Myśli filozofa uniwersalnej miłości
opowiadania >Pytanie natomiast brzmi: kto mi zepsuł znormalizowane, bezproblemowe i ustabilizowane życie? Komu zależy na tym, aby mnie jako człowieka degradować, izolować i ośmieszać?

A oto bardzo prosta metoda zniszczenia człowiekowi wrażliwej godności: wystarczy poddawać jego święte imię bezlitosnej izolacji, dzięki temu wyjątkowo okrutnej samotności - zniszczy sobie raz na zawsze, a jakby inaczej - życie: po prostu...

Czy kradzież polskiego chleba, mądrej książki i niewieściego serca koniecznie musi być grzechem?

A więc kto tak naprawdę będzie dużo lepszy, kiedy pluskwy, wszy i karaluchy zjedzą motyla po bardzo ciężkiej wędrówce w powietrzu?

Niestety, wyjątkowo okrutna prawda o kobietach: zakochują się bardzo niezdrowo pod względem psychicznym, aby na starość dostać kompletnie nienormalnego wariactwo umysłowego.

Tak więc prawo karne zostało stworzone dla bezmyślnej głupoty, natomiast konstytucja - jakby inaczej: ku chwale oświeconej mądrości, oczywiście - twórczej.

A we współczesnych czasach dumny, uparty i ambitny czytelnik jest na wagę złota - zasługuje na ogromny szacunek!

Czy warto być popychadłem w cudze problemy - nie do rozwiązania w aktualnym życiu?

Tak więc hierarchia państwowa, kościelna i masońska proponuje w istocie niewolniczy system wartości - pochodzący z układów, znajomości i wpływów, natomiast harmonia wynikająca z praw natury - wolność cielesną, umysłową i duchową.

A moja retoryka posiada trzy stopnie głębokiego wtajemniczenia: od niewiarygodnej bezczelności poprzez magnetyczną kulturę do diabolicznej magii.

Tak więc nie bogactwo zewnętrzne świadczy o człowieku, tylko - wewnętrzne, natomiast w moim wypadku: nowatorska idea filozoficzna - jasinizm, dodam jeszcze światopogląd - narodowy libertynizm i estetyczną mowę wiązaną o charakterze twórczym - środek do osiągnięcia celu.

I nigdy nie należy przepraszać za niepopełnione winy, padać na kolana z ogromną pokorą i błagać o łaskawe wybaczenie - inaczej do końca życia będziesz po prostu niewolnikiem.

A dla prawdziwego diabła piekło jest po prostu - niebem!

I mówi się z ogromnym szacunkiem do człowieka: proszę spokojnie usiąść, a nie warczy jak do dzikiego zwierzęcia - siadaj!

Człowieku, zawsze unikaj ludzi z problemami życiowymi - oni w każdy możliwy sposób zrobią dokładnie wszystko, aby być dla ciebie ogromnym ciężarem, a jakby inaczej: na zasadzie fałszywej odpowiedzialności - moja wina to również twoja wina!

I powiem teraz z bardzo ogromną powagą: prawdziwe życie polega na budowaniu erotycznego szczęścia, duchowej wolności i zdrowych emocji, a nie tak jak teraz - przyjmowaniu do serca z ogromną pokorą obcych trosk: jesteś przecież męskim bogiem - uszanuj więc depresyjne poświęcenie, krwawą ofiarę i chorobliwą miłość!

Człowieku, zawsze bądź sobą do końca życia: po prostu myśl samodzielnie na przekór upozorowanym konfliktom społecznym!

I kupił sobie wtedy filozof uniwersalnej miłości torbę podróżną - uznał: po prostu nadszedł mój czas, poszukam sobie nowego miejsca na tym okrutnym padole ziemskim...


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Rex Linia koment
Dodany:2016-04-28 12:42:01, Ocena: Brak oceny
Tak więc: po prostu koniec!
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów