Upiór w operze- ROZDZIAŁ 56
opowiadania >ROZDZIAŁ 56
Minęło kilka tygodni. Wszyscy już zapomnieli o starej zrzędliwej primadonnie i cieszyli się nową. Opera była teraz oblegana jak jeszcze nigdy dotąd. Każdy spektakl odbywał się przy pełnej widowni, a bilety trzeba było wykupić z miesięcznym wyprzedzeniem. O ile w pracy ciągle coś się działo, o tyle w życiu Laury panował błogi spokój. Mieszkała z Erykiem, który niemalże całymi dniami pracował nad nową "twarzą" lub pielęgnował ogród, który stał się jego nową pasją. Z trudem znajdował czas na lekcje śpiewu z ukochaną. Do pełni szczęścia brakowało dziewczynie jedynie dziecka, którym mogłaby się zajmować i przelewać swoją całą matczyną miłość. Nie śmiała jednak powiedzieć o tym Lamorte'owi. Uważała, że i tak by się pewnie nie zgodził, więc nie będzie mu zawracać tym głowy.
Pewnego dnia do ich gniazdka zawitała Małgorzata, która nie była tu częstym gościem.
- Mama?- spytała zdziwiona Laura otwierając drzwi. - Co ty tu robisz?
- Przyszłam ci o czymś powiedzieć- odparła kobieta.
- Wejdź, rozgość się. Napijesz się czegoś?
- Tak. Poproszę soku.
Pani Lovemour usiadła przy stole. Laura podała jej szklankę z sokiem i również usiadła.
- To o czym mi chciałaś powiedzieć?
- Bo widzisz... Rozmawiałam z Thomasem...
Ten wakacyjny romans zamienił się w poważny związek. Mimo, że para nie widziała się od kilku tygodni, wciąż utrzymywała kontakt i myślała o wspólnej przyszłości.
- Doszliśmy do wniosku, że powinnam wyprowadzić się do Wiednia. Odkąd zamieszkałaś z Erykiem, nic mnie tu nie trzyma. Mam nadzieję, że rozumiesz...
- Pewnie, że rozumiem! Cieszę się, że wam się ułożyło. Jedź do tego Wiednia! Niech wasza miłość kwitnie i czekam na zaproszenie na ślub.
- Na jaki znowu ślub?!
- Wspomnisz jeszcze moje słowa. Zobaczysz, wujcio Thomasz oświadczy ci się prędzej niż myślisz.
- Niby skąd wiesz?
- Intuicja.
Tak naprawdę również Laura utrzymywała stały kontakt z Borchertem, który powiedział jej o swoim planie poślubienia Małgorzaty.
- Wiesz już, kiedy wyjeżdżasz?
- Tak. Za dwa tygodnie. W tym czasie zdążę uregulować wszystkie sprawy, które mnie tu jeszcze zatrzymują. Chcę też wynająć mieszkanie, nie będę go sprzedawać. To będzie moje zabezpieczenie w razie niewypału.
- A co ze mną? Nie martwisz się o mnie?- spytała z przekąsem dziewczyna.
- Nie! Eryk świetnie się tobą opiekuje. Mimo, że za nim nie przepadam, to jednak ufam mu. Widzę, jaki ma na ciebie wpływ. Poradzisz sobie beze mnie.
Zgodnie z zapowiedzią Małgorzata przeprowadziła się do Wiednia dwa tygodnie później, a już po trzech miesiącach Laura i Eryk otrzymali zaproszenie na ślub. Pojechali tam razem. Lamorte wreszcie skończył prace nad maską. W końcu nie różnił się od innych wyglądem. W nowej masce miał szlachetne rysy, prosty wąski nos i brązowe oczy. Stał się przystojnym trzydziestoparoletnim mężczyzną i coraz częściej spoglądał w lustro. Przyjęcie weselne było bardzo udane. Kilkudziesięciu gości bawiło się doskonale w dużej pięknej sali na obrzeżach Wiednia...


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów