SZCZĘSCIE
opowiadania >ON – 20letni student prawa, ułożony, porządny, nie wadzący nikomu.


ONA- 19letnia szalona, piękna dziewczyna uwikłana w miłosne gierki. Na co dzień uśmiechnięta, radosna, bo ma JEGO. W środku – przełamana między NIM, a TRZECIM.


TRZECI – jej rówieśnik, sympatyczny, nie znający pism, języków, nauk, ale znający to co w życiu najważniejsze, a zarazem najtrudniejsze – nieszczęśliwą miłość.


Historia tego trójkąta zdawałby się być banalna, a jej rozwiązanie nasuwać samo przez siebie. Jednak coś trzyma JĄ przed zadaniem ostatecznego ciosu. Coś blokuje jej nerwy od środka i sprawia, że boi się ogrzać swoje zamarznięte dłonie w objęciach TRZECIEGO. Może to ON? Wyidealizowany, wyśniony…sztuczny? Nie! Prawdziwy! Tak samo jak jego uczucie.


Tylko, że JEJ uczucie nie jest już takie proste.


Jest podzielone na pół między „szczęściem”, a SZCZĘŚCIEM.


Na pozór szczęśliwa, w środku – wrak człowieka.


Człowieka, który zbyt zapatrzony na dobra materialne boi się słuchać własnego serca, a nawet jeżeli czasami to robi – to tylko wtedy gdy uprzednio wbija w nie egoistyczne, pozbawione uczuć szpady, które sprawiają, że nigdy nie usłyszy samej siebie.


Czasami marzy o tym, aby zostać obserwatorem samej siebie.


Ponieważ każdy człowiek powinien raz w życiu spojrzeć na samego siei z boku, aby prawdziwie ocenić co nazywa szczęściem.


 


Siedziała na brzegu starej części miasta i wpatrywała się w kamienne wybrzeże , które zdawało się wtapiać w ocean niczym tonący statek.


Patrzyła na zachodzące słońce i myślała: „Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki? Bujda! Każda rzeka ma dwa końce! Jeżeli poślizgnęłam się na jednym, zawsze mogę spróbować wdrapać się po drugim!”


Czułą pustkę… byłą z mężczyzną, który zawsze wydawał się jej idealny i niezastąpiony, jednak bardzo często w swoim życiu myślała o TRZECIM.


„Jak by było gdybym spróbowała?” ON – owszem był opiekuńczy, miły, ułożony, ale już dawno ją znudził. Coraz częściej wypłakiwała oczy nocami w żalu za dziecinnym szczęściem.


Nagle wstała, dotarła do centrum miasta w ciągu 15 minut, wsiadła w autokar, który zawiózł ją na lotnisko i po godzinie siedziała już w samolocie do domu. Nie myślała o NIM, myślała o TRZECIM, o jego uśmiechu, beztrosce i tym co tak na prawdę ją uszczęśliwiało – jego uczuciu.


 


-Nie żyje


-Co?!


-Dobrze słyszysz, on nie żyje i dobrze wiesz że to Twoja wina! Nie mógł wytrzymać cierpienia, które mu zadałaś i popełnił samobójstwo trzy tygodnie temu!


I wtedy runął jej cały świat. Stała jak wryta wpatrując się w Matkę TRZECIEGO i nie dowierzała własnym uszom. Chciała krzyczeć, ale ból rozpierał jej gardło na części.


Chciała płakać jednak jej oczy zeschły się z rozgoryczenia. Nie czułą już nic.


Wróciły wspomnienia i świadomość, że mogła tego uniknąć.


Mogła zamienić: „szczęście” na SZCZĘSCIE.


Jednak było już za późno! Jej myśli błądziły teraz po tym wszystkim co czułą przez swoje życie. Myślała o NIM i TZRECIM. I niesamowicie  żałowała, że nigdy nie spróbowała.


Nie spróbowała ponieważ jest tylko tchórzliwym człowiekiem.


Człowiekiem który boi się zaryzykować własne „szczęście” – nie zdając sobie sprawy z tego że tuż za rogiem, czeka na nią jeszcze większe.


Prawdziwe, wieczne i niezastąpione SZCZĘŚCIE


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów