Zapiski filozofa z wolnego wyboru
opowiadania >
Stosunki płciowe w żadnym wypadku nie prowadzą do demoralizacji, wręcz przeciwnie - brak zdrowego seksu jest przyczyną chorobliwych patologii społecznych.

Boże, zmiłuj się wreszcie nad moją duszą - kopnij jakąś dziewczynę w dupę, aby się mną na zawsze zainteresowała.

W zasadzie kobietom jest zawsze bardzo źle: panuje ostry rygor moralny - źle, pełna swoboda seksualna - źle, sprawiedliwa równość płci - źle, zrównoważone parytety wyborcze - źle, chronione prawa zwierząt - źle, równy podział stanowisk - źle. A więc naprawdę dobrze będzie wtedy, kiedy brukowce, romansidła i kolorowanki zostaną uznane za arcydzieła naukowe o znaczeniu międzynarodowym? Wniosek jest nazbyt prosty: psychika kobieca jest tak w bardzo skomplikowany sposób skonstruowana, że po prostu muszą być zniewolone, zresztą - w głębi duszy bardzo tego pragną z ogromnym utęsknieniem i z rozmarzonym uwielbieniem, a przede wszystkim: by każdy facet z wolnej woli zakładał czarną sukienkę i przed konfesjonałem z zachwytem wysłuchiwał zboczonych marzeń o charakterze perwersyjnym.

Tak więc niektórzy ludzie zachowują się w sposób irracjonalny: wyciągniętą dłoń pomocna natychmiast zjadają, zwie to się ładnie - kanibalizmem duchowym.

Czasami trzeba udawać głupca, dzięki temu z łatwością możesz sprawdzić rzeczywiste ludzkie zamiary.

Człowieku, uważaj na złote obrączki, po prostu jest to samo zło. Spójrz na to wszystko z całą dokładnością na odwrót: złoto tak naprawdę znaczy - to zło (cóż, trzeba posiadać umiejętność logicznego rozbioru słowa, inaczej powyższą zdolność można nazwać badaniem anagramatycznym).

I rzekł wtedy łaskawy Bóg do wyklętego mistrza: dobry człowieku, nie przejmuj się ludźmi z układów towarzyskich, oni tak naprawdę są wtórnymi analfabetami i w przyszłym życiu będą zbierać puszki na wino, robić kupę pod siebie i jeść ze śmietnika, natomiast ty, wyklęty mistrzu, będziesz siedział obok mojego tronu jako sprawiedliwy sędzia.

Człowiek naprawdę mądry nigdy nie ocenia wyborów życiowych innych ludzi, tylko - delikatnie pyta się o przyczynę i chętnie rozmawia o pozytywnych i negatywnych skutkach.

I zawsze okazuj kulturę osobistą: za jakieś marne ochłapy z godnością całuj stopy samozwańczym bogom.

Dajmy więc przykład metaforycznego skrzyżowania: pojazd i pieszy mają równocześnie zielone światło i dokładnie z góry wiadomo kto zginie, jednak powyższa sytuacja może się zdarzyć w każdej chwili - zgodnie z obowiązującym prawem (mniejsza z tym, że winny będzie błąd w sygnalizacji). Wniosek, człowiek mądry zawsze zachowuje ostrożność - przewiduje daną sytuację i interpretuje prawo dla własnego bezpieczeństwa po swojemu, oczywiście - jeśli posiada taką umiejętność.

Cóż, nie potrafię donosić na nikogo, obgadywać złych i dobrych ludzi, a także - wykorzystywać wszystkich słabszych, a więc zgodnie z prawem większości jestem całkowicie: winny!

I wtedy mówi siostra zakonna: prawdziwy Bóg jest Miłością, natomiast filozof zadaje pytanie: zrobi dla mnie wszystko? Tak, absolutnie - odpowiada wyżej wymieniona siostra, a więc proszę powiedzieć łaskawemu Bogu, który podobno jest Miłością, że potrzebuję dupy dokładnie na całą noc - stawia warunki wobec wiary filozof uniwersalnej miłości.

Tak więc ludzie całkowicie zepsuci, ale szczerzy do bólu - zostaną wywyższeni przez moje pogardzone imię, natomiast ludzie całkowicie święci, ale zakłamani do bólu - zostaną poniżeni przez moje zapomniane imię.
- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów