spotkanie jacka sapiehy i tadeusza nowackiego/ 1
opowiadania >… - Jak widzisz exe to naciśnij z zamkniętymi oczami – Może tego nie rozumiesz..- wydrukuj woja na swoim epsonie, tam chyba było pięć punktów za artefakt –
to teraz jest moja kobieta… nierozu… ? – Głupia jesteś…
Jacek odchodził w stronę drzwi na pokoje.
- Tata ja rozumiem – usłyszał - przecież jestem już dorosły.
- Tylko żebyś nie spał w skarpetkach.
- Przecież wiesz, że uchodzi mi życie przez skarpetki…
Sapieha nie potrafił tego skomentować, takie to było zagadkowe. Potrząsnął głową w nieokreślonym geście.

Otworzył drzwi. Agatka chyba już na niego czekała, bo zanim zamknął drzwi usłyszał -
- Misiu wyglądasz gówniano.
- A jak mam wyglądać po całym dniu?
- Mhm.
- Jest Syriusz.
- Ten małolat?
- To mój syn. Dużo wypiłaś?
- Chciałbyś wiedzieć? Akurat tyle, żeby zrobić coś z nogami.
- Trzymaj je razem…
- Powiedz dlaczego zwą cię demonem seksu ?
- kto tak mówi?
- tak słyszałam – przywarła do Jacka młodym ciałem w wieku 19 i pół.
Na kopii ludwika czternastego w szczerej przestrzeni hali- szwalni wsadził wpierw palec , po czy dwa palce w regularne kółko, a potem już było normalnie. Iwona lubiła Jacka palce. Kiedy Jacek był w trakcie spazmowania, Agata zgarnęła z kręgosłupa nasienie , zlizała, i powiedziała „ ty demonie…”.

Jacek pomyślał – co za podły dzień – pomyślał jeszcze – co za wspaniały dzień, jak to będzie? – Chyba bał się spotkania z Aleksandrem, ale póki co położył dłoń na śpiącej cipce dziewiętnastolatki i poczuł ciepło i spokój.

Takiej dziewczyny każdy mężczyzna może mu zazdrościć. Była piękna. Poczuł się szczęśliwcem , gdy powlókł wzrokiem po jej biodrach, nogach zgrabnie skrzyżowanych, smukłych stopach, które jakby nie podlegały prawu masy, potem znowu po jej tyłku, linii pleców i jasnej długiej szyi. Oddychała regularnie. Figlarny kosmyk węgielnych włosów spływał z czoła przez zamknięte powieki, na jej zadarty nosek i pełne wargi. Miał już wstać , by rozpocząć dzień z budzącą się ze snu Dąbrową, gdy Aga ufnie zmieniła pozycję. Zarzuciła rękę i położyła głowę na Jacka torsie. Odczekał kilka minut , a gdy poczuł na sobie przyjemne ciepło jej oddechu zsunął się delikatnie z gdańskiego łóżka podkładając jej pod głowę swoją poduszkę.
Sprawiło mu przyjemność przejście nago 2o metrów do łazienki. Przy otwartych drzwiach umył się , wyczyścił zęby ( ciągle miał wszystkie własne), a gdy kończył golenie swoim wysłużonym Philipsem pomyślał o Syriuszu. Odczuł niepokój. Była godzina 06:13. Założył pośpiesznie czarne, obcisłe bokserki i tak dalej. Z resztką ubrania w ręku wkroczył do sekcji czwartej. Na fotelu siedział Syriusz. Głowę miał położoną na klawiaturze mastera . Na łóżku polowym w pozycji embrionalnej znalazł Kombajna.
- wszystko po staremu- pomyślał i uśmiechnął się . Podszedł do Syriusza i zarzucił na niego pled. Spojrzał na ekran mastera. Nie było nowych zgłoszeń. Nie było ostrzeżeń. Przeszedł przez garderobę, skompletował ubranie, wsiadł do swojego volvo . Ruszył w stronę Urzędu Celnego w Bytomiu , by zdążyć na zakończenie zmiany Felicjana Kawki . Miała to być rutynowa rozmowa.. Kawka zażyczył sobie tylko bezpośrednich kontaktów i tygodniówki w gotówce. Miała to być rutynowa rozmowa i taka była. Po powrocie zaparkował volvo na zewnątrz. Syriusz wybiegł do niego z loftu – cześć tata – powiedział. „ Wyspałeś się synu?”. „Sam tata widziałeś, wyspałem się”. „ A Kombajn? Będę musiał mu przypomnieć jak się pełni służbę…” - Tata daj spokój, to ja go zbajerowałem… - powiedział to patrząc w ojca oczy z niepokojem. „Uhm… Zarzuć coś na siebie , jest zimno, chcę ci coś pokazać”. Syriusz ledwo zniknął za drzwiami, a już zjawił się za nimi w pośpiechu zakładając kurtkę wyraźnie zadowolony, że rozmowa zeszła z Kombajna. „ A, co chcesz mi pokazać?” „ Tu nieopodal jest fajny sklep. Widziałem tam niezłe latarki Maglita. W lofcie niektóre miejsca są w nocy słabo oświetlone, chcę , żebyś sobie jakąś wybrał.” – Jasne – odpowiedział Syriusz. Podczas tych dwóch godzin spędzonych razem Jacek z radością pomyślał, że ciągle ma z synem dobry kontakt. Przepełniała go duma, że „ten trzynastolatek” jest taki „mądry”, że ma jego rysy, że „wyrasta na przystojnego młodzieńca”. W drodze powrotnej Syriusz sprawdzał co kilka metrów czy Maglite, którego trzymał w ręku jeszcze działa i pomyślał sobie, że „ mój staruszek jest całkiem cool”.Czy bóg stworzył człowieka, czy człowiek boga ? Zadajecie sobie czasami to pytanie? Macie wątpliwości na temat swojej wiary. To wiem na pewno. Wiara w boga podległa była takiej samej ewolucji jak wszystko inne. Człowiek ewoluował , a wraz z nim i jego wiara. Boskość pojęta była wpierwej jako wszystko co niezrozumiałe. Nie rozumieliśmy jak to rozgwieżdżone niebo nad nami trzyma się tak wysoko i nie spada na nas. Bóg nam to załatwił – bo taki jest boski porządek rzeczy. Z czasem odebraliśmy mu prawo powstrzymywania nieboskłonu z przyczyny prostej – przywykliśmy do wyjaśnień naukowych, ale o bogu nie zapomnieliśmy, gdyż w tym samym czasie zaczęły drążyć nas inne pytania, niewytłumaczone zjawiska, coraz więcej świadomości coraz mniej bytu. Bóg pozostał gdzieś tam – nazwijmy to miejsce niebem, jako osoba doskonała, nieokreślona , wszechpotężna, wszystkowiedząca, dobra – ale już nie do końca, sprawiedliwa – ale już nie do końca. Jak to nie do końca? Jak ideał może być skończonym ideałem? Jaka wszechwładza może mieć ograniczenia?
Agnostykom zadam kilka ciosów na raz. Twierdzą oni , że to Bóg wprawdzie stworzył życie, ale nie ingeruje w jego dalsze losy. Hipoteza ta jest jedną z wielu stworzoną na potrzeby tych, którzy ją stworzyli. Agnostycy to czyści hipokryci. Mówią tak: i wierzę i nie wierzę. Mogą tak mówić , bo nie żyją w islamie, nie żyją też w dziesiątym wieku naszej ery. Nie mówiliby tak w Iraku – tam byliby zagorzałymi wyznawcami Koranu, nie mówiliby tak w dziesiątym wieku – tam byliby bliscy omdlenia na widok papieża. A pro pos czy ktoś jeszcze wierzy w nieomylność sądów papieży? Czysto i krótko. Teraz przyjęło się do wiadomości, że nikt w Stolicy Apostolskiej nie jest władny zmienić decyzji papieskiej, ale już zaraz potem nasz mózg wysyła nam sygnał , że kolejny papież może zrobić i głosić coś zupełnie przeciwnego co jego
- [1] [2] [3] [4] [5] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów