Niedostępna (5) Tylko seks
opowiadania >wtorek. W weekend planowała wszystko ładnie dopracować, aby w poniedziałek dać szefowi materiał do zatwierdzenia. Wszystko poszło gładko, choć później wyrzucała sobie, że mogła jeszcze spytać o to, czy tamto, jakiś temat zgłębić bardziej. Przepadło. Tak, czy inaczej szefowi materiał przypadł do gustu. Nie był wylewny w pochwałach, ale zaakceptował z minimalnymi tylko poprawkami odnośnie ustawienia zdjęć. Wyróżnił też pogrubioną czcionką niektóre fragmenty tekstu, dopuścił do druku, rozłożył materiał na dwa kolejne numery. Właściwie przez kolejne dni intensywnej pracy kontakty Ady z szefem były bardzo służbowe, oficjalne, choć częste. Chyba ufał jej jak mało komu i angażował w największą liczbę zadań, prosił o wypowiedzi nie tylko na temat materiałów dotyczących jej działu. Kiedyś ni z tego ni z owego, podczas, gdy oglądała wstępny projekt okładki do kolejnego numeru pisma spytał.
- Pani jest sama? Nie jest pani obecnie w żadnym związku?
- Nie jestem w związku i nie mam zamiaru tego zmieniać. – odpowiadając nawet na niego nie spojrzała, choć zastanowiło ja pytanie. Próba podrywu?
- Wie pani. Mój związek też się rozpadł jakiś czas temu. Na kolejny chyba nie jestem jeszcze gotów, ale może miała by pani ochotę na seks bez zobowiązań?
To pytanie sprawiło, że Ada na chwilę zaniemówiła i wbiła w naczelnego okrągłe ze zdumienia oczy na dłuższą chwilę. Dopiero po kilkunastu sekundach, czytając w jego poważnej twarzy, że nie żartował była w stanie zdobyć się na odpowiedź.
- To pan nie jest gejem? – spytała w pierwszym odruchu i ugryzła się w język, gdy on zrobił zdumione oczy.
- Nie. Nic mi o tym nie wiadomo. Skąd to pani przyszło do głowy?
- Nic. Takie tam. Babskie pismo, brak obrączki. Nieważne.
- Nie jestem gejem. No więc? Byłaby pani zainteresowana? – spytał, a ona odpowiedziała ze zdenerwowaniem.
- Chyba mnie pan z kimś pomylił. Nie jestem z takich.
- Jakich? Nie za bardzo znam się na waszych obyczajach. To znaczy, że nie? – spytał poważnie.
- To znaczy, że nie. – odpowiedziała stanowczo, a on, jakby nigdy nic wrócił do papierów i tematu następnego numeru pisma. Nie pojmowała tego. W kolejnych dniach też był zupełnie służbowy i nawet słowem nie zająknął się o swojej propozycji, jakby tematu nigdy nie było. Ada natomiast wracała do domu i myślała. Kiedy zza ściany słyszała śmiech i odgłosy seksu, kiedy włączała telewizor, a tam leciała kolejna ckliwa komedia romantyczna chciało jej się płakać. Stawała przed lustrem. Jej ciało było jeszcze całkiem zgrabne, ale nikt tego nie widział. Pod oczami zaczęły pojawiać się kurze łapki i pewnie za chwilę miał nastąpić moment, kiedy przestanie być atrakcyjna dla kogokolwiek. Miała do końca życia żyć w celibacie? Nie chciała kolejnej uczuciowej porażki, nie chciała znów pokochać sukinsyna, który ją sponiewiera. Miała zamiar dbać o siebie i żyć tak, aby nikt więcej nie mógł jej skrzywdzić. Teraz panowała nad swoim życiem i tak było dobrze. Jednak może taka propozycja miałaby sens? Seks dla seksu, bez angażowania się, bez zobowiązań. Teraz wchodząc do gabinetu Karola z jakąkolwiek sprawą czuła się inaczej. Już wiedziała, że nie jest gejem i że patrzy na nią jak facet na kobietę, choć nie zdradzał tego w żadnym geście, ani słowie. Zwyczajnie – pełna kontrola, służbowe tematy. Nawet podejść za blisko nie próbował. Kolejne dni, tygodnie. On robił swoje, ona swoje. Pisała kolejne materiały, on zmieniał, poprawiał, wydawał zalecenia.
Właściwie to był impuls. W piątek oddali do druku kolejny numer pisma. Koleżanki z pracy rozmawiały o planach na weekend, wszyscy zbierali się do wyjścia, a ona weszła do biura naczelnego z pomysłem na przyszły numer. Karol siedział przy swoim komputerze, gapił się w ekran nieobecnym wzrokiem i bawił się długopisem. Posępna, smutna twarz. Pomyślała wtedy, że jego samotność musi zżerać podobnie jak ją. Podeszła, zerknął na nią. Przedstawiła swój pomysł. Powiedział, że przemyśli, a wtedy spytała.
- Pańska propozycja jest jeszcze aktualna?
- Odnośnie… - spojrzał na nią badawczo, a zanim dokończył ona potaknęła.
- Tak. Odnośnie. Seks bez zobowiązań.
- Jak najbardziej. – jego twarz wyraźnie się rozjaśniła.
- Jutro wieczorem u mnie? – spytała i potaknął.
Dużo myślała o tym spotkaniu. Analizowała, przeżywała. Przygotowała się. Co innego było wydepilować i nabalsamować ciało, wybrać odpowiednią bieliznę, a co innego zadbać o oprawę. Czy powinna przygotować kolację? Jakąś muzykę? Oprawę? Nigdy nie organizowała takiego spotkania. Dla niego sprawa natomiast okazała się prosta. W sobotę zabrzmiał dzwonek do drzwi i wiedziała, że to on. Otworzyła. Było krótkie - dzień dobry- wszedł. Ona nie mówiła nic, bo nie wiedziała co, on zamknął za nią drzwi, przyciągnął ją do siebie i pocałował – namiętnie, łapczywie, oparł ją o ścianę. Początkowo była oszołomiona takim wejściem. Później stwierdziła, że tak będzie najłatwiej. Po co odgrywać teatrzyki i silić się na wymyślanie otoczek, kiedy wiadomo było o co chodzi. Jeszcze w przedpokoju zadarł jej sukienkę i z siebie zrzucił marynarkę i buty, przeszli, albo raczej przetoczyli się od ściany do ściany stopniowo pozbawiając się ubrań. To było dzikie, namiętne, a hamulce, które jeszcze początkowo czuła w sobie Ada puściły całkowicie. Chciała pokazać, że ona też potrafi przejąć inicjatywę i być namiętna. To był najwspanialszy seks jakiego doświadczyła, najbardziej niewiarygodne, najmocniej pobudzone emocje jakie przeżyła. Nie wiedziała czy to było kwestią kochanka, który potrafił, czy całej otoczki i pikanterii jakiego dodawał fakt zakazanego owocu, ale nie mogła zaprzeczyć, że to była niesamowita noc. Musiał być wygłodzony nie mniej niż ona, bo zachłanność i namiętność jaką przejawiał w każdym dotyku, pocałunku, geście świadczyły o tym. Pięć zbliżeń i pięć orgazmów w ciągu jednej nocy. W końcu zmęczeni zasnęli oboje. Później ona się obudziła, aby w myślach walczyć z własnymi wątpliwościami moralnymi i usypiać je ciepłem jego ciała. Znów myślała co będzie rano, co powinna? Podać kawę, śniadanie? Z tymi pytaniami pętającymi się po obrzeżach myśli zasnęła, a rano, kiedy otworzyła oczy – już go nie
- [1] [2] [3] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów