Zapiski filozofa z wolnego wyboru
opowiadania >
Tak więc bardzo proszę pamiętać o tym, że moje teczki, to w istocie moje prywatne myśli, a jeśli ktoś będzie chciał do nich zajrzeć - ma całkowity obowiązek zapytać się mnie o wyrażenie zgody na powyższą czynność. Jeśli natomiast ktoś zajrzy do nich bez mojej wiedzy, to tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność: niektóre tajemnice mojej duszy mogą być dla kogoś bardzo przykre, okropnie wstydliwe i bolesne do ogromnych łez.

Kobiety też nie są święte: potrafią się zachowywać wyjątkowo bezczelnie, prowokować do możliwych granic cierpliwości i bezwzględnie wykorzystywać łagodną dobroduszność, tak więc od czasu do czasu zasługują na bardzo mocnego klapsa w ładny, ale całkiem niegrzeczny - tyłeczek.

Jeśli człowiek nie ma żadnych argumentów na swoją obronę: wymusza szacunek na drugiej osobie przemocą psychiczną, natomiast fizyczną - posłuszeństwo.

Każdy zdrowy naród utrzymuje własnych błaznów - królewskie zwierciadło w złotych ramach.

Jeśli przestanę samodzielnie myśleć, krytykować w sposób obiektywny i okazywać uległe posłuszeństwo: wtedy przestanę być agresywny?

Człowiek, który mówi o sprawiedliwości społecznej: okazuje po prostu charakter pasożytniczy - wymaga, aby ktoś inny dzielił się ze zdobytym majątkiem, przy okazji: nie łaska zacząć pracować?

Zaprawdę, powiadam wam wszystkim z całą dokładnością: przez serce moje zostanie wywyższona tylko niewiasta z boskiego osiedla, a na imię jej będzie - po prostu Dominika.

Człowieku, zawsze trzymaj się w życiu rozsądku i nigdy nie napełniaj samym sobą żadnej wspólnoty magicznej - pustki duchowej i kalectwa intelektualnego.

Człowiek, który o coś walczy całe życie - w żadnym wypadku nie jest zobowiązany pomagać innym - biernym obserwatorom, którzy w głębokim ukryciu czekają, aby go rozszarpać na małe kawałki.

Tak więc na dobry początek przypominam całemu światu: istotą oświeconego humanizmu jest po prostu człowieczeństwo pod trzema postaciami - ciała, umysłu i duszy (cud). Natomiast sensem życia katolickiego feudalizmu jest człowiek pod ideą boskości - duszy, umysłu i ciała z ukrytą w głębokiej przestrzeni niebiańskiej literą "h" od pewnej świątyni jerozolimskiej (duch).

Tak więc modlitwa do śmierci na krzyżu i dożywotni celibat jest po prostu wbrew prawom natury - prowadzi do życiowej wegetacji.

A gdybym miał siedemdziesiąt lat, to moje teorie filozoficzne byłyby całkowicie do przyjęcia, jednak w trzydziestym roku życia i bez ukończonych jakichkolwiek studiów - wywołały ogromny szok u sformalizowanych głupców z tytułami naukowymi.

A oto przykłady logicznego myślenia: dwa po prostu wynosi dwa (logika prosta), dwa plus dwa wynosi cztery (logika czysta), natomiast dwa plus dwa wynosi sześć minus dwa wynosi cztery (logika świadoma).

A więc przestrzeń jest po prostu swobodną wyobraźnią i jako człowiek w pełni świadomy: mam święte prawo zrobić z nią wszystko - wedle własnej woli.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów