Tysiąc znaczeń... Rozdział 1. Proroctwo
opowiadania >Mary stała przed Pałacem Rodzeństwa Czterech Żywiołów. W skrócie P.R.C.Ż. Na dziedzińcu jak zwykle tłumili się ludzie. Mogli tam przebywać od 11.00 do 17.00. Później w pałacu działy się rzeczy o których nikt nie miał pojęcia ( oczywiście oprócz Mary i dwojgiem rodzeństwa tam mieszkających ) .


Chociaż było już po 17.00 strażnicy wpuścili ją bez zbędnych pytań. Znali Mar aż za dobrze.


Pałac był przepięknie urządzony. Prawie na każdej ścianie przyczepione zostały obrazy z kolorowych kamyczków – mozajek. Wzdłuż ułożone ( lub posadzone) kwiaty i rośliny pokazywały piękno wszystkich kontynentów. A to palmy czy kakao, a to sosna czy wrzos, a jeszcze gdzieś indziej ryż lub kukurydza.


Mary zmierzała do sali tronowej w której zwykle przebywała Kessy, jedna z dwójki rodzeństwa Czterech Żywiołów – jak mówił na nich tłum. Są najlepszymi przyjaciólkami. Sala ta była najpiękniejsza z wszystkich. Na każdej ścianie ( a były ich cztery ) wisiały obrazy przyozdabianie złotem, przedstawiające Cztery Żywioły.


Kiedy Mary dotarła na miejsce niestety nie zobaczyła Kessy. Za to na jednym z tronów siedział jej starszy brat. James.


-Witaj Mary. Cóż za piękny dzień – powiedział


-Witaj James. Nie wiem czy taki piękny - odpowiedziała – Dzisiaj jesteś jakiś inny!


-Tak. Zmieniłem swoje zwyczaje i uprzedzenia, kiedy dowiedziałem się że zostanę nowym Królem P.R.C.Ż!!!!


-Ty?! Przepraszam że to mówię, ale nie masz żadnych szans z Kessy. Jutro przyjeżdża John, który się wszystkim zajmie! A kiedy dowie się że znowu coś planujesz to...


-To że widziałaś rzeczy nie tam gdzie trzeba i nie o tej porze, nie znaczy, iż musisz wszystkim wszystko wypaplać – przerwał jej – A tak w ogóle to Kessy jest w swojej komnacie. Chyba ćwiczy! Ale na próżno!


Mary myślała, że pokopał ją prąd. Czyżby James znowu coś planował?! Miała nadzieje że nie w końcu to same Proroctwo przydzieliło Kessy zadanie zostanie jak to się mówiło wśród ludzi: Królową P.R.C.Ż. A naprawdę spadkobierczynią talizmanu ośmiu rąk i łączniczką między ziemią a niebem, ponadto zatrzymywanie linii czasu.... .

*
Jake rozglądał się nerwowo po ulicach. Oczekiwał „ mężczyzny ” , który miał przynieść mu „ paczkę ”. Najprawdopodobniej „mężczyzna” nie był mężczyzną, a „paczka” nie była paczką, ale i tak czekał.


Chłopak miał coraz mniej czasu. Łowcy Ciemności mogli zjawić się w każdej chwili. Ta banda jakieś trzy tygodnie temu zaatakowała Smicity, i miasto znalazło się pod ich niewolą.


Nagle koło śmietnika rozległ się cichy, mocny głos


-Chodź do mnie – przemawiał -weź to i daj Dianie. Ja nie mam dużo czasu.


Jake bez słowa podszedł do kosza i odebrał małe zawiniątko. Słychać było tylko cichy szmer i już nie było tego kogoś, kto znajdował się za śmietnikiem.


Tylko parę uliczek dzieliło JK od domu. Domu jego i Mary.


-Przyszedłem siostrzyczko – powiedział Jake, gdy tylko wszedł do przedpokoju. Lecz odpowiedziała mu cisza.


-Halo! Mary! - krzyknął - wróciłem!


Jake pokonał przestrzeń między wszystkimi pokojami w parę sekund. Mary zniknęła. Wybiegł szybko by zobaczyć czy LOCH...                                    *

 

Mary stojąc przed wysokimi drzwiami do pokoju Kessy miała wrażenie, że ktoś ją obserwuje. Nie tak normalnie obserwuje. Jakby ktoś przemierzał ją wzrokiem na wylot, wyrywając poszczególne informacje z jej ciała.
Drzwi
- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Alis17 Linia koment
Dodany:2010-12-26 19:19:29, Ocena: 4.3
bardzo fajne opowiadanie, pozdrawiam.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów