Wizja
opowiadania >Słowa z serca płynęły, wręcz hektolitry uczuć przelewały się pod nieboskłonem burzy. Zdawała sobie sprawę z tego co robi, a ja nieśmiało budowałem w sobie zalążki człowieka rozumnego. Za każdym razem było inaczej. Pisałem do niej prostym językiem, czekałem na znak snutej wiatrem powieści. Gdy przychodziła w nocy nie mogłem spać, jak zawsze przelewałem słowa na papier mrucząc pod nosem dla pewności myśli. Zauważyłem drobne przebłyski wiary w to co robię, każde słowo było epitafium smutku topiłem się w objęciach wartkiej wody, z żywiołem który przytłaczał nikłe spojrzenia obcych twarzy. Z krokiem zawiści dopisywałem kolejne strony poematu, z jej pomocą było to nieuniknione przeżycie szczęścia. Wena ma na imię – znów mnie prowadzi.
Trafiłem raz na schody do podziemnej krainy, gdzie Cerber skrycie patrzył w moje serce. Zadawałem mu pytanie czy już, odpowiadał obojętnością przyglądając się okrytym mgłą kurhanom obmywanym przez rwące potoki lawy. Hades było napisane. Kraina rozpaczy, gdzieś widzę twarze z rozpaczliwym krzykiem, niemal jak na obrazie Muncha rozrywają dwa obce sobie światy, w pogoni za samym sobą uciekają od apogeum cierpienia. Przechodzi dreszcz, gdy widzę tyle połamanych rąk. W zbiorowej mogile kości miotały się między nogami – nie wytrzymali srogiego spojrzenia szatana, choć wierzyli do końca, zbieleli na martwy proch. Na ich czołach była liczba, zapisana diabelskim zamiarem „666 – dziecko zła”. Wypalona w kuźni strzemieniem kowala nie zabliźniała się. Zjawy śliniły się, wszędzie był zapach człowieczych odchodów, zmieszany z subtelnym wołaniem o pomoc - odrażał spojrzeniem litości. Idąc dalej widzę zmatowiałe ciała, miały krwiste wybroczyny na skórze podbiegłe ropą i strupami. W brudnym ujęciu wody pełno owadzich larw które wpijają się w gardło i czerpiąc ostatnie soki życia – pasożyty człowieczej słabości. Dalej było tłoczno wszędzie przetargi, a w pojemnikach zbutwiałe mięcho ludzi, wykłute oczy patrzą jak za chwili kiedy straciły życie. Trochę krwi trochę farszu z jelit, wszystko przetrawione z mieszanką kolorowej profanacji.
Wróciłem na chwilę do rzeczywistości. Widzę znane twarze, historia daje do zrozumienia, że zło popłaca tylko na ziemi, rozkosz i hipokryzja zamienia się potem w cuchnący smród pośmiertnej prozy życia.

- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
kazap Linia koment
Dodany:2007-02-20 22:30:23, Ocena: 6.0
nieniezaprzeczalnie....jak pewnik w maszynie czasu.
Ilianne Linia koment
Dodany:2007-12-18 15:07:39, Ocena: 6.0
Bardzo symbolicznie, dość turpistycznie, mi się podoba. P.S.Podobno prawdziwa liczba szatana to 616:P.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów