Zapiski filozofa z wolnego wyboru
opowiadania >
Pamiętaj: za poświęcenie z dobroci serca otrzymasz okrutną niewdzięczność i bezlitosną niepamięć.

Miałem już trzy okazje wyrwać się z rodzinnego domu, jednak jakoś się nie udało: osobiście podejrzewam spisek (widocznie należę do ciemnogrodu).

Zresztą, ludzie zawsze zabijali zgodnie z prawem natury w celu przetrwania, jednak od pewnego okresu zaczęli zabijać dla zysku, przyjemności i władzy - w ten oto sposób stali się po prostu najgorszymi zwierzętami na tym padole ziemskim, dlatego też z mojej strony zasługują na wyjątkową pogardę, natomiast normalne zwierzęta na ogromny szacunek.

A oto kolejny dowód istnienia duszy: czyste sumienie, które nie dało się otruć bardzo smutnym panom...

Tak więc wódka działa na mnie niczym kranówka, piwo - napój energetyczny, natomiast narkotyki niczym niepotrzebne odbitki, pardon - odpadki atomowe. Widocznie mam bardzo silny organizm - żadne gówna mnie nie uzależniają: wciąż żyję niczym mroczny bóg...

Niestety, zawsze będę wracał do przeszłości i dokładnie wszystko wyciągał w celu sprawiedliwego przypomnienia okrutnej prawdy, mówiąc bardzo delikatnie: prostował zakłamaną rzeczywistość, oczywiście - nie z mojej winy: nie mam po prostu żadnego wyboru, przecież to oni ugruntowali mi fałszywą opinię według własnego interesu.

Tak więc dokładnie kobiety ze swojej natury są zwyczajnymi materialistkami: małych chłopczyków lubią kupować zabawkami, średnich - sportowymi samochodami, natomiast dużych erotycznymi wdziękami, a tych najbardziej prawdziwych: niezależnych w sensie materialnym, intelektualnym, finansowym, duchowym i seksualnym - groźbą, szantażem i łaską.

Człowieku, zawsze unikaj ludzi, którzy w pełni świadomie obniżają twoje poczucie wartości - oni przecież jak najbardziej pragną, abyś przystosował się do ich poziomu estetycznego, intelektualnego i moralnego, wtedy z dużą łatwością cię pokonają - nie używając żadnych argumentów merytorycznych.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów