A przede wszystkim jak najbardziej unikaj psychiatrów, oni tak naprawdę pragną ze człowieka samodzielnie myślącego zrobić zwyczajnego wariata.

Człowieku, nie słuchaj w żadnym wypadku instytucji zdrowotnych - oni wszyscy wmówią ci we własnym interesie, że jesteś bardzo chory.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów