Wakacje
opowiadania >każdym razem, gdy się koło niego przechodzi napluć na niego. Nie krępuj się.
-Nie mam ochoty.- powiedziałem zniesmaczony.
W tym samym czasie Paweł skończył zaspokajać swoje trzy wybranki. Siedział samotnie w romantycznym pokoju i palił papierosa. Wtedy do pokoju weszło dwudziestu, skąpo ubranych mężczyzn i ustawili się w rzędzie jak poprzednio kobiety.
-Teraz jeśli chcesz odreagować to co zrobiłeś możesz sobie wybrać któregoś z tych mężczyzn.- rozległ się metaliczny głos.
Paweł spojrzał na nich i otworzył usta, tak szeroko, że papieros spadł mu na podłogę. Wstał i wybiegł najszybciej jak potrafił z pokoju. Przy wyjściu po drugiej stronie zatrzymało go dwóch sanitariuszy i ponownie chwytając go za ramiona podnieśli do góry i ruszyli przed siebie.
-Panowie to się robi nudne. Naprawdę mogę sam chodzić. A swoją drogą jesteście cykloźniaki?- oponował mój współlokator.
Sanitariusze wnieśli go ponownie do pokoju z lustrem weneckim, gdzie się znalazł zaraz po przybyciu do obozu. Na jednym miejscu siedział już właściciel obozu.
-Posadźcie go.- rozkazał.
Sanitariusze posadzili Pawła na fotelu. Ten zdezorientowany otworzył usta żeby zadać pytanie, ale nie mógł wydobyć z siebie głosu.
-Dawno nie mieliśmy kogoś o tak masochistycznych właściwościach.- powiedział właściciel.- zapłodniłeś trzy kobiety jednocześnie… Z własnego wyboru.
-Jakbyś ty nigdy o tym nie marzył!- wykrzyczał w końcu Paweł.
-Nie. Nie myślałem o tym nigdy. Zapowiadasz się na nasz najlepszy obiekt.
-Mam pytanie. Czy wszystkie eksperymenty będą takie jak ten?
-Nie. To był ten najłatwiejszy. Reszta będzie trudniejsza. Pokażę panu.
Właściciel ruszył do drzwi bocznych. Otworzył je i gestem zaprosił Pawła do środka. Mój współlokator po chwili zastanowienia wstał i ruszył przed siebie. Jego oczom ukazał się biały korytarz. Ściana po prawej była gigantycznym lustrem, a na końcu znajdowały się czarne drzwi.
-To proszę pana, to najgorsze co pana spotka.
Paweł aż się przeraził. Właściciel otworzył drzwi, a mój przyjaciel ujrzał białe pomieszczenie, gdzie na środku siedział mężczyzna, przyczepiony do kabli, w białym brudnym podkoszulku i samych bokserkach, popijając piwo i oglądając mecz w telewizji.
-To jest najgorsze?- zapytał Paweł.
-Tak… Tego nie lubią najbardziej. Program nazywa się „Heterus”.
Mężczyzna siedzący na środku pokoju zgniótł pustą puszkę po piwie i rzucił za telewizor.
-Wypuście mnie stąd!- krzyknął.- Następne piwo proszę!- dodał po chwili.
-To cię czeka za godzinę. Teraz możesz odpocząć z ludźmi twojego pokroju.- powiedział właściciel i ruszył w stronę poprzedniego pokoju.
Paweł natomiast obserwował jak ponętna brunetka przynosi mężczyźnie w białym podkoszulku kolejną puszkę piwa. Wtedy za moim współlokatorem stanęli ci sami dwaj sanitariusze co poprzednio i znowu podnieśli go za ramiona w górę, po czym ruszyli w stronę wyjścia.
-Cykloźniaki… Wyluzujcie w końcu co? Mogę dotykać ziemi…
Sanitariusze wrzucili Pawła do pokoju z trzydziestoma łóżkami. Na większości z nich siedzieli mężczyźni i palili papierosy. Wystrojem przypominało to koszary.
Mój przyjaciel idąc już samodzielnie usiadł na pierwszym wolnym łóżku. Zaraz przysiadło się do niego dwóch innych mężczyzn, a reszta zaczęła śpiewać smutną piosenkę.
-Nie zniszcz tego co mamy.- odezwał się szeptem jeden z tych, którzy się przysiedli.
-Nie rozumiem.- powiedział Paweł.
-Wszystko jest na podsłuchu. Dlatego oni śpiewają. Chodzi o to…- zaczął drugi.
-Po prostu oni są pewni, że nas torturują a my pozwalamy im tak myśleć. Pamiętaj po każdym eksperymencie udawaj niezadowolonego i krzycz, żeby cię wypuścili.- znowu pierwszy.
-No dobra. Można się było domyśleć.
-Teraz zobaczysz mistrza w udawaniu. Biorą go na rozmnażanie, czyli to co już przeżyłeś.- powiedział, ten po prawej Pawła.
Mężczyźni przestali śpiewać, a nowi znajomi mojego współlokatora wrócili na swoje miejsce. Do pomieszczenia weszło dwóch sanitariuszy.
-Jezu… Cykloźniaki…- powiedział Paweł do siebie.
Sanitariusze chwycili mężczyznę siedzącego na pierwszym łóżku i podnieśli go do góry jak wcześniej Pawła. Ten zaczął płakać i się miotać.
-Nie… Czemu mnie znowu? Proszę… Mam już dość. Wypuście mnie stąd! Błagam was! Nikomu nie powiem co robicie… Nie katujcie mnie już…- zaczął i pewnie trwało to dopóki nie wrzucili go do pokoju z kobietami.

W tym samym czasie, Ania zapoznawała mnie z innymi ludźmi mieszkającymi w podziemiu. Szczególnie zainteresował mnie jeden mężczyzna.
Towarzyszka wprowadziła mnie do pokoju z kremowymi ścianami. Na środku stał fotel, na którym siedział facet w białym, brudnym podkoszulku i samych bokserkach, popijał piwo, a przed nim stał telewizor, w którym leciał mecz.
-Nazywamy go heterus…- powiedziała Ania.
-Dlaczego?
-Jest jedyną osobą, którą odbiliśmy z obozu, do którego trafił twój przyjaciel. Przez pierwsze dwa dni powtarzał tylko heterus, a potem usiadł z piwem tak jak teraz. Co trzydzieści minut, któraś z kobiet przynosi mu kolejną puszkę. Nawet nie mogę sobie wyobrazić, co zrobili, żeby doprowadzić go do takiego stanu.
-Skurwysyny…- powiedziałem przerażony.

Mój współlokator, za to bawił się znakomicie. Gdy „cykloźniaki” wprowadzili go do pokoju heterusa i posadzili na fotelu udawał przerażonego, zgodnie z poleceniem. Ale kiedy, pewna pani przyniosła mu piwo, nie wytrzymał i zaczął się śmiać.
Właściciel na pewno nie był zadowolony. Musiał się zastanawiać, czy Paweł przypadkiem nie zniszczy jego eksperymentu.
Obiekt przeszedł sam siebie, gdy po włączeniu telewizora i otworzeniu piwa, zorientował się, że widział już ten mecz. Jak to zwykle u Pawła bywa, dużo nie myśląc zaczął przesadnie krzyczeć.
-Nie! Proszę! Zmieńcie kanał! Błagam! Nie chcę przez to przechodzić!- wołał.
W pewnym momencie rzucił piwem o telewizor, po czym w niego kopnął niszcząc ekran. Czekała go za to surowa kara.

Tymczasem nadeszła godzina dziewiętnasta. Siedziałem z Anią pod czarnymi drzwiami. Opowiadała mi, jak bardzo tęskni za normalnym światem, jakby chciała przestać się ukrywać. Nie bardzo to wszystko do mnie docierało, więc skorzystałem z patentu, którego nauczył mnie Paweł. Zawsze mi powtarzał: „Gdy kobieta otwiera usta, żeby coś powiedzieć, należy udawać, że się rozumie, kiwać głową i przytakiwać”. Tak też robiłem i muszę powiedzieć, że sposób działa niezawodnie.
W pewnym momencie drzwi się otworzyły. Z pokoju wyszła para. Kobieta miała poszarpane ubranie i ogólnie wyglądała na zniesmaczoną i niezadowoloną. Natomiast mężczyzna w lekko pogniecionej koszuli, palił papierosa i sprawiał wrażenie dumnego z siebie. Ania chwyciła mnie za rękę i wprowadziła do pomieszczenia, po czym zamknęła drzwi na klucz.
Ściany były pomalowane na czerwono. Na środku stało rozłożone łóżko. Może zapach jaśminu unoszący się w pokoju, lub przygaszone światło robiło bardzo
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów