Szkoła monstrum
opowiadania >zmieniona. A ty, jakie DNA ci wstrzyknęli ???


- Żebym zmieniała się w wilka i metalowego człowieka.


- Przecież to zawsze nie wypalało ??? Ty żyjesz – przytuliła mnie a ja odwzajemniłam uścisk.


- A tobie co wstrzyknęli ??? – odbiłam piłeczkę.


- Żebym widziała przyszłość.


- Wspaniale. No nie wiem. Z każdą wizją pogarsza mi się wzrok.


- To źle. – spojrzałam na swoją rękę, która nadal mi tak ciążyła, i oniemiałam.


- Co to jest ???


- Tym będziesz włączać swój pancerz, jest to tzw. szyna


- Wiesz co prześpij się, a ja skombinuję coś do jedzenia. - dopowiedziała


Zrobiłam to co mówiła. Po prostu nie miałam siły odganiać już snu.
Od godziny 6:00 miałam ćwiczenia. Człowiek chory na umyśle cieszył się, że przeżyłam i planował mi już treningi. Pierwszy był najgorszy. Najbardziej to wszystko bolało. Tylko jeden człowiek nie lubił patrzeć jak inni cierpią i próbował mi pomóc, za co dostał reprymendę od świra. Najpierw chcieli sprawdzić jak zachowuje się gdy jestem metalowym człowiekiem. Włączyli czerwony przycisk, a ja czułam się jakby na całe ciało włożono mi gips. Byłam tak usztywniona. Kiedy spojrzałam w dół zaniemówiłam. Nie byłam już sobą, zwykłą nastolatką z problemami, tylko metalową istotą człekokształtną. Kiedy wcisnęłam jeszcze raz czerwony guzik, cały pancerz złożył się i zniknął w szynie. Potem wrzucono mnie do pokoju, także obskurnego, niespodziewanie znalazłam się tam z wampirem. Na dodatek wygłodniałym. Mój mózg przygotowany na słowo ,,obrona” zamienił mnie w wilka. Tak jak mówił to ten człek. Jako wilk nie było już tak źle, tylko bardziej paliło. Mój kręgosłup się wydłużał, zęby mi rosły, a na samym końcu lądowałam na czterech łapach. Zauważyłam, że wampir coś szepcze, więc wytężyłam mój słuch. Usłyszałam, co mówi, i dopiero po chwili zorientowałam się, że swoje słowa kieruje do mnie.


- Nie musimy być tymi, którymi jesteśmy. Wystarczy obrócić generator o 180 stopni, a do metalowego ciała przypiąć szczypce, które są po lewej stronie od krzesła. Nie zabiję cię, ale uratuj ludzkość.


I rozpoczęła się walka. Napastnik nie atakował mocno, tylko na pokaz. Nieprzyjaciel szepnął mi do ucha, abym zrobiła to szybko. Wiedziałam, o co mu chodzi i rozszarpałam go na strzępy. Usłyszałam jak biją mi brawo, ale ja nie byłam z tego wyczynu zadowolona. Nadal zastanawiały mnie słowa wypowiedziane przez tą istotę. Może jednak to prawda... Jeśli tak, to ja, Kinga i inne nastolatki przywleczeni i zmienieni tu siłą mogą, wrócić do matek, ojców, sióstr i braci. Postanowiłam to sprawdzić.


Namówiłam Kingę, abyśmy udali się do sali z generatorem. Musiałam przetestować to urządzenie. Kinga wiedziała jak mi na tym zależy i powiedziała, że będzie robiła jako królik doświadczalny. Zaprotestowałam, ale ona przypinała się do krzesła, już chciałam iść po nią, kiedy drzwi się zablokowały. Poprosiłam ją, aby obróciła generator o kąt, który podał mi wampir i żeby się rozluźniła. Wykonała moje polecenie. Z niechęcią włączyłam sprzęt. Zamiast czerwonego światła, oślepiła mnie zielona jasność. Po chwili wyłączyłam sprzęt i spojrzałam na przyjaciółkę. Leżała bezwładna na krześle, ale zaskoczyła mnie jedna rzecz. Kinga się uśmiechała. Szybko weszłam do sali, przestawiłam urządzenie i wyciągnęłam ją z kabiny. Kiedy znalazłyśmy się w pokoju, przebudziła się. Ten widok bardzo mnie ucieszył.


- I jak się czujesz ??? Masz wizję ??? – spytałam ją podekscytowana.


- Jakie wizję ??? Cieszę się, że cię widzę. Dawno się nie widziałyśmy – zbiła mnie z pantałyku.


Moja przyjaciółka nic nie pamięta z czasu, jaki spędziła tutaj.


Jednak wiedziałam, co już mogę zrobić. Rozpuściłam informacje, że mogę odmieniać i potrzebuję tylko wyjścia na zewnątrz. Pewnego, takiego samego złego dnia, przyszedł do mnie chłopak z imieniem Karol i powiedział, że zna wyjście i umie prowadzić ciężarówkę. To było wszystko, o czym marzyłam, uciec stąd.Dzisiaj pełnia. Jasny księżyc oświetlał twarz chłopaka. Podkradliśmy się do ciężarówek razem z Karolem. Młodzieniaszek powiedział, że uda mu się to odpalić. Zaczęłam realizować kolejny plan, a mianowicie odmienianie. Powoli chodziłam od pokoju do pokoju i brałam po trzy osoby. Zamieniane po kolei zostały przetransportowane do ciężarówki. Kiedy przyszła pora na mnie, czyli ostatnią, rozległ się alarm. Nie mieliśmy czasu na odmienienie mnie. Wybiegłam do ciężarówki. Karol odpalił i nie ruszył tak, jak kierowca z moich wspomnień tylko licznik bardziej przechylał się na prawo. Spojrzałam w lusterka. Zaczęli pościg. Wiedziałam, co zrobić. Ku zdziwieniu chłopaka wyszłam z ciężarówki. Od razu zwolnił, ale ja kazałam mu jechać. Wypadłam i włączyłam czerwoną gałkę na szynie. Byłam z powrotem metalowym człowiekiem. Kiedy biegłam po asfalcie czułam się niczym transformers. Psułam kolejno pojazdy na którym nas goniono. Kiedy zauważyłam człowieka, który nas wszystkich zmieniał, nie wytrzymałam, i zmieniłam się w wilka. Szybko dobiegłam do niego. Po raz pierwszy się nie uśmiechał. Za to ja wydobyłam śmiech. Przypomniała mi się bajka ,,Pinky i Mózg” im też nie udawało się przejąć władzy i jemu też już się nie uda, nigdy.


Rozszarpałam go na strzępy.


Choć powinnam żałować, nie odczuwam żadnych uczuć, przez to co zrobił mnie i innym.


Nagle usłyszałam wystrzał. Polowano na zwierzynę. Czyli na mnie. Biegłam od jednego boku do drugiego, aby trudniej było złapać mnie na celownik. Skręciłam w pole i schowałam się wśród zbóż. Zaczęłam się czołgać. Słyszałam jak mężczyźni wyskakują od pojazdów. Przemieniłam się w człowieka i wyszłam na drogę. Zobaczyłam, że ciężarówka jest przede mną, więc pobiegłam i machałam rękoma. Karol zwolnił i zdążyłam wsiąść. Przy najbliższej osadzie ludzkiej, chyba była to jakaś wioska, zadzwoniliśmy na policję. Kiedy ta przybyła, pojechaliśmy do tego upiornego miejsca i pokazaliśmy je. Szkołę monstrum.

Od tych wydarzeń minęło kilka lat. Ja uciekłam, gdyż chciano mnie poddać badaniom. Na początku myślałam, że

- [1] [2] [3] [4] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-06-11 10:54:31, Ocena: 5.5
Pisarko, masz świetną wyobraźnię.Przeczytałam z ciekawością. Pewnie szybko piszesz...(nie udajE, specjalizacjĘ, takI los, spytałam ? z wstrętem do niego, tą dziewczynę, informacjĘ, kolejno pojazdY na któryCH nas goniono). Pozdrawiam.

Ocenił/a na: 6
EmnildaAmelberga Linia koment
Dodany:2012-06-12 20:00:31, Ocena: 5.5
"droga wiodła pod górkę" - bez "się". Fajne opowiadanie, takie typowo dla młodzieży. Staraj się unikać powtórzeń. Mi się podobało. Życzę weny.

Ocenił/a na: 5
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów