W zapachu pomarańczy
opowiadania >Jest odpowiednio sierpniowy dzień, by skoczyć. Jest odpowiednio listopadowa noc, by skoczyć. Jesteśmy wystarczajaco daleko... pamiętasz, kiedy to się kurwa zaczęło?? Miałaś różowe rajstopki, a ja kompletnie czarne trampki. Oboje byliśmy młodzi. Poszliśmy do lasu. Za młodzi. Byłaś szalona i ja też byłem szalony. Byłem spięty. Ty też - nie kłam! Wystarczyło niewiele, ot przytulenie, muśnięcie skóry, niemrawy odcisk piętna twojego jestestwa na mojej anemicznie pergaminowej skórze... Młody byłem - i co?! Machaliśmy do samochodów na autostradzie, pamiętasz? Jeden się zatrzymał. Wysiadł z niego mężczyzna przypominajacy krasnoludka. Pojeb. Potem wracaliśmy. Słońce lizało lubieżnie waginę horyzontu, a ty, też lubieżnie, gwałciłaś moje neurony. Wypaliłaś je - wiesz?! W Y P A L I Ł A Ś. Potem chciałem wąchać tylko twój zapach - niby nic niezwykłego, nie używałaś perfum. Ale zapach miałaś ... Przepaliłaś układy scalone pod moją czaszką. Właśnie wtedy, wtedy kiedy wracaliśmy! Coś pękło. Wsiadłaś do autobusu, a ja wróciłem pieszo.
Napaleni, nastoletni mastrubanci wyzywali się od "chujów" na placu zabaw. A ja wszedłem do mieszkania; znów tam był. Taki sam jak zawsze. Nawet nie zdjąłem butów. Poszedłem prosto do kibla, w majtkach miałem wtedy pełno prawiczego śluzu. Zatrzasnąłem deskę. Potem. W kuchni.
Nakręciłaś mnie - wiesz?! Jak zegar, albo bombę.
Smarowałem kromkę suchego chleba, a on zbliżył się. "KUKU" - zabiłem go. Zrobiłem to. Nic nieznaczący odruch. Osunął się na ziemię; jego ogromne cielsko zrobiło plask i przestało "fuczeć". Na zawsze. Zjadłem kanapkę. Długo się wtedy włóczyłem po ulicach. Były tak niesamowicie obce. Powycianane z rzeczywistości. Czy myślałem o nim? - tak, czy bardzo śmierdzi w tej kuchni. Tamtej nocy widziałem jak duży samochód potrącił kota! Małego kotka, rozumiesz kurwa?? Małego. Potrącił i nic, odjechał... nawet nie zwolnił. Kutas. Zupełnie małego... Do domu wróciłem, pewnie, w niedzielę. Zabiłem go w piątek, w piątek wieczorem. Śmierdział, o tak. Wtedy znów przyszłaś... nie wpuściłem cię do domu... wybacz. Poszliśmy na koncert. Mieliśmy młode, napalone ciała i kalecznie babraliśmy się w wacie cukrowej, która wypełniała każdy skrawek przestrzeni. Miałem wtedy fatalny wzrok, widziałem ciebie... i tylko ciebie. Poza tobą tylko jakieś bezkształtne monstra. Czarne... a wata była biała. Jak twoje piersi. Dokładnie tak biała. Wywaliłaś je na wierzch, a ja bałem się dotknąć.
Słońce odbywa w ciągu roku po 365 porannych stosunków z horyzontem, i tyleż samo stosunków wieczornych. A my odbyliśmy ich tylko dwa. No tak. Wtedy słońce też kopulowało. Też z horyzontem, a jakże. Z jedną małą różnicą. On leżał w kuchni i cuchnął, a ja dławiłem sie watą. Później był poniedziałek, nie miałem zadania z matmy i zarobiłem kapę... jakie to żałosne.
Już nie możesz?? Dobrze, nich ci będzie. Robił mi to. I co?! Mam w dupie twoje współczucie. A od tamtego poniedziałku ciągle padał deszcz... i wata się rozpuściła. Deszcz zmył sadzę z monstrów i zobaczyłem, że byli to ludzie. Ja nie mówiłem po pewnym czasie nic. Odbytnica mnie piekła. I nigdy nie potrafiłem usiąść na tej obleśnej kanapie pod telewizorem. Kładł mnie tam na brzuchu i zdejmował spodnie. A ja wgryzałem się w gorzką tapicerkę. Kiedy wylądowałem na tej wersalce pierwszy raz już wiedziałem jak to się skończy. Chociaż miałem zamknięte oczy poznałem w powietrzu zapach gumy. Jakie to ma znaczenie, czy piekło? Najgorsze jest to, że pamiętałem tylko latawce. On i latawce. A ja kochałem latawce... a skoro on był obok latawców to i jego... A wtedy, smród gumy i rozpierający ból w dupie. I co to kogo obchodziło. Jeśli mógł to zrobić raz na kilka dni, ja mogłem robić wszystko... Jeść, pić, spokojnie spać i chodzić do szkoły bez jego obślizgłej dłoni, którą mnie prowadzał wszędzie jak kundla. Nasz pies miał młode, a on wszystkie potopił.
Później był wtorek. Zatargałem go do wanny. Wannę przykryłem kołdrami. Jak on już wtedy cuchnął. Później środa. Miałaś różowe rajstopki. Robiliśmy sobie zdjęcia. Potem się przy nich masturbowałem. W czwartek przyjechała matka. Przywiozła prezenty z delegacji. Poszła umyć ręce. Wiesz, rozkładajaca się kobieta cuchnie gorzej, niż rozkładajacy się mężczyzna. A ja wiedziałem, że potrzebuję tylko twojego zapachu. Ale ciebie już tu nie było.


Możesz spędzić w domu takim jak ten kilka dni... wtedy rozróżniasz dni tygodnia, godziny, pory roku... ale kiedy spędzisz tu nieco więcej czasu wszystko się zlewa. Wszystko. Chyba nie powinienem był tego pisać, oni i tak to znajdą. Mają różne zapachy, ale przede wszystkim kwaśny fetor potu. Pomóż mi Mała Mi. Chciałbym jeszcze kiedyś pójść do lasu. Pójdziemy, prawda?


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
tamta Linia koment
Dodany:2009-03-15 10:54:45, Ocena: Brak oceny
podoba mi się tytuł, treść też momentami jednakże nie podobają mi się te przekleństwa - psują nastrój. Pozdrawiam :)
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów