Tajemnica Melanie cz.8
opowiadania >- Opowiesz coś o sobie? – spytał mnie w pewnej chwili Moe, kiwnęłam głową zgadzając się, a następnie usiedliśmy na trawie.


- Moja rodzina pochodzi z Polski. Gdy miałam zaledwie dwa latka, rodzicom zachciało się czegoś nowego i postanowili wyjechać do Ameryki, a dokładniej do San Paulo. Tam tata kupił na przedmieściach ziemie, założył winnice i stał się milionerem. Ale mnie nie kręci to co on robi, ale bardzo przepadam za tymi owocami. Chce bym z przyszłości razem z braćmi przejęła po nim interes, ale wolę pracę z końmi.


- A jacy oni są, to znaczy twoja rodzina?


- Tata – zaczęłam się zastanawiać – tata jest naprawdę kochany, zawsze mi pomoże i w ogóle. Poświęca mi wiele czasu, ale to ostatnio sie zmieniło, jest lato, owoce dojrzewają, a interes kwitnie.


A mama, to całkowite przeciwieństwo taty, mało kiedy ma dla mnie czas, no chyba, że mam jakieś problemy z sobą. Możesz się domyślić jeśli chcesz, nie będę Ci tłumaczyć. – Uśmiechnął się, na znak, że zrozumiał. – Zajmuje się projektowaniem wnętrz i muszę przyznać, że jest w tym dobra. Z tatą poznała się przez przypadek,  był akurat na jednym ze szkolnych wyjazdów, dla uprzedzenia uczęszczał wtedy na studiach. Z tego co mi opowiadała,  na jednym z występów, kiedy jeszcze była tancerką, ujrzała tatę na widowni, a potem zaczęli ze sobą rozmawiać, po wyjeździe taty, korespondować. A ojciec skończył studia, pojechał do mamy i od tamtej pory są razem.


Mam jeszcze dwóch braci, Dean jest ode mnie o trzy lata starszy, a Justin ma dopiero siedem lat.


Dean, to mój anioł stróż. Jestem jego oczkiem w głowie, zawsze mnie pilnuje, martwi się jak coś mi się stanie, pomaga, ale przeszkadza mi w nim, że nawet jak spóźnię się chwilkę do domu, to wydzwania do mnie jak oszalały, albo wychodzi po mnie. A jak tego nie robi bo, nie wie, że nie ma mnie w domu, to po powrocie robi mi awanturę, a potem przeprasza. Czasami go nie rozumiem, ale i tak go kocham. A Justin, tutaj jest jedno określenie, dziecko z nadmiarem energii. Od rana do wieczora, gania po domu, dworze, szukając, czegoś lub kogoś do zabawy. Ale najlepiej dogaduje się z Deanem, a jak jest z nim to nie potrafi usiedzieć na jednym miejscu chodź przez chwilę. – westchnęłam, kończąc przy tym moją opowieść.


- Z tego co usłyszałem masz bardzo ciekawa rodzinę, a te dwie starsze Panie, to kto? Jeśli mogę wiedzieć.


- Jedna z nich to moja babcia, jest podobna do moich braci. Pełna energii, wesoła i pozytywnie nastawiona do wszystkiego. Druga, ta ciemnowłosa, to nasza służąca, ale za razem niania.


Chciałam się go coś spytać, ale w naszym kierunku szedł znajomy piegowaty chłopak.


- Książę, król oznajmia, że pora odesłać Melanie do domu. – gdy to oznajmił, poszedł z powrotem do zamku.


- Zgada się – powiedział do mnie Moe – pora wracać… - wstał, a następnie pomógł mi się podnieść z ziemi i wróciliśmy z powrotem do pokoju.


Stanęliśmy przed lustrem, Moe wyjął z kieszeni mały zielony kamyczek i przyłożył go do zwierciadła, a ono ukazało mój pokój. Spojrzałam na niego, lekko się uśmiechnęłam. Domyślałam się co mam zrobić, złapałam się ramy lustra po czym przeszłam przez nie, zostawiając go samego w innym świecie.


- To do zobaczenia Melanie, miłych snów.- puścił mi oczko, a zwierciadło powoli zaczęło przypominać zwykłe lustro.


- Ale kiedy ? – spojrzałam na niego.


- W swoim czasie, w swoim czasie Melanie… - i zniknął, a zwierciadło ukazywało tylko mnie, w piżamie.


***


Jak dobrze pamiętam, to jak się położyłam było dopiero po czwartej nad ranem. To trochę dziwne, że spędziłam tam aż tyle czasu. No ale nic na to nie poradzę, było super. Nie mogę się doczekać następnego razu.


- Melanie, ej słyszysz mnie? – Justin wymachiwał mi ręką przed oczami- Co Ci jest?


Jaki on upierdliwy, czasami jest straszny.


- Nic mi nie jest na razie, a co ? – zaśmiałam się za widok jego zawiedzionej miny, na wiadomość, że nic się nie stało.


- Nie, bo Dean jedzie do miasta i się pyta czy jedziesz z nami. Powiedz, że tak, proszę, proszę, proszę! – zrobił minę smutnego szczeniaka. Zachciało mi się śmiać, pokiwałam głową zgadzając się,

- [1] [2] [3] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów