Tysiąc znaczeń... Rozdział 1. Proroctwo
opowiadania >otworzyły się, a w nich stanęła cudowna dziewczyna. Była wysoka i miała długie, ( sięgające do pasa ) kasztanowe włosy, spięte w koński ogon. Na jej aksamitnym ciele leżała doskonale obcisła, błękitna bluzka na ramiączkach i krótkie spodenki.
-Cześć Mary

-Cześć Kessy. Przeszkadzam? 

-Nie, nie. Właśnie kończyłam ćwiczyć. Wejdź!

                             *

Mary opowiedziała Kessy o dziwnym uczuciu które napotkała kiedy pukała do jej pokoju.


- Aha...hm - zamy sliła się Kess - To takie nierealne - Mary zawsze porażała jej niesamowita powaga i sposób wypowiadania się niezależny od okoliczności - myślę, że to może Leon. Ostatnio odkrył posiadanie mocy w jego ciele. Podobno potrafi wydobyć informacje z ciała " swojej ofiary " - tutaj księżniczka pokazała ruchy palcami - Tylko dlaczego miałby testować je na tobie?


- Nie wiem! W ogóle...ja nie znam tego Leona! Kto to jest, tak apropos?


- To nowy doradca Jamesa. Podobno mój brat chcę przejąć tron! Wyobrażasz to sobie - nawet jak Kessy się wściekała, mówiła łagodnie i spokojnie. - ktoś puścił taką plotkę na rynek, a przecież już dawno pogodził się z tym, że to ja mam żądzić Mountrymem.


Mary nie wiedziała czy powiedzieć przyjaciółce o Jamesie. Z jednej strony bardzo chciała jej wszystko wyznać, ale z drugiej wiedziała rzeczy o których nie powinna nawet słyszeć. - Zawsze jest jakieś ale - przemknęło przez myśl Mary. Westchnęła - Nie wiem co mam zrobić. To wszystko jest takie skomplikowane. - w głowie kłębiło się jej mnóstwo pytań - Dlaczego James chce odebrać Kessy korone? Dlaczego Leon próbował wydobyć z niej informacje? Dlaczego James robił to co robił? Czy chce do tego wrócić? Jakie ma plany? Czy Kessy powinna wiedzieć?


- Hej, jesteś tu?


- Tak, tak. Zamyśliłam się!


- Właśnie widze! A co cie tak zamyśliło? -zapytała , a po krótkiej chwili milczenia dodała - jeżeli można wiedzieć!


- Może później ci opowiem! Po prostu ten Leon..och..nie ważne! Nie psujemy sobie atmosfery!*Jake szykował się do wyjścia. Przygotował prowiant, zabrał czystą bielizne i zamknął wszystkie okna. Pomyślał o LOCHU. Co robiła jego siostra?


- Mam tylko nadzieję, że nic się jej nie stało. - ale nadal wyszuwał jej aurę. Była lekko zielonkawa, ale nadal niebieska. Czyli dobrze. Niestety jego możliwości na tym się kończyły. Żyła, ale mogła być torturowana, zmasakrowana lub gwałcona. JK musiał szybko coś wymyślić.*Clary siedziała na ziemi. Znajdowała się w obskurnym pomieszczeniu. Jego ściany pokryte były grzybem. Pleśnią. Kraty w oknach i zamisat drzwi stanowiły przeszkodę w ucioeczce, ale to nie był by problem. Była przecież czarownicą. Przynajmniej tak na nią mówili. Potrafiła namieszać ludzią w mózgu, by robili rzeczy które ona chce. Dlatego jej nie zabili. Kraty pokryte zostały pieczęcią, którą mógł zdjąć tylko ten, co ją nałożył. Clary nie wiedziała kto to.


- Nie poddam się - rzuciła do siebie szeptem - Jestem przecież w LOCHU.


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Alis17 Linia koment
Dodany:2010-12-26 19:19:29, Ocena: 4.3
bardzo fajne opowiadanie, pozdrawiam.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów