Trzech Mistrzów - część pierwsza
opowiadania > 


Trzech Mistrzów - Część Pierwsza
Wielki Turniej.
Daleko za Morzem Wernoradu mieszkało trzech przyjaciół : zwinny Wemoto , mądry Darel i silny Burosh. Niestety musieli się oni wyprowadzić. Wermeto osiadł się w Taken-Hrabeth -mieście bogaczy , Darel zamieszkał w Elancji - mieście wędkarzy zaś Burosh został na stałe w Eder - mieście bezprawia i rozpusty. Nie przypuszczali że się jeszcze spotkają ale tak się stało bowiem na biueldynie w Karka-Han pojawiło się ogłoszenie że niedługo zacznie się turniej na który będą przybywać odważni z całego świata . Ten turniej nazwano Wielkim Turniejem Margonem.


Wemoto , Darel i Burosh postanowili zamieszkać tymczasowo w barakach w Ithan. Ich mentorem był Hetin. Postanowił im pomóc. Akurat dolina Margonem stała się niebezpieczna. Z mórz zaczęły wychodzić węże morskie , na niebie pojawiło się stado orłów a na ziemi pojawiały się gobliny. Jednak to nic w porównaniu ze starą legendą podczas której brat ówczesnego króla Thinkera Pierwszego Zły Patryk wypił wodę z zatrutego źródła i stał się wrogiem publicznym tak potężnym że sam Thinker nie zdołał go zabić. Nie wiadomo gdzie aktualnie przebywa. Jednak podopieczni Hetina nie przejęli się tą legendą. Nazajutrz odbywał się pierwszy z trzech zaplanowanych turnieji.


Wermoto był gotowy na odbycie pojedynków z innymi przybyszami aby zdobyć tytuł Mistrza Turnieju Łuczniczego. Odbywał się on w Tuzmer - mieście arabów leżącym na południowym krańcu Margonem. Droga tam nie była trudna i już po południu Wermoto odbył większość bitew, jednak turniej zakłócił atak węży. w między czasie Darel wrócił do baraków ze spaceru. Hetin poprosił go o przyniesienie specjalnie zamówionej serwetki od Broka - najlepszego krawca w Margonem. Droga nie była trudna aż w końcu Darel doszedł do Eder. Tam mieszkał Burosh. Darel zauważył jak Burosh się wymknął z karczmy bez płacenia i zaczął go gonić. Dobiegli aż do Nithal. Burosh zachowywał się podejrzanie . Wszedł do muzeum Margonem . Tam Darela spotkała niespodzianka. Niespodzianka o imieniu Zły Patryk. Wermoto nie umiał sobie poradzić z wężami atakującymi Tuzmer. Szybko opadł z sił , jednak nagle zobaczył jak coś spadło na węża który chciał go zabić. Był to miecz Thinkera. Wermoto poczuł siłę i zdołał zabić pozostałe węże. Na pamiątkę tego zdarzenia nadano mu tytuł Pogromcy Węży. Pod koniec dnia dostał także tytuł Mistrza Łuku. Kiedy wracał do domu zauważył że Hetin jest w Mythar. Podobno przybył kupić skórę węża od Polassa. Jednak po drugiej stronie Margonem odbyło się spotkanie Złego Patryka z Buroshem na które Burosh przyniósł Zatruty Sztylet - potężną broń zdolną zabić każdego. Darel który ich obserwował czuł że szykują się kłopoty. Niestety został on złapany i przeniesiony do osady Mulusów - potężnych wojowników. Nie mógł się wydostać a następnego dnia miał się rozpocząć Turniej Magiczny w którym miał wystartować. Następnego dnia wczesnym rankiem przybył do Osady Mulusów Den z Torneg z całą armią. Uratowali oni Darela jednak po Złym Patryku nawet ślad nie został. Tego dnia w Eder miał się odbyć turniej rycerski w którym startował Burosh. Byli już tam Hetin i Wermoto. Burosh szybko wygrał turniej i został nazwany pogromcą mieczy. Jednak w krótkim czasie okazało się że ten który wygrał turniej magiczny był oszustem a Darel go zdemaskował. Złapał go Darel który dostał tytuł pogromcy bandytów. Jednak najtrudniejsza walka jeszcze się nie zaczęła .Wermoto i Darel próbowali złapać Złego Patryka ale on niestety uciekł. Udało im się jednak złapać Burosha. Okazało się że został on zahipnotyzowany pewnego wieczoru w Eder. Musieli oni coś zrobić ponieważ tylko we trójkę dadzą radę Złemu Patrykowi który był przecież w posiadaniu Zatrutego Sztyletu. Hetinowi udało się ustalić że Zły Patryk ma siedzibę w Hironji - potężnej twierdzy. Okazało się że Zły Patryk potrzebował tego ostrza aby Dotrzeć do Pustyni Ramenoru gdzie był krąg umarłych . W połączeniu z Zatrutym Sztyletem dawał on moc tak potężną że sam Thinker nie byłby go wtedy w stanie pokonać. Poza tym Thinker już nie żyje. Jednak chodzą pogłoski że w nocy w Ithan słyszano rżenie Śnieżynka - dawnego konia Thinkera.


 


KONIEC CZĘŚCI PIERWSZEJ


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów