Twinning Część 4
opowiadania >znajomo. Jakby zdjęto z niego żywcem skórę. I w dodatku ten specyficzny głos…


— Zdejmij kaptur, tylko powoli! — rozkazał mierząc w jego głowę. Obcy wykonał polecenie i zdjął okrycie odsłaniając twarz. — Mój Boże!


Piwne oczy patrzyły na niego odważnie, rzucając mu wyzwanie. Blond włosy mężczyzna stał dalej na swoim miejscu niczym głaz. Jego spojrzenie było chłodne i obojętne. Piotr Nowicki zaniemówił z wrażenia, czując, że lada moment będzie miał kolejny atak. Celował właśnie w samego siebie. Celował we własnego klona!


Miał sobowtóra! Prawda uderzyła go mocniej, niż najmocniejszy nawet poryw wiatru. Myśl, że jego idealna genetyczna kopia chodziła po tym świecie i oddychała wprawiała go w przerażenie. Nie miał innego wyboru, jak tylko się go pozbyć.


— Nie, żebym coś do ciebie miał bracie — przemówił niewyraźnie, kiedy pistolet przestał się mu już trząść w drżącej dłoni. — Ale nie mam wyjścia. Muszę cię zabić.


W życiu nigdy nikogo nie zabił. Biorąc pod uwagę, czym, na co dzień się trudnił było to dość spore osiągnięcie. Niestety teraz nie mógł się cofnąć. Albo ja albo on! — powtarzał sobie. Wciąż wahał się oddać strzał, gdy usłyszał za sobą czyjeś kroki. Stukot pantofli uderzających o powierzchnie odwróciło jego uwagę.


— Cześć — powiedziała niska, szczupła kobieta.


Na chwilę stracił czujność. Nadjeżdżające światła pojazdu oślepiły go. Jego sobowtór wykorzystując nadarzającą się okazję rzucił się na niego z krzykiem. Klon chwycił go za przegub prawej ręki, usiłując wyrwać mu broń. Pod naporem ciała napastnika Nowicki stracił równowagę i upadł na plecy. Uderzył głową o wystającą barierkę. Na parę sekund go zamroczyło. Kiedy ponownie złapał ostrość widzenia, ujrzał przed sobą dwie nachylające się nad nim sylwetki.


Pierwszym był jego klon. Brat bliźniak trzymał go teraz na muszce, tak jak on przed chwilą jego. Drugą osobą z kolej okazała się być pewna młoda kobieta. Poznał ją od razu.


— Iwona?


— Witaj, kochanie.


Tego było dla niego za wiele. Spotkanie jednocześnie własnego klona i żony w tym samym miejscu i czasie było wręcz nieprawdopodobne! Cieszył się na jej widok, ale ten gość wyglądający dokładnie tak jak on, nie dawał mu spokoju. Zwłaszcza, że służbowy pistolet spoczywał w rękach wyhodowanej kopii. Takie przypadki się nie zdarzają, chyba, że… zostały zaplanowane.


— Iwona, odsuń się od niego!


Uniósł się trochę, ale natychmiast upadł z powrotem wrzeszcząc najgłośniej jak tylko potrafił. Jego wybranka serca nawet nie zareagowała. Zamiast tego podeszła bliżej do klona.


— Pilnujesz go? Boję się, że może zrobić coś głupiego — zwróciła się do kopii. Tamten spokojnie przytaknął.


— Bez obaw. Mam go.


Krew w leżącym mężczyźnie zastygła momentalnie. Piwne, zdezorientowane oczy spoczęły na eksżonie. Piotr słyszał wyraźnie bicie własnego serca. Przestraszony widokiem ich dwojga współpracujących ze sobą, nie mógł wypowiedzieć żadnego racjonalnego zdania. Iwona utkwiła zielone oczy na leżącym człowieku, którego kiedyś poślubiła. Nadal nic się nie zmieniła. Nowicki taką ją właśnie zapamiętał. Zawsze piękna i radosna dziewczyna schyliła się podając mu rękę.


— Nic ci nie jest?


— Nie.


— To dobrze.


Pomogła mu wstać, nie pozwalając się przytulić. Klon wciąż celował w niego uważnie obserwując każdy ruch zakładnika. Agent nie mogąc za cholerę zrozumieć jej zachowania zawołał:


— Iwona! Co ty robisz?!


— Zaraz ci wyjaśnię.


Dzwonienie komórki przerwało ich rozmowę.


— Odbierz — rozkazała.


Piotr wyciągnął telefon i przyłożył aparat do ucha.


— Słucham?


To Bartosiewicz ponownie dzwonił zaniepokojony. Wyraźnie zainteresowana Iwona poprosiła o oddanie aparatu. Wzięła go i pozdrowiła ich wspólnego starego przyjaciela.


— Marek. Cześć. Tutaj Iwona — mówiąc to zniżyła wyraźnie ton głosu. — Poznajesz mnie teraz?


Następnie oddała telefon zdziwionemu właścicielowi i rzekła:


— Zapytaj go, z kim rozmawiasz.


Mocno z kołowany ostatnimi wydarzeniami Piotr Nowicki ponownie przyłożył komórkę, zadając koledze pytanie. Odpowiedź, jaką otrzymał wprawiła go w osłupienie. Osobę, którą znał przez dziesięć lat okazała się być kimś zupełnie innym. Iwona poprosiła jeszcze raz o telefon, po czym bez skrupułów wyrzuciła go do rzeki.


— To ty jesteś Hekate — wyjąkał zdumiony Piotr. — Czemu go zdradziłaś?


Kobieta ukrywająca się pod pseudonimem zaprzeczyła ruchem głowy.


— Nie zdradziłam go. Po prostu Marek zwerbował cię wbrew mojej wiedzy.


— Co to ma wszystko znaczyć?


Hekate podeszła do barierki, spoglądając na ciemne niebo. Wiatr rozwiewał jej włosy, powodując szaleńczy taniec jej kosmyków. Prawdziwy i sztuczny Nowicki nie mogli od niej oderwać wzroku. Obaj ją wciąż kochali, mimo, że

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów