"Veronica" [tytuł roboczy] Epizod 2
opowiadania >musnęłam jego usta swoimi – Obiecaj mi, że dziś wieczorem nie będziesz się przejmował wyjazdem. Skoro jutro ma cię tu już nie być, to chcę dziś się doskonale bawić, jasne?


- Tak jest, szefowo – roześmiałam się. W końcu Marek był sobą. Z tym samym błyskiem w oku, który mnie tak zawsze kręcił. Tak, dokładnie – kręcił. Bo po dłuższym zastanowieniu doszłam do wniosku, że między nami zawsze coś było. Droczyliśmy się, kłóciliśmy, ale wszystko szło w jednym, znanym nam już kierunku.


- Chodź – nacisnęłam klamkę i… - No ekstra…


- Co się stało?


Weszłam do środka. Było pusto, ciemno i kompletnie nie tak, jak być powinno. Żadnych kolorowych świateł, żadnych drinków z palemką, żadnej muzyki. Nawalili.


- Ehhh… - westchnęłam – Zanim stąd wyszłam wszyscy latali jak wariaci, żeby przygotować dla ciebie przyjęcie pożegnalne. Ale jak widać na załączonym obrazku, nie wszystko się udało… Jak dorwę oberwę głowę razem z płucami, obiecuję – piekliłam się.


- Spokojnie – Marek objął mnie w pasie, ale to nic nie dało. Miałam ochotę rozszarpać moich znajomych na drobne kawałeczki i nakarmić nimi psa moich sąsiadów.


- Obiecałam ci, że dziś… - nie dokończyłam, bo moją uwagę przykuły światła, które stopniowo rozjaśniały pomieszczenie. Razem z nimi rozbrzmiała cicha muzyka i pojawili się wszyscy znajomi – Zabiję – wysyczałam.


- Przecież ty nas kochasz – przede mną zjawiła się Gośka.


- I to moje przekleństwo – przytuliłam ją – Kocham, was, wariaty moje…Pięć dni później…- Leć na to swoje zajęcia, leć – uśmiechnęłam się do obiektywu małej kamerki, która przez ostatnie kilka dni jest niemal w stałym użyciu – Pa.


Puściłam „buziaka” i nacisnęłam rozłącz. Marek doskonale bawił się w Londynie i choć zapewniał, że tęskni byłam niemal pewna, że gdy projektował te swoje domy nie miał czasu myśleć o mnie. I nie winiłam go za to – był szczęśliwy i to się liczyło.


Zamknęłam laptopa i przeciągnęłam się na łóżku. Nie miałam planów. Gośka i Jacek pojechali na weekend do dziadków, większość znajomych rozjechała się po świecie i tylko przede mną rysowała się świetlana wizja spędzenia wakacji w moim własnym końcu świata. Nie, żebym nie lubiła tego miasteczka, ale większość swojego życia spędziłam w Los Angeles. To tak, jakby jeździć Lamborghini, a potem przesiąść się do Poloneza. Też ma cztery kółka, ale to nie to samo.


- Veronica! – dobiegło mnie wołanie mamy – Veronica, chodź na dół!


- Już! – wydarłam się tak, że pewnie w piwnicy było mnie słychać i leniwie zwlekłam się z łóżka.


Zarzuciłam na siebie satynowy szlafrok i boso zeszłam na dół.


- Dzieeeń… Dobryyy…? - w naszym salonie siedział jakiś mężczyzna. Nigdy wcześniej go nie widziałam.


- Dzień dobry – odpowiedział z szerokim uśmiechem na twarzy. Przyjrzałam mu się uważnie. Miał gdzieś około pieść dziesięciu lat, ale wyglądał naprawdę świetnie. Wysoki, dość dobrze zbudowany. Jego najwyraźniej niegdyś kruczoczarne włosy pokrywała, mieniąca się w świetle słońca srebrem, siwizna. Zielone oczy patrzyły wprost na mnie śledząc każdy mój ruch.


Uśmiechnęłam się niepewnie.


- Veronico… - mama wyglądała tak, jakby zaraz miała mi powiedzieć coś bardzo, bardzo ważnego. Ostatni raz wyglądała tak, gdy… Gdy wróciłam ze szpitala, a ona oznajmiła mi, że ojciec odszedł!


- Tak…? – nie była pewna, czy chcę znać prawdę.


- To jest Nicolas – mężczyzna wstał i uśmiechnął się, jakby chciał powiedzieć „miło mi” – Poznałam go tuż przed naszym wyjazdem ze Stanów. Widzisz, kochamy się…


- I jeśli nie będziesz miała nic przeciwko temu – wtrącił się Nicolas – Chcielibyśmy się pobrać…


- CO…?! – przełknęłam głośno ślinę.- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Alis17 Linia koment
Dodany:2010-12-26 16:17:51, Ocena: Brak oceny
bardzo mi się podoba
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów