Inna...(cz.II)
opowiadania >
Dzień mijał za dniem. Nie zmieniało się nic, oprócz pogody za oknem. Jej szkoła znajdowała się w innym mieście, więc każdego ranka biegła bez tchu na autobus, który i tak zawsze przyjeżdżał spóźniony. Gwarno było w nim i tłoczno. W końcu czymś musieli dojechać do pracy i szkoły ci wszyscy ludzie. Mało kogo było stać na luksus jazdy własnym autem.


Tego dnia ścisk w autobusie był jakby większy niż zazwyczaj. Dziewczyny stojące w pobliżu środkowych drzwi, nie zwracając uwagi na innych pasażerów, piszczały z zachwytu opowiadając wrażenia z imprezy urodzinowej ich wspólnej znajomej, która odbyła się w ubiegły weekend. Staruszka, siedząca w pobliżu, co chwilę kręciła z politowaniem głową, wysłuchując przedziwnych opowieści, w których więcej było przechwałek niż jakiegokolwiek sensu. Chłopak stojący przy oknie, ze słuchawkami w uszach, zdawał się być nieobecny w całym tym zamieszaniu. A ona widziała i słyszała nawet najdrobniejszy szczegół. Ktoś kogoś prosił o skasowanie biletu, kto inny o ustąpienie miejsca siedzącego komuś starszemu.


Kiedy dojechała na miejsce, deszcz, który ledwie mżył gdy wychodziła z domu, teraz już rozpadał się na dobre. Parasol jak zwykle tkwił w kącie korytarza, nie pamiętając już dnia, kiedy ostatni raz był w użytku. Miała jednak kaptur, który nie mógł jej uchronić przed nadmiarem zimnych kropli, jednak spowolniłby proces całkowitego przemoczenia włosów. Nie założyła go jednak. Szła powoli chodnikiem, rozkoszując się łzami z nieba - jak zwykła myśleć o deszczu. Zawsze wywoływał w niej uczucie smutku i budził wspomnienia lat dziecięcych. Pamiętała ten czas, kiedy to mając sześć czy siedem lat, wracała ze szkoły i "mierzyła" głębokość każdej napotkanej kałuży. Na samą myśl o tamtych dniach pojawiał się na ustach uśmiech a stopy niosły ją w stronę najbliższego bajorka, których już kilka powstało na brzegach pobliskiego trawnika. Opanowała się jednak natychmiast, przypomniawszy sobie miejsce i czas w jakim się obecnie znajduje. Nawet nie spostrzegła kiedy dotarła pod drzwi szkoły. Było już zbyt późno na wizytę w szatni, więc pognała czym prędzej wprost pod salę, w której to już za chwilę rozpocząc się miała pierwsza lekcja...c.d.n.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2011-10-24 11:19:29, Ocena: 3.5
Z niecierpliwością czekam na c.d. Czytam z przyjemnością.
lipowiec1 Linia koment
Dodany:2011-10-25 08:29:56, Ocena: 3.5
Pani Agatko - dziwna budowa niektórych zdań tego króciutkiego opowiadania. Aby nie być gołosłownym - proszę przeczytać jedno ze zdań np. "Gwarno było w nim i tłoczno". Czy nie lepiej brzmiałoby np. "Było gwarno i tłoczno" lub "W zatłoczonym autobusie był duży tłok" itp. ? Kolejne zdanie zaczynające się od : "Dziewczyny stojące ... " to juz jeden misz masz. To co nazywa Pani opowiadaniem jest tak krótkie i bez możliwości poczucia czegokolwiek, że trudno wystawić tutaj ocenę. Z przykrością ... nie potwierdzam komentarza Pani Oleczki31. Trzymam jednak za Pania kciuki - Lipowiec1

Ocenił/a na: 3
Pilar Linia koment
Dodany:2012-03-07 19:49:18, Ocena: 3.5
A tu mi czegoś zabrakło. Podoba mi się zamysł i opisy, ale za mało. W dodatku zabrakło mi kilku przecinków.

Ocenił/a na: 4
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów