"Jak zakończyłbym kazanie dla obojga, gdybym był kaznodzieją"
opowiadania >Nie zrozumcie mnie proszę źle. To tylko przykłady.


Nie pomyśl bracie, że każe ci wysłuchiwać całymi dniami skomplikowanych, wielowątkowych opowieści żony, bo czasem faktycznie mówi bardzo dużo i bez większego ładu i składu. Nie zachęcam Cię też do kupowania jej non-stop drogich prezentów.


A ty siostro nie pomyśl, że zachęcam cię do podawania mężowi na okrągło przekąsek, gdy gbur brudnymi buciorami niszczy lekceważąco twoja całodzienna pracę, ani też do robienia z siebie idiotki, aby ten leniwiec wywiercił dwie dziurki w ścianie.


Podałem wam tylko drodzy, mnie lub bardziej trafne przykłady.


Staram się głosząc dzisiaj Słowo Boże zachęcić was do zrozumienia tej drugiej osoby, z którą dzielicie tak przyjemności, jak i trudy dnia codziennego. Staram się jedynie spróbować namówić was do wzajemnego szacunku, tolerancji i miłości w najlepszym rozumieniu tych słów.


Postępując tak będzie żyli w zgodzie z ewangelią i będziecie szczęśliwi. I jeszcze jedna ważna, bardzo ważna rzecz.


Miejcie zawsze na uwadze, że czy tego chcecie, czy nie wasze wzajemne relacje obserwowane są zawsze bacznie przez owoce waszej miłości. Dzieci.


Przyjęty przez was schemat wzajemnego szacunku, miłości i wyrozumiałości przeniosą do swoich przyszłych związków, domów i wobec swoich dzieci, a waszych wnuków.


A wiecie jak ja poznaję tych którzy zrozumieli dzisiejszą ewangelię i w codziennym życiu stosują zawarte w niej przesłanie świętego Pawła ?


Po uśmiechach.


Gdy patrzę na was z ambony, wygłaszam homilię lub przechadzam się po kościele zbierając składkę, zwracam uwagę na to, gdzie stoją małżonkowie i ich dzieci i bacznie obserwuje ich twarze.


Gdy każde patrzy w swoją stronę i zachowują się tak jakby w ogóle się nie znali i tylko dziwny przypadek sprawił, że stoją obok siebie – nie jest dobrze !


Jeżeli natomiast często zerkają na siebie, uśmiechają się tak do swoich dzieci, jak i do siebie , szepcząc sobie do ucha im tylko znane tajemnice – serce mi się raduje ! Myślę sobie – ci zrozumieli ! Mąż zrozumiał słowa świętego Pawła o miłości, a żona o oddaniu się drugiej osobie.


Takich uśmiechniętych i szczęśliwych chciałbym was wszystkich widzieć za tydzień w naszej świątyni. Spróbujcie tak dzisiaj, jak i w następnych dniach tygodnia ziarno dzisiejszej ewangelii zasiać w waszych sercach i domach. Spróbujcie proszę !Amen.- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Rinoa017 Linia koment
Dodany:2016-01-23 11:43:57, Ocena: 6.0
Powiem szczerze, że przeczytałam obie części i jestem pod sporym wrażeniem. Nie tylko bardzo przyjemnie się to czyta, ale też istnieje w tym wiele prawdy. W dodatku jest to prawda, o której rzadko kto ma odwagę mówić. A Ty znalazłeś odwagę, by nie tylko zapewne gdzieś o tym powiedzieć wśród znajomych (w co gorąco wierzę), ale także by przedstawić swoje myślenie całemu światu. Gratuluję i życzę kolejnych wspaniałych pomysłów. Z pozdrowieniami Rinoa
Rinoa017 Linia koment
Dodany:2016-02-24 00:56:43, Ocena: 6.0
Przeczytałam na nowo wszystkie części "kaznodziejskich" i nadal utrzymuję swoje zdanie. Muszę przyznać, że czyta się to nie tylko lekką ręką (co często ciężko powiedzieć o tego typu tekstach, które albo są nazbyt "flow" [nie wiem, jak to powiedzieć po polsku... Zbyt luzackie?], albo zbyt nabite, nadymane, pełne albo pretensji, albo.... Ehm, wiesz, o co mi chodzi, a przynajmniej mam nadzieję), ale także tekst skłania do ogólnej refleksji. Tak więc gratuluję i czekam na kolejne przemyślenia. Gdybym się z nimi nie zgadzała, z pewnością dam znać - czuję, że mogłaby z tego wyniknąć całkiem ciekawa dyskusja ;)
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów