"Wielki testament ucznia" (jedna z moich prac domowych)
opowiadania >Podczas mojego krótkiego życia w szkole, którą wybrałam z własnej woli i którą zamierzałam skończyć w odpowiednim czasie zdarzyło się wiele. Wiele miesięcy pracowałam na dobre oceny, wiele z siebie dawałam i wiele osiągnęłam. Wiele poznałam osób, które zapamiętam do końca życia (i z przykrością stwierdzam, że niedługo o nich zapomnę). Było fajnie. Jeszcze nigdy nie miałam klasy z taką klasą. Uczęszczanie do tej szkoły co dzień sprawiało mi przyjemność, satysfakcję i poczucie spełnienia. Nauczyciele, o których nigdy nie powiedziałam złego słowa, byli dla mnie podporą i największym autorytetem.
W drugim akapicie mojego testamentu chciałabym napisać trochę o tym, co możecie dla mnie zrobić gdy już mnie nie będzie. Sądzę, że na pewno zrobicie to o co was proszę, a jeśli nie to zapewne będę bardzo cierpieć w piekielnej otchłani przez całą wieczność, ale mam nadzieję, że będziecie tak zrozpaczeni po stracie mnie, że chyba raczej na pewno zrobicie to, o co was proszę. Naprawdę, nie jest tego tak dużo. Chciałabym tylko żebyście dbali o siebie samych i uważali na zarazki, jakie czyhają na was tuż za rogiem. Nawet nie wiecie jak mało wiecie o chorobach jakie one powodują. Mam ogólne prośby do każdego z was, z osobna.
Jeżeli chodzi o Kasię…Nie pij zbyt dużo krowiego mleka, bo zawiera 2,6 % kazeiny, a kazeina skleja kamienie nerkowe. Nie zostawiaj też herbaty bez przykrywki na dłużej niż jedna czwarta minuty, ponieważ może się zakurzyć, a kto by chciał pić taką zakurzoną herbatę. Zawsze po odkręceniu kranu umyj dokładnie ręce, a później wycieraj je w papierowe ręczniki (o ile nie są zakurzone). Aha! Zapomniałabym! I używaj ekologicznego mydła. Możesz używać praktycznie każdego ekologicznego mydła, oprócz tego, w którego skład wchodzi ten czerwony barwnik wyrabiany ze zmielonych samic południowoamerykańskiej mszycy. Zapomniałam jak się nazywa. Wprawdzie ekologiczne ale chyba obrzydliwe. A propos, ta substancja jest w większości jogurtów, które tak bardzo lubisz.
Teraz Sandra. Na początek przydałby się fryzjer. Najlepiej pofarbuj włosy na kolor, którego najbardziej nie lubisz. Wtedy jest szansa, że go polubisz. I zmień makijaż. Hm…może pójdź do tego fryzjera na Ozimskiej, od razu wyrwą ci te krzaczaste brwi. Pilnuj diety i nie przejmuj się tymi głupimi chłopakami, których ciągle zaczepiasz na necie. Po prostu nie jesteś ich warta.
Agnieszka…zmień swoje nastawienie do nauczycieli i przestań tak dobrze się uczyć. Mała przerwa dobrze ci zrobi. W twoim idealnym życiu brakuje kryzysów. Oh, tak mi cię szkoda. Marniejesz w oczach. Zawsze byłaś inna, lepsza! Straszne, po prostu okropne. Ale nie użalaj się nad sobą i walcz. I daj znać jak będzie po wszystkim.
Mam trochę tych rzeczy do rozdania. Niewiele, ale mam. W końcu po co mi one po śmierci (jednakże liczę na to, że niektóre z nich odbiorę w moim kolejnym wcieleniu). Tak więc zostawiam wam po sobie to co najcenniejsze – pamięć. Wspomnijcie mnie czasem. Hm… może napiszcie jakiś hymn na moją cześć, albo wybudujcie pomnik (do wyboru). Pamięć, najcenniejsze co wam po mnie zostanie... Resztę (dwa ścienne kalendarze z roku 1997. i 2001., ołówek, gumkę, zestaw do geometrii, kilka zeszytów i ulotkę z apteki) możecie rozdać między sobą. A i…te ostatki (komputer najnowszej generacji, sprzęt szpiegowski i zawartość sejfu ukrytego pod łóżkiem) wyślijcie na Alaskę, na adres znajdujący się w moim kalendarzyku.
To wszystko. Dziękuję wam za waszą przyjaźń i poświęcenie. Proszę, zróbcie wszystko o co was prosiłam w tym testamencie. Jeśli tego nie zrobicie, moja dusza nie zazna spokoju, a ciało będzie przewracać się w grobie (nie chciałabym rozmazać sobie przy tym makijażu). Wierzę, że spełnicie moją ostatnią wolę, bo jesteście dobrymi ludźmi. Żegnam was, Ania.

- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Sarna Linia koment
Dodany:2007-11-18 19:26:04, Ocena: Brak oceny
Ten czerwony składnik z wysuszonych, mielonych mszyc ...to koszelina ( inaczej kwas karminowy ) dodawany do wielu produktów :) Ciekawie to wszystko opisałaś. Pozdrawiam
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów