spotkanie jacka sapiehy i tadeusza nowackiego/ 1
opowiadania >



do zwykłej szklanki Teachersa .Wypił. Odstawił szklankę na kameruński stoliczek. Wszedł do małżeńskich pokoi. Usłyszał „ Nobody on the east to pray „ zespołu „ Diamont shape” ,i powtarzający się sygnał telefonu domowego na dźwięk którego stanęła mu krew w żyłach, i zaśpiew biegnącej w jego kierunku Vendulki ubranej tylko w biały hiltonowski ręcznik „ja odbiorę kochanie, to do mnie kochanie„. Aleksander Twardy poszedł w kierunku pokoju łazienkowego, po czym wziął bicz- prysznic i ogolił sobie przyrodzenie za pomocą zwykłego mydła, pędzla i żyletki gilette zachowując opanowanie .

Vendulka krzyknęła „ achhh, ahhaaaa „

To był dzień dwunastego listopada 2006 roku. Państwo Twardzi przespali noc jak zabici. Nad ranem zmartwychwstali i zrobili sobie minety.







































Jacek Sapieha prowadzi samochód przez Katowice w drodze do swojego loftu w Dąbrowie Górniczej po spotkaniu w Banku Śląskim, teraz ING Bank Śląski z ulicy Korfantego w sprawie poszerzenia usług ochroniarskich przez jego firmę „ Rat Guards” z logo stylizowanej zbrojnej tarczy.

Spojrzał na licznik . 30 km / godzinę. Pomyślał „ to i tak nieźle”. Z ulicy Wyzwolenia do ronda to zabójcza prędkość. Sakramenckie rondo. Ciągle w przebudowie. Oby już skończyli.
Czy skończą ?– pomyślał . Jak skończą? A jak już skończą to z Chorzowa przemknę się pod nim jak lis w stronę Sosnowca! A potem pędzim na Będzin , pędzimy na Szczekociny, lecim na Szczecin , zasuwamy do mamy !
Telefon. Nacisnął przycisk. Rozpoznał głos Majora z Sekcji Pierwszej w słuchawce.
- Wyrzuć . Przyjmij nowego. Spróbuj naciągnąć Sienkiewicza z Komendy Głównej. OK. Daj znać, przecież to pański kolega majorze. Jeśli nie, to ja to zrobię. Ciągle jest żonaty? A syn jest jeszcze na Usiu? To dobrze , że nie idzie mu dobrze. Mogę , ale nie chcę. Majorze to należy do pana. Cześć.
Otworzył okno w swoim volvo, gdyż stanął. Nagły podmuch wiatru od Panewnik, acz krótkotrwały, to jednak dał się odczuć na twarzy jako swojski, włosy mu się nie rozwiały, gdyż trzy dni temu był u fryzjera Marka vel Marcia i obciął się na łyso ze względów propagandowych swojej firmy, takie swojskie PR – Public Relation – nowomodny teraz Pijar.
Telefon.
- Alina. Co dzisiaj się stało. Sprawdź jeszcze raz. Wysłałem alimenty dwa dni temu, jak zwykle. Jeśli Syriusz potrzebuje to mu kup. Przyjadę do niego z samego rana, nie kłopocz się. Kiedy? Odwiozę go za tydzień w poniedziałek. Będę musiał z nim porozmawiać. I to ostro! Wiesz, że tak. Jesteś zdrowa? Kocham was. Ja ciebie też. Potrzebujecie jeszcze czegoś? … Nie licz na to, że temu kutasowi …Co? A wydasz dla niego. Prześlij mi rachunki , ale – bez – rachunków – tego – kutasa. Jesteś pewna, że w Austrii już jest śnieg? No, nie wiem. Nie. A jak mam… go lubić , jak pieprzy moją żonę. Tak, byłą żonę.. Nie jestem zacofany. Inny? To powiedz mu , żeby pieprzył się w swoją własną dupę. Wulgarny? Przyślij mi Syriusza, bądź zdrowa kochanie… Alina? Uważaj na siebie. Mam nadzieję. Chętnie wysłucham. Wiesz, że zawsze chętnie wpuszczę cię do łóżka. Tak, tak. Ja wejdę do twojego łóżka. Przestań , bo się porzygam. Ewentualnie z Dorotką. Skończ już. No, dobra. To idź do swojego psychoseksuologa i też się z nim rżnij.
- za to co usłyszałam powinieneś mnie przeprosić, kochanie.- powiedziała Alina o blond włosach, czterdziestokilkulatka o blond farbowanych włosach, ujmującym uśmiechu, piercingu w kształcie krzyża w nosie, kilku innych w innych częściach ciała i legitymacją przynależności do Ligi Kobiet, którą sama założyła i jest jej prezeską .

Liga Kobiet powstała jako bunt na nierówne traktowanie kobiet w stosunku do mężczyzn w Katowicach na ulicy , w domu i zagrodzie. Nie ma ta organizacja zarejestrowana legalnie w sądzie okręgowym żadnego powiązania z Ligą Polskich Kobiet, ani też z Dniem Polskich Kobiet 8 Marca, czy też z feministkami w liczbie pięciu starych kobiet , weteranek Mrs,J.Sant.
- … przepraszam – powiedział Jacek Sapieha - chcę tylko Syriusza.
Pomyślał , że chyba nie pojedzie do loftu, tylko do Dorotki. Ale prowadził do loftu. Przejechał rondo mając w oczach Spodek, skręcił na Sosnowiec , minął szklane antydźwiękowe płaszczyzny.
Telefon.
- Hola.
- To ty? Cześć Aleksander. Tak? Dlaczego? Sam nie wiem… Może nie byłeś podły?...
Sam rozumiesz , że nie mogłem oderwać wzroku od listy Wildstaina… Może to telepatia? Naprawdę chciałeś? Ja też chciałem, od roku nosiłem się z tą myślą, aż do przedwczoraj. Zdecydowałem się , bo mnie coś drążyło. Nie wiem co, coś… Jakbyś czegoś potrzebował… Tak? Może ? Może w „ Antypodach „ jutro o dziewiętnastej, wiesz albo nie, przyjedź do mnie… Dobrze. Bye.
Jacek zapali papierosa i poczuł się usatysfakcjonowany. Przestało go coś drążyć. Nacisnął sobie pedał gazu. Volvo skoczyło. Nacisnął sobie hamulec. Volvo zwolniło. Poczuł, że żyje.
Kątem oka zarejestrował, że w „salonie” pali się światło. W jego loftcie tylko ścianki działowe wytyczały tradycyjne przestrzenie.


Wjeżdżał na podjazd, flagi łopotały na wietrze. Pomyślał, że trzeba je zdjąć, wszak jest już dwa dni po święcie narodowym. Otworzył pilotem bramę wjazdową. Zawrócił w garażu przodem do wyjazdu. Pokazał do kamery , że ma z sobą pęk kluczy. Zadzwonił nimi sympatycznie.

Wszedł do Sekcji IV. Syriusz na jego widok podskoczył z fotela przysuniętego do fotela Mastera. Mastera obsługiwał teraz na służbie „ Kombajn” , fenomenalny dwudziestolatek o twarzy pryszczatej. Syriusza i Kombajna łączyła ślepa wiara w kod zerojedynkowy. Syriusz podbiegał , a Sapieha pomyślał sobie , że „ ta suka znowu coś pokręciła”. Syriusz przytulił się. Jacek objął go mocno. Może za mocno, bo Syriusz nie był w stanie …
- Podsłuchujemy z Kombajnem policję…
- Coś nowego…
- E , tam wszystko po staremu. Sam wiesz, stare dzieje… - spojrzał w stronę Mastera gorliwie, a po czym odwrócił oczy do ojca i uśmiechnął się.
- Uhm.
- A, wiesz tata, że zamówiliśmy pizze, to nie musisz martwić się , że jestem głodny.
- Uhm. Gdzie będziesz spał?
- Tata. Kombajn. Rozłożymy polowe, sam Kombajn to powiedział, że jest wygodne pikselowo, to ja tam… Mam piżamę. Mama mi wsunęła!
- Wszystko z mamą dobrze?
- Dooobrze. Tylko ten… przychodzi dziwny.
- To dobrze synu. Chcesz przywitać się z Agatą?
- u? Fanfary odezwały się w komórce nastolatka.
- Jak by ci to powiedzieć
- [1] [2] [3] [4] [5] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów