Upiór w operze- ROZDZIAŁ 49
opowiadania >ROZDZIAŁ 49
- Co takiego?- spytała zaskoczona Małgorzata.
- Eryk kupuje dom i chce, żebyśmy z nim zamieszkały.
- Rozumiem, że chce ciebie, ale ja? Na co ja mu tam jeszcze jestem potrzebna?
- Nie jemu, tylko mnie. Chcesz tu zostać sama?
- No nie, ale nie mogę tam zamieszkać razem z nim. Kocham cię i chcę, żebyś była szczęśliwa, dlatego toleruję Eryka. On jednak budzi we mnie taką odrazę, że nie dam rady. Wystarczy, że pogodziłam się z tym, że moja córka spotyka się z trupem.
- To co ja mam zrobić? Nie chcę wybierać między wami.
- Jesteś już dorosła, więc nic ci nie mogę narzucać. Mogę ci tylko doradzić, żebyś kierowała się sercem.
- To akurat nie jest dobra rada. Serce nie jest tu dobrym doradcą. Jak mam wybrać, skoro kocham was oboje? Jeśli zamieszkam z Erykiem, to kto zaopiekuje się tobą?
- Skarbie, posłuchaj. Jestem twoją matką a nie dzieckiem i jeszcze nie zniedołężniałam. Mam dopiero 38 lat i dam sobie świetnie radę sama, nie musisz się tak o mnie martwić. W życiu każdego nadchodzi taki dzień, kiedy trzeba w końcu wylecieć z gniazda. Myślę, że to właśnie jest ten czas dla ciebie. Jeśli coś pójdzie źle, zawsze możesz tu wrócić. Daj mu szansę.
Pod koniec lipca Eryk zakończył odnowę domu. Panie Lovemour w tym czasie wyjechały na tygodniowe wakacje do Wiednia, gdzie Laura miała zaśpiewać na jednym z koncertów. Tego zaproszenia nie mogła odrzucić, ponieważ wysłała ją tam Opera Garnier. Dziewczyna zabrała ze sobą matkę, by i ta się trochę rozerwała. Ostatnio miały tak mało okazji do wspólnych wypadów.
Wiedeń wyglądał niesamowicie. Laura ponad wszystko kochała Paryż, ale zawsze chciała tu przyjechać. Zawsze traktowała to miasto jak Mekkę muzyków. Nic więc dziwnego, że denerwowała się przed tym koncertem, jakby miała śpiewać publicznie pierwszy raz.
- Chciałabym, żeby Eryk tu był...
Przy matce czuła się bezpiecznie, ale jednak ogarniał ją lęk na myśl, że nie ma z nią jej opiekuna. Jej Anioł Muzyki nie opuścił jeszcze żadnego występu swej ukochanej. Było jej trochę żal, że ominie go jeden z najważniejszych momentów w karierze Laury.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów