Nic Wielkiego
opowiadania >Godzina ósma rano, Paweł jest spóźniony do pracy biegnie szybko do metra, wchodzi do zatłoczonego wagonu, czuje smród potu.
„Ja pierdolę czy oni się nie kąpią”- myśli. Jakaś baba dźga go łokciem w żebra inna z kolei maca go po tyłku...”to będzie wspaniały dzień , znowu dostanę zjebkę od szefa, inni pracownicy znowu będą mnie irytować , nienawidzę tej pracy” W końcu metro zatrzymuję się na stacji, Paweł stara się wyjść ale fala ludzi skutecznie odpycha go od drzwi wagonu, w końcu daje za wygraną i czeka aż wszyscy wyjdą , i tak jest spóźniony więc pięć minut w tą czy w tamtą nie robi mu różnicy. Paweł wchodzi na ruchome schody mijają go ludzie którzy tak jak on wcześniej spieszą się do pracy , na randkę czy gdziekolwiek indziej...cholera przecież te schody same jadą czemu po nich biegniecie „ zastanawia się.
Paweł wyszedł z podziemnego tunelu, przed sobą zobaczył czarnoskórego mężczyznę jakiś dwóch dresów szło za nim
-Eee ty pierdolona małpo, na drzewo- krzyknął pierwszy z nich
- Czarnuchy na asfalt, Hitler miał rację ze to bydło trzeba zagazować –dodał drugi
Inni ludzie przechodzili obok nich i żaden nie miał odwagi zwrócić im uwagi , nawet sam Paweł stwierdził że nie warto się narażać.
Po przejściu około dwustu metrów Paweł zobaczył kolejną godną pożałowania sytuację, jakaś kobieta płakała a mężczyzna stojący obok niej strasznie się wydzierał , Paweł zdołał usłyszeć tylko kilka epitetów po czym facet który stał obok kobiety, uderzył ją … i znowu to samo każdy z przechodniów nie zwrócił na to uwagi albo wręcz odwracali głowy, każdy się bał zareagować żeby samemu nie dostać w zęby, przecież to nie ich sprawa , może ta kobieta okradła tego mężczyznę i po prostu złapał ją na gorącym uczynku i puściły mu nerwy …może , Paweł tego nie wiedział pomyślał sobie tylko że „facet jest śmieciem , a ludzie to bydlaki”
Ale oczywiście nie powiedział tego na głos , po prostu szedł dalej do pracy .
Gdy Już był prawię przy wejściu do firmy zobaczył że na ławce leży jakiś starszy facet . Postanowił podejść do niego i zobaczyć czy wszystko z nim okej , sam nie wiedział czemu to zrobił może dla tego że chciał być inny niż wszyscy i zainteresować się losem tego człowieka.
Paweł delikatnie chwycił mężczyznę za ramie , potrząsnął i zapytał
- Hej, proszę pana wszystko w porządku?
Mężczyzna się nie odzywał , Paweł spróbował jeszcze raz
-Proszę pana, śpi pan?
I znów żadnej reakcji, Paweł przyłożył rękę do szyi człowieka , nie wyczuł pulsu ,człowiek na ławce nie żył … może zmarł dziś w nocy, może był na coś chory i zmarł pięć minut temu, Paweł nie wiedział tego, spanikował zaczął krzyczeć.
-Heeej ,Ludzie wezwijcie karetkę!
Kilku przechodniów zerknęło na chwilkę i dalej szli w swoją stronę
-Ludzie pomóżcie mi, tego człowieka może można jeszcze uratować niech ktoś zadzwoni na pogotowie
Znowu taka sama reakcja nikt się nawet tym nie przejął , tak jak by Paweł i mężczyzna na ławce byli niewidzialni ,potok ludzi szedł przed siebie i nie zwracał na nich uwagi
W końcu Paweł chwycił jakiegoś faceta za ramię i powiedział
-Słuchaj ten, facet nie daje znaków życia proszę pomóż mu i zadzwoń na pogotowie
Mężczyzna spojrzał na Pawła i odpowiedział
-Ej daj mi pan spokój , sam sobie pan dzwoń , pewnie się schlało bydle jedno i teraz śpi.
Paweł pewnie by i zadzwonił ale ponieważ śpieszył się do pracy zostawił komórkę w domu
Stał tak jeszcze dwadzieścia minut i próbował kogoś zainteresować losem człowieka , w końcu mu się udało namówić na telefonstarszą kobietę .
Karetka przyjechała po kolejnych dziesięciu minutach, lekarze orzekli zgon zabrali ciało i pojechali… Paweł spóźnił się do pracy pół godziny i mimo że powiedział swojemu szefowi co go spotkało i tak szef na niego nawrzeszczał i zagroził że zwolni go za następny taki wyskok…


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
przemas666 Linia koment
Dodany:2014-01-22 11:20:24, Ocena: Brak oceny
Napisz co myślisz o tym tekście...
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów