Wakacje
opowiadania >siedziałeś i tyle wymyśliłeś?! Chyba nie jesteś tym za kogo cię mamy!- zaczęła krzyczeć.
-Nie drzyj się! Od początku ci to powtarzam.
-Ale masz „s” rozumiesz? Jesteś w przepowiedni!
-Co to kurwa za przepowiednia?
-Była przekazywana ustnie i ostatnia wersja to: „Bla bla bla pośladki młodzieńca i bogini stworzą słowo sex. Ono was wyzwoli… bla bla bla.- wytłumaczyła Ania.
-Rozumiem. Jesteście popierdoleni!
-To ty jesteś popierdolony! Nie rozumiesz jakie to dla nas ważne?
-Rozumiem… Staram się!
-Nie widzę! Za dwa dni ma być wszystko przygotowane, albo własnoręcznie cię zabiję.
-Rozumiem.
-Gówno rozumiesz!
W Sali tronowej było niemniejsze poruszenie. Wódz stał nad skulonym ciałem jednego z pracowników militarnych. Dwaj goryle pilnowali, aby się nie podniósł co jakiś czas kopiąc go w brzuch.
-Przysłać mi tu Anię! Natychmiast!- rozkazał wódz.
Jedynka ruszył w stronę wyjścia. Panowała nerwowa atmosfera. Wódz chodził dookoła żołnierza co jakiś czas go opluwając. W pewnym momencie wziął rozbieg i kopnął go w twarz, tak mocno, że dwa zęby powędrowały na drugi koniec pokoju.
Ja w dalszym ciągu siedziałem nad planami. Nic mądrego nie przychodziło mi do głowy. Od fajek robiło mi się niedobrze, ale co mogłem poradzić. Wtedy zauważyłem, że ochroniarz podszedł do Ani i szepnął jej coś na ucho. Przeraziła się i razem podeszli do mojego biurka.
-Idziesz z nami!- powiedziała Ania tonem nie znoszącym sprzeciwu.
-Czemu?- zapytałem przestraszony.
-Powiesz wodzowi o swoim planie!
Ania chwyciła mnie za bluzkę i pociągnęła w górę, a następnie ciągnęła za sobą do wyjścia. Była nieziemsko zdenerwowana.
-Ale wiesz, że nie mam planu?- powiedziałem, próbując się na próżno wyrwać.
-To już twój problem! Lepiej szybko coś wymyśl!
Po kilku minutach marszu trafiliśmy przed oblicze wodza. Biedny mundurowy ciągle kulił się w bólu. Ja natomiast nadepnąłem na zęby. Spojrzałem na nie i po chwili zorientowałem się co to jest. Nie odezwałem się słowem, ale zastanawiałem się czym zasłużył sobie na taki los ten nieszczęśnik.
-Widzicie go?- zapytał wódz.- To jest kret! Wszystko co robiliśmy w naszej pracowni i co się działo w ciągu ostatniego roku trafiało do obozu! Wszystko o nas wiedzą!
-Jestem poinformowana.- powiedziała Ania.
-Jedynka nakrył go w toalecie jak przekazywał tajne informacje. Co za ścierwo!- kontynuował wódz i napluł na nieszczęśnika.- Musimy działać szybko! Jak się zorientują, że mamy ich człowieka to nas zaatakują! Wybrańcze jak twój plan?
-Szczerze mówiąc…- zacząłem.
-Jest świetny! Będzie wódz zachwycony!- wtrąciła ironicznie Ania.
-No więc po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie podzielić się na dwie grupy… Jedna zaatakuje fabrykę, a druga obóz…
Nastąpiła chwila ciszy. Nieszczęśnik chyba próbował się zaśmiać, wódz patrzył na mnie z oczami na wierzchu, chyba nie spodobał mu się mój pomysł.
-To wszystko?- zapytał.
-Miałem mało czasu…- broniłem się.
-No cóż… Chyba wiesz co robisz.
-Słucham?- wtrąciła się Ania.
-Aniu… Zawsze byłaś najbardziej wierzącą w tą przepowiednie. Jesteś jej częścią. Musisz się z tym pogodzić. Wierzymy w ciebie.
-Ale…
-Czyżbyś straciła wiarę?
-Nie… Ale…
-W takim razie atakujemy jutro rano! Macie razem pracować. Wasza grupa zajmie obóz, bo jest ważniejszy. Nie możemy ryzykować.
-Ja też mam iść?- zapytałem przerażony.
-To twój plan… Geniuszu…
„To ostatni dzień reszty mojego życia, a nikogo dzisiaj nie przelecę” pomyślałem.

Wieczór spędziłem przygotowując z resztą ekipy broń. Kukułka i Kruk mieli niezły ubaw gdy uginałem się pod ciężarem karabinu. Wróbel za to dziwnie się zachowywał. Siedział cały czas za biurkiem i wyglądał na zamyślonego. Postanowiłem do niego podejść.
-Coś nie tak?- zapytałem.
-Nie. Wszystko w porządku…
-To dobrze.- odwróciłem się na pięcie.
-Wiesz, że przez ciebie zginiemy?
Spojrzałem na niego ukradkiem. Głupio się czułem, ale wiedziałem, że to prawda. Nie wiedziałem jak mam się zachować.
-Uda nam się.- powiedziałem.
-Niby jak? Uważasz, że jesteś wybrańcem i od razu wszystko ci się uda?
-Nie…
-Wiesz co… Dziwię się, że wódz w ciebie wierzy. Rozczaruje się gdy nikt nie powróci. Nawet Ania straciła wiarę.
-Nic na to nie poradzę. W życiu nie byłem w takiej sytuacji.
-Teraz już nie mamy wyjścia.- w tym momencie wstał.- Gratuluję!- teraz klepnął mnie po ramieniu i ruszył w kierunku szafki z bronią.
Zająłem jego miejsce. Chyba ma rację. Przez głowę przeleciała mi myśl ucieczki. Wymknięcia się po cichu w nocy i wrócenia do domu. Był jeden mankament. Nie wiedziałem gdzie jest wyjście. Wróciłem więc do sprawdzania broni.
Przez pół nocy nie mogłem spać. A gdy w końcu zasnąłem śniło mi się, że wszyscy na całym świecie byli gejami. Spotykałem się z Pawłem w salonie piękności. Obaj mieliśmy na sobie różowe koszulki. Nagle ktoś mnie szturchnął i obudziłem się z krzykiem. To była Ania.
-Już czas.- powiedziała wyjątkowo smutno.
-Jasne.- powiedziałem i usiadłem na łóżku.
-Muszę ci coś powiedzieć.
-Słucham?
-Chciałam cię przeprosić, za to jak się ostatnio zachowywałam. Razem z tobą pojawiła się nadzieja. Jednak, gdy cię obserwowałam zaczęłam ją tracić. Chciałam, żebyś dał z siebie więcej… Ale to było niemożliwe.
-Myślisz, że umrzemy?
-Jesteśmy wybrańcami. Uda nam się.
-Mówisz poważnie?
-Nie.- po tych słowach Ania odeszła, a ja odprowadzałem ją wzrokiem.

Dochodziło południe. W obozie panowało niemałe poruszenie. Właściciel zwołał zebranie w sprawie zachowania Pawła. W dużej, białej sali z okrągłym stołem i jedenastoma krzesłami zebrali się członkowie zarządu. Właściciel zajął honorowe miejsce.
-Witam was wszystkich. Musimy porozmawiać o jednym z naszych obiektów badań. Otóż nasz najnowszy nabytek, pan Paweł, o którym żeście zapewne już słyszeli, okazał się osobą zupełnie niereformowalną. Żaden z jego poprzedników nie oblał testu „He-Ho” tak wzorowo jak on! W nim nie ma żadnego czynnika wspólnego z nami! Musimy się zastanowić jak to naprawić.
-Mam przed sobą wyniki testu pana Pawła…- zaczął jeden z kierowników.- Nie wierzę własnym oczom. Naprawdę trzykrotnie został mu puszczony film „Przeminęło z wiatrem” i trzy razy usnął w tym samym momencie?
-Niestety tak! Po piętnastu minutach… To jak wyszedł z poprzednich etapów też nie jest za ciekawe.
-Mam tu napisane, że próbował się powiesić na kablu od suszarki, gdy fryzjerka powiedziała mu, że fryzura którą zrobiła do niego nie pasuje i proponuje inną.- powiedziała jedna kobieta.
-Tak… Więc jak widzicie sprawa jest poważna…
Do pokoju weszła młoda kobieta w kostiumie. Sekretarka. Szepnęła coś
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów