LONDYŃSKIE CLINERKI CZ .6 ( OST)
opowiadania >

Moja przygoda ze sprzątaniem w Londynie trwała naprawdę krótko. Jest tam wiele Polek, które robią to latami i pewnie mają więcej takich niespotykanych historii… Wiele pań tak zaczyna robić tam karierę, inne w ten sposób znajdują męża, jeszcze inne poniżają się sprzątając nago lub w bieliźnie. Tego akurat opowiedzieć nie mogę z własnych doświadczeń, ale zapewniam każdego kto nigdy nie był w Londynie i nie szukał tam pracy, że Polek o takich skłonnościach do łatwych pieniędzy jest mnóstwo….


Nie jest to czas ani miejsce żeby rozliczać moralność kobiet z kraju nad Wisłą, które w taki czy inny sposób zarabiają na wyspach. Niestety smutne to, ale nie będziemy osądzać, czy sprzątanie nago jest poprawne, w sumie za godzinę można dostać około 20 funtów, może niektórym się opłaca…


Ja miałam mniej za godzinę, ale pamiętam tez sytuację kiedy to sama musiałam ściągnąć trochę ubrań, by wyjść cało z sytuacji. Otóż moja ostatnia historia, którą chcę się podzielić miała miejsce w centrum Londynu, bardzo blisko chińskiej dzielnicy, gdzie to właśnie jest mnóstwo obywateli tegoż kraju. Oczywiście z aparatami.


Więc pewno popołudnie idę do biura, gdy już nie ma tam pracowników. Właściwie jest to piątek wieczór. Kiedy juz wszyscy pracownicy korporacji wyszli na piwo, wchodzę do biura, jak zwykle i ostatecznie zaczynam sprzątać.


Malutki aneks kuchenny zazwyczaj jest czysty, trzeba tam tylko umyć kubki, robię to, po czym w zlewie zostaje mi mnóstwo piany. Jak już podkreślałam wcześniej leniwa jestem jak najleniwszy leniwiec więc postanawiam puścić gorąca wodę z kranu, żeby piana sama spłynęła, a ja idę odkurzać. Zawsze to szybciej i potem ja będę mogła tak samo jak pracownicy korporacji wyjść na piwo. Odkurzam może z dziesięć, minut po czym słyszę ostrzegawcze piknięcia, których nigdy wcześniej nie było …. Nie musiałam długo się zastawiać co to takiego , gdyż zaraz włączył się alarm przeciwpożarowy. Wyje tak niemiłosiernie chwile, rzucam odkurzacz i biegnę po telefon, gdy trzymam go w ręku i chce zadzwonić do szefowej zdaje sobie sprawę z niewiele mi pomoże, co najwyżej zdenerwuje się tylko, podchodzę do jednego z biurek i szukam numeru do właściciela biura. Chwilę to zajmuje, pamiętam jak on ma na imię, ale jestem zdenerwowana, wszystko jakoś ciągnie się niemiłosiernie i w tym momencie, w malutkim aneksie kuchennym, który ma może z 2 m kwadratowe włączają się spryskiwacze. Ale na litość boską trzy, w takiej malutkiej kuchni włączają się trzy spryskiwacze. Ne muszę chyba mówić, że po dwóch minutach było już tam wody po kostki, a po czterech sięgała do połowy łydki. Od razu pomyślałam o tym, że karpet na pewno jest do wymiany i zapewnie szafki kuchenne także. A biuro było oddane do użytku może miesiąc wcześniej. Dodzwoniłam się w końcu do właściciela biura… Odebrał, ale słyszałam tylko urywki słów, pytał, czy ma wezwać ochroniarzy, bo włączył mu się alarm i czy aby na pewno nie potrzebuję pomocy…. Odpowiedziałam, oczywiście iż nie potrzebuję niczego, tylko włączył się alarm przeciwpożarowy. Żeby jak najszybciej podał mi kod. Zanim zrozumiałam i wpisałam go w tym pisku wyjącego alarmu minęła chwila. Woda przestał się lać, w biurze zapanowała cisza.


Kuchnia była pomieszczeniem, które było położone najniżej, reszta biura na moje szczęście była w wyższej kondygnacji. Dlatego nie został zalana! Cóż. Ucieszyłam się ogromnie. Piątek, późne popołudnie a ja musiałam wyjść z tego biura i kupić jakieś chociażby wiadro i mop, bo jakoś do tej pory nie było mi nigdy potrzebne. Gdy wróciłam wody jakoś nie ubyło, ale cóż, zaczęłam wylewać ją do zlewu. Zeszło mi naprawdę chwilę, zdecydowanie dłuższą chwile, Miałam pecha, -jak mi się wówczas wydawało, gdyż jedna ściana wychodząca na ulice była przeszklona. Wszystko co dzieje się w aneksie kuchennym było widać na ulice. Można było opuścić rolety, gdyby akurat ktoś miał ochotę na seks na blacie kuchennym, ale ja tego zrobić nie mogłam gdyż , do szczęścia brakowało mi jeszcze tylko żeby zamokły owe rolety. Zobaczyłam, że ludzie na ulicy zatrzymują się i robią mi zdjęcia… Pomachałam im, bo cóż mogła więcej, płakać mi się chciało, a nie mogłam zostawić basenu w kuchni w centrum Londynu na weekend. Nie wiem ile czasu mi zajęło wylewanie wody, ale zrobiłam to. Międzyczasie zadzwonił właściciel biura i zapytał o sytuacje swojego kompleksu kuchennego. Wytłumaczyłam mu, że różowa nie jest, ale był już po kilku drinkach, przyjął to bez większego zmartwienia, nawet pozwolił mi iść do domu…


Starałam się przywrócić aneks kuchenny do normalności, ale to okazało się trudniejsze niż mi się wydawało na początku. Nie mogłam zrobić wiele, wiec zostawiła kartkę na biurku właściciela jak według mojej oceny wyglądała sytuacja. W opisie pominęłam fakt, iż alarm prawdopodobnie włączył się dlatego, że miałam gorącej pary w kuchni więcej niż śniegu w całych Alpach.


Poszłam do domu, cóż mogłam więcej zrobić, miałam mokre spodnie, buty, koszulkę i wszystko, byłam zła i wyglądam tragicznie, ale, to uroki tej pracy.


Następnego dnia właściciel biura wytrzeźwiał, oczywiście wstał po angielsku w południe na mega kacu i odwiedził swoje biuro. Domyślam się, że jego stan wówczas pogorszył się jeszcze bardziej, ale przeżył. Zaraz zadzwonił do firmy, która montowała

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów