Tajemnica Melanie cz.8
opowiadania >a młody wyleciał z pokoju z okrzykiem radości.


Wyciągnęłam z dna szafy stare, dżinsowe spodnie do kolan i bluzkę na ramiączka. Przebrałam się szybko, potem pobiegłam do łazienki zrobić lekki makijaż, poprawiłam włosy i zbiegłam na dół do taty.


- Tatuś, dasz mi trochę pieniędzy?- spytałam się go.


- Oczywiście, a na co Ci?- spojrzał na mnie i podał mi pieniądze.


- Jadę z chłopakami do miasta i może cos sobie kupie, ale nie wiem, jakby co resztę Ci oddam. – uśmiechnęłam się do niego i wyszłam na dwór. Dean i Justin siedzieli już w samochodzie, pobiegłam do nich i usiadłam z przodu na siedzeniu pasażera. Ruszyliśmy do San Paulo. Słońce grzało mocno, dzień zapowiadał się upalnie, bez wiatru i prawdopodobnie deszczu. Po drodze spotkałam paru swoich znajomych, odmachiwałam im z uśmiechem na twarzy.


- Gdzie dokładnie jedziemy? – spytałam w pewnym momencie Deana.


- Ja muszę jechać do warsztatu w centrum coś załatwić, Justin chce wpaść do kolegi, a ty masz jakieś plany?- zerknął na mnie.


- A nie wiem, porozglądam się po sklepach, jak będziesz miał zamiar wracać do domu to zadzwoń do mnie. – po chwili dodałam - Wiesz co, wysadź mnie tutaj, ok?


Dean gwałtownie zwolnił, tak ,że poleciałam do przodu. Spojrzałam się na niego spod łba, a ten uśmiechnął się krzywo. Zaśmiałam się, wysiadłam z samochodu i ruszyłam przed siebie kamienną uliczką prowadzącą do centrum miasta. W sklepach były letnie przeceny, wyprzedaże z kolekcji wiosennej, nic w moim guście. Skręciłam w jedną z bocznych uliczek, od razu zrobiło mi się zimno,  zapanował jakby półmrok. Zaczęłam słyszeć jakieś podejrzane szepty dochodzące z różnych stron, śmieci leżące na ulicy zaczęły wolno się poruszać.


- Zabije Cie…! – w uszach zabrzmiały mi słowa, słyszanego wcześniej głosu mężczyzny. Tak jak wtedy był zachrypnięty.


Zaczęłam się gorączkowo rozglądać, ale nic, pusto, nikogo wokół mnie nie było. Nagle pojawił się wielki czarny wąż, dookoła niego biegały przeróżnej wielkości szczury, robaki i inne obrzydliwe stworzenia.


Gad pełzł w moim kierunku, gdy był wystarczająco blisko zaczął podnosić się do góry tak, że jego oczy były wprost moich. I wtedy rzucił się ku mej twarzy, moje ręce powędrowały ku górze i zaczęłam przeraźliwie krzyczeć.


- Ej, nic Ci nie jest?-  ktoś położył mi rękę na ramieniu.


Otworzyłam oczy, nade mną świeciło mocno słońce, wzdłuż ulicy stały kamienne domki, nie było śladu po zwierzętach, śmieciach i innych rzeczach. Nie wiem czemu ale leżałam na ziemi, a koło mnie kucał jakiś chłopak.


- Nie chyba nie – spojrzałam na niego i powoli wstałam,  otrzepując się z ziemi.


- Na pewno? – powiedział nieufnie.         


- Na pewno – i uśmiechnęłam się do niego – I dziękuję za troskę – powiedziałam odchodząc. Rozglądałam się do drodze, myśląc o tym co się stało. Aż nagle zobaczyłam starą księgarnię, do której zabrał mnie kiedyś dziadek. Otworzyłam drzwi i zabrzmiał ten sam zardzewiały dzwonek. Nikogo nie zauważyłam. Zaczęłam chodzić między regałami zakurzonych książek. Szukałam czegoś ciekawego, lecz dokładnie nie wiedziałam co to ma być. Zagłębiałam się coraz dalej i powoli robiło się coraz ciemniej. W pewnym momencie przede mną wypadła gruba, ciemnozielona, stara książka. Podniosłam ją i wytarłam z kurzu. Na okładce widniał złoty liść z czarną oprawką. Otworzyłam ją, pierwsza strona była pusta, następna tak samo, ale na trzeciej było napisane koślawym pismem „KKE, własność L.W.”. Ciekawe co to mogło znaczyć. Zamknęłam książkę i wróciłam z nią do kasy. Ponownie nikogo nie zastałam, zadzwoniłam dzwonkiem. W ciszy rozległy się ciche, wolne kroki. Po dłuższej chwili pojawiła się starsza Pani.


- Witaj Melanie, wiedziałam, że kiedyś znowu do mnie przyjdziesz. – uśmiechnęła się ciepło.


- Pani mnie zna? – zdziwiłam się na to co powiedziała, jakoś nie mogłam sobie przypomnieć bym kiedyś ją tu widziała. Wtedy pracował to miły starszy pan.


- Nawet nie możesz sobie wyobrazić jak dobrze. Co Ci podać ?


- Chciałabym to – położyłam książkę na blacie. Kobieta uśmiechnęła się tajemniczo.


- Tak jak myślałam… - Spojrzałam na nią pytająco – Wokół i wewnątrz tej książki jest moc Melanie. Nie wolno Ci jej zgubić, pilnuj i nie dawaj nikomu. Tylko tym osobą, które darzysz największym zaufaniem. Rozumiesz mnie? – pokiwałam głową, na znak, że ją rozumiem.- Więc

- [1] [2] [3] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów